tanusik
26.03.10,20:13
Ahojte....
potrebovala by som súrne poradiť....v r. 2008 sme mali daňovú kontrolu, tá nám vyrúbila dodatočnú daň, kt. som zaúčtovala 595/341, táto daň bola aj v roku 2008 hneď uhradená, takže na účte 341xx mi teda ku koncu r.2008 ostala suma DzP za rok 2008 ponížená o zrážk.daň z úrokov z banky....takže na r.57 Výkazu ZaS mi mala figurovať suma Výsledku hospod.za účtovné obdobie r.2008 podľa výsledovky komplex. alebo suma výsledku hospodárenia ponížená aj o tú dodatočne zaplatenú daň? .....lebo ja som výkazy vyplnila takto (r.57).... VH za účto obd r.2008 (pred zdanením)-daň z príjmu na úhradu ....čo teraz...:mee: (teraz mi bezprostredne predchádzajúce obdobie nevychádza) ...
Rozalka
26.03.10,20:23
V r. 2008: R. 85 Súvaha = R. 57 Výkaz ziskov a strát
a to po zaúčtovaní komplet všetkých účtovných prípadov daného účtovného obdobia
tanusik
26.03.10,20:47
no to som mala zaúčtované komplet...a sedelo to...ja chcem vedieť, že či VH za účto obdobie po zdanení, čiže v r.2009 vo schvaľovaní mal byť nielen pod odpočítaní DzP za r.2008, alebo trebalo aj odpočítať tú dodatočne vyrúbenú daň za rok 2007, ktorá bola zaúčtovaná ako 595/341,,,ale bola uhradená v ten istý rok...
Rozalka
26.03.10,21:00
Bola zaúčtovaná v nákladoch? bola
Takže v r., kde sa uvádza 595 musí byť aj dodatočne dorúbená daň.
Na účte 341 má byť len konečný vzťah, pretože dodatočná daň už bola zaplatená.
tanusik
26.03.10,22:23
Áno, bola zaúčtovaná v r.08, aj vo výkaze ZaS na r.46 .....a presne ako píšeš na účte 341 bol konečný vzťah a tuho pozerám počítač preniesol na 431 VH nižší o tú dodatoč.vyrúb.daň...musím to ešte raz poriadne preskúmať...Ale díky moc Rozalka za reakciu...
cloe
26.03.10,22:56
Áno, bola zaúčtovaná v r.08, aj vo výkaze ZaS na r.46 .....a presne ako píšeš na účte 341 bol konečný vzťah a tuho pozerám počítač preniesol na 431 VH nižší o tú dodatoč.vyrúb.daň...musím to ešte raz poriadne preskúmať...Ale díky moc Rozalka za reakciu...

No ale, ak mi to teda ešte myslí, tak konečná suma na účte 431 musí byť menšia o tú dodat. vyrúb.dať. Veď predsa si to mala v nákladoch a tým pádom ti ponížilo konečný výsledok.
tanusik
28.03.10,17:26
Cloe..myslím, že Ti to dobre myslí.....mne to v tú chvíľu nemyslelo, za to mi účtovný program pri otváraní účtov preniesol na 431 ten HV ponížený o tú dodat.vyrúb.daň...a vlastne som tento účet vysporiadala správne, len na daň. úrad som odovzdala súvahu a výkaz ziskov a strát za r.08, kde mi figuruje VH ponížený iba o daň z príjmov za zdaň.obd.08 ...jedna sa o zhruba 50 €, nechať to tak (lebo v účte to mám správne)? hmm((
nika.sum
28.04.10,17:43
Ahoj, musim podat opravenu suvahu a vykaz za r. 2009. Chybu som zistila dnes. Danove priznanie sedi. (je to prebrate ucto). Z akym datumom je tato opravena zostavena, z dnesnym?
evina
28.04.10,17:51
Ahoj, musim podat opravenu suvahu a vykaz za r. 2009. Chybu som zistila dnes. Danove priznanie sedi. (je to prebrate ucto). Z akym datumom je tato opravena zostavena, z dnesnym?

Ak ju zostavíš dnes, tak s dnešným ...
nika.sum
28.04.10,18:01
Este by som sa chcela spytat. Firma od roku 2001-2008 spala, ziadne pohyby az v r.2009. Neodovzdavali vraj ziadne vykazy, len nulove DP. Je to mozne?
evina
28.04.10,18:04
Este by som sa chcela spytat. Firma od roku 2001-2008 spala, ziadne pohyby az v r.2009. Neodovzdavali vraj ziadne vykazy, len nulove DP. Je to mozne?

Poznám také firmy.....ale odovzdávajú sa aj nulové výkazy a v Poznámkach by malo byť uvedené prečo spí...

DÚ aj súd podľa platnej legislatívy by mali konať a zrušiť /alebo dať k likvidácii/ presný termín teraz neviem/ po dvoch rokoch ....
Takáto závierka sa má dať aj do Zbierky...
nika.sum
28.04.10,18:11
Poznám také firmy.....ale odovzdávajú sa aj nulové výkazy a v Poznámkach by malo byť uvedené prečo spí...

DÚ aj súd podľa platnej legislatívy by mali konať a zrušiť /alebo dať k likvidácii/ presný termín teraz neviem/ po dvoch rokoch ....
Takáto závierka sa má dať aj do Zbierky...

No tychto nezrusili, teraz sa zmenil konatel aj spolocnik a zacinaju pracovat. Mne to vlastne moze byt jedno len som bola zvedava.
betka
28.04.10,19:15
Obchodný zákonník par. 68

(6) Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak

a) sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti,
b) spoločnosť stratí oprávnenie na podnikanie,
c) zaniknú predpoklady ustanovené zákonom na vznik spoločnosti,
d) spoločnosť poruší povinnosť vytvoriť alebo doplniť rezervný fond podľa tohto zákona,
e) spoločnosť porušuje povinnosť podľa § 56 ods. 4,
f) spoločnosť nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia nasledujúce po sebe.
g) spoločnosť nespĺňa podmienky podľa § 2 ods. 3.
(7) Ak súd rozhoduje o zrušení spoločnosti podľa odseku 6, pred rozhodnutím o zrušení spoločnosti určí lehotu na odstránenie dôvodu, pre ktorý sa navrhlo zrušenie spoločnosti, ak je jeho odstránenie možné.Ak súd rozhoduje o zrušení spoločnosti podľa odseku 6 písm. g), lehota na odstránenie dôvodu, pre ktorý sa navrhlo zrušenie spoločnosti, nesmie byť kratšia ako 30 dní.

Ináč zvláštny prípad. Asi určite dávali do zbierky listín UZ.