rastik000
26.03.10,20:33
Prajem Vám dobrý večer,

Prosím Vás o radu.
Možno sme len s priateľkou divný my..ale ozaj neviem povedalo mi viacej ľudí, že je to zvláštne.
Ani neviem ako to mám napísať. U našej skoro 1 a pol ročnej dcérky sme si v poslednom čase všimli že jej ručičky dosť často smerujú rovno k miestam medzi nohami...Jedná sa šúchavé pohyby hore-dole a o dosť dlhšiu dobu...
Prosím nenadávajte mi...Chcem len radu čo to môže byť, či môže tak malé dieťa dojsť na to, že to môže byť prijemné...
Začína nás to dosť znepokojovať a nechcem navštíviť doktora a byť zbytočne trápny možno kvôli ničomu...

Ďakujem Vám za všetky rady....
zdenka131
26.03.10,19:42
Želám pekný večer. Odpoveď na Vašu otázku možno nájdete v tomto článku:

http://www.slobodneunas.estranky.cz/clanky/rodina/ako-som-sa-dostal-do-bruska_
Xanti
26.03.10,19:44
Prečo trápny,
nebrala tvoja dcérka poslednou dobou nejaké lieky? Nikdy nevieš či lieky nespôsobili zvýšenú citlivosť a "svrbivosť".

Ale ak by to bolo z iných dôvodov, tak si myslím, že dcérka z toho vyrastie. Známu upozornili učiteľky v škôlke aby nepanikárila ked uvidí svoje dieťa sa takto "hrať", že u detí je to normálne a vyrastú s toho.

Tak hádam aj u Vašej dcérky ide o prechodný jav.
Stanislav 1975
26.03.10,19:47
Ja som minule niekde čítal, že určitým sposobom už onanujú aj malé deti už-zistia,že im to je príjemné tak to robia.Píšem len čo som čítal,hmhm:cool:
rastik000
26.03.10,19:51
Prečo trápny,
nebrala tvoja dcérka poslednou dobou nejaké lieky? Nikdy nevieš či lieky nespôsobili zvýšenú citlivosť a "svrbivosť".

Ale ak by to bolo z iných dôvodov, tak si myslím, že dcérka z toho vyrastie. Známu upozornili učiteľky v škôlke aby nepanikárila ked uvidí svoje dieťa sa takto "hrať", že u detí je to normálne a vyrastú s toho.

Tak hádam aj u Vašej dcérky ide o prechodný jav.

Zdravím Vás,

To bolo to prvé čo sme rozoberali či nemôže ísť o neaké podráždenie prípadne alergickú reakciu...Ale som toho názoru, že ak by je to svrbelo alebo niečo tomu podobné, tak by to bolo častejšie..Ono sa to prejavuje jeden možno 2 krát za deň v trvaní cca 5-6 minút..a potom je kľud...
Len som z toho dosť znepokojený, ozaj to nevyzerá dobre a malému dieťaťu vysvetliť, že sa to nemá bude asi problém...
Stanislav 1975
26.03.10,19:51
Ja som minule niekde čítal, že určitým sposobom už onanujú aj malé deti už-zistia,že im to je príjemné tak to robia.Píšem len čo som čítal,hmhm:cool:

tu to je....


http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=396
Xanti
26.03.10,19:52
Ono sa to prejavuje jeden možno 2 krát za deň v trvaní cca 5-6 minút..a potom je kľud...
Len som z toho dosť znepokojený, ozaj to nevyzerá dobre a malému dieťaťu vysvetliť, že sa to nemá bude asi problém... Nevšímajte si to, je to prirodzené ved aj Stanislav1975 čosi také čítal. Ona s toho vyrastie. ;)
rastik000
26.03.10,19:56
[QUOTE=Stanislav 1975;1354668]tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....
lenkak
26.03.10,20:00
Aj synček - 23mes. prechádza takou fázou, už pár mesiacov, pri kúpaní je to pravidlom. V pohodičke, vyrastie. Ja som o tom vedela už dávnejšie, tiež som to čítala.
Stanislav 1975
26.03.10,20:02
[QUOTE=Stanislav 1975;1354668]tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....

nechaj to tak rastík, to je ešte v pohode "závislosť", len keby neboli horšie závislosti...
martina0203
26.03.10,20:02
[QUOTE=Stanislav 1975;1354668]tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....

Je to normálne, som učiteľka v materskej škôlke a môžem potvrdiť, že som sa stretla asi s tromi - štyrmi deťmi, ktoré mali tento problém. Po čase to prestalo.
Stanislav 1975
26.03.10,20:03
Aj synček - 23mes. prechádza takou fázou, už pár mesiacov, pri kúpaní je to pravidlom. V pohodičke, vyrastie. Ja som o tom vedela už dávnejšie, tiež som to čítala.

