gerban
26.03.10,19:44
chcel by som vás poprosiť o radu ako a kolko možem dať do nákladov z
auta, ktoré mi ukradli .Presnejšie 2008 roku septembri som kupil auto na lízing s 30% akontáciou , a š ročnými splátkami Prvý rok so odpísal alikvotnú časť z hodnoty auta vrátane alikvot. časti akontácie a na druhý rok mi ho pri 10 splátke ukradli -oktobri.následne po šetrení políciou a nenajdením som bol vyrozumený políciou a dalšie lízingove splátky som nemusel platiť.dostal som splnomocnenie od lízingovej spoločnosti na odhlasenie auta a prehlásenie na mňa z dovodu predčasného ukončenia lízingovej zmluvy z dovodu kradeže.Auto však prepísat nevedeli, nakolko ukradli aj TP -len ho na plícii zablokovali:(
poistovna do dnešného dna nič nevyplatila mne ani lízingovej spoločnosti ,:mad: stále prebieha šetrenie v poistovni...možem si dať na rok 2009 t.j ked ho ukradli do nákladov celú zostatkovu hodnotu /akontaciu celú zostávajúcu a 10 splatených splátok ?moja ekonomka to nevie a tvrdí že kým neprebehne zo strany poistevne a lízingovej spoločnostifinančné vysporiadanie sa to nedá.
Celkom tomu nerozumiem , lebo 2010 roku už ho asi tažko dam do nakladov ked ho nemám ,a čo ak poistovna nič nevyplatí a budem ešte musiet doplacat lízingovke?mal u niekto s týmto skúsenosti?
za radu vopred ďakujem :o