A niekto z toho nevyrastie nikdy...:D:D:D
to som tiež čítal teda...:D
rastik000
26.03.10,20:05
Takže môžem povedať, že som kľudnejší...Ale od čoho to závisí, že niektoré deti s tým začnú tak "skoro" a niektoré nie? Môže to mať neakú príčinu teda podstatu v tom čo sa deje naookolo alebo tak???
Stanislav 1975
26.03.10,20:06
Takže môžem povedať, že som kľudnejší...Ale od čoho to závisí, že niektoré deti s tým začnú tak "skoro" a niektoré nie? Môže to mať neakú príčinu teda podstatu v tom čo sa deje naookolo alebo tak???

to ti ja nevím povedať rastík, moc sa tej problematike nerozumiem...:mee::rolleyes::o
lenkak
26.03.10,20:08
každý prechádza vývojom, to patrí k tomu. Jeden skôr, iný neskôr, to máš ako zuby, každému dieťaťu rastú inokedy.
monika74
26.03.10,20:23
Prajem Vám dobrý večer,



Prosím Vás o radu.

Možno sme len s priateľkou divný my..ale ozaj neviem povedalo mi viacej ľudí, že je to zvláštne.

Ani neviem ako to mám napísať. U našej skoro 1 a pol ročnej dcérky sme si v poslednom čase všimli že jej ručičky dosť často smerujú rovno k miestam medzi nohami...Jedná sa šúchavé pohyby hore-dole a o dosť dlhšiu dobu...

Prosím nenadávajte mi...Chcem len radu čo to môže byť, či môže tak malé dieťa dojsť na to, že to môže byť prijemné...

Začína nás to dosť znepokojovať a nechcem navštíviť doktora a byť zbytočne trápny možno kvôli ničomu...



Ďakujem Vám za všetky rady....

...a to som sa divila, keď som si jedného pekného popludnia ľahla na posteľ, moje 6 ročné neterky okamžite boli pri mne, strčili mi bábiku pod tričko, prikázali mi citujem "hekať" a v priebehu 5 minút som nielen počala dieťa (rozumej bábiku) ale aj porodila :) :D :D....preto od istého času si vždy opatrne líham na posteľ a som v strehu :D :D

..tým chcem poukázať na to, že ja v ich veku som určite ako hru neovládala pôrodné techniky :) ...ani netušíme, čo všetko sa preháňa v hlavách našich detí ;)
katarina.j
26.03.10,20:44
Na jednej strane je to prirodzene, no na druhej strane, asi by som to tak nenechala. Kamarátka mala tiez ten problem s malou, ked to asi po 2tyzdnoch neprestala robievat, tak zasla za lekarkou, ta ju odporučila k detskemu gynekologovi a problem sa nasiel /ona si tiez spočiatku myslela, ze je to normalne/.no problem bol v tom, ze sa škrabala kvoli reakcii na mlieko a mliečne vyrobky-to zistili po nejakych testoch gynekol. a alergolog., takze kto vie kde je pravda v tvojom pripade, asi by som to nejako riesila....
rastik000
26.03.10,20:55
Na jednej strane je to prirodzene, no na druhej strane, asi by som to tak nenechala. Kamarátka mala tiez ten problem s malou, ked to asi po 2tyzdnoch neprestala robievat, tak zasla za lekarkou, ta ju odporučila k detskemu gynekologovi a problem sa nasiel /ona si tiez spočiatku myslela, ze je to normalne/.no problem bol v tom, ze sa škrabala kvoli reakcii na mlieko a mliečne vyrobky-to zistili po nejakych testoch gynekol. a alergolog., takze kto vie kde je pravda v tvojom pripade, asi by som to nejako riesila....

Tiež mám záujem to neako riešiť, či už pre dobro malej alebo ak nie, tak poviem narovinu nevyzerá to dobre a aj mi to prekáža...No my to pozorujeme už cca štvrť roka..A stále to isté...Ten istý scenár...Tak už ozaj neviem..či je to "to" alebo niečo iné....
katarina.j
26.03.10,21:09
Tiež mám záujem to neako riešiť, či už pre dobro malej alebo ak nie, tak poviem narovinu nevyzerá to dobre a aj mi to prekáža...No my to pozorujeme už cca štvrť roka..A stále to isté...Ten istý scenár...Tak už ozaj neviem..či je to "to" alebo niečo iné....
tak to nie je detske onanovanie, podla mna to bude v niečom inom hačik, skus zajst s malou k detskej lekarke, opis celu situaciu a skus nech ta posle na gynek. a alergologiu-či to nema z nejakych potravin, alebo z gynek. hladiska-už aj male deti môžu mat rôzne zapaly, kvasinky-tam, aj ked na to pozeras, nie je to vidiet, lebo obe /zapal,kvasinky/ su vylučne vnutorneho charakteru /su v "dierke" kde my nevidime/-sory, ale inak to opisat neviem, nechcem sa tu vulgarne vyjadrovat, ale ked to trva už cca 3mesiace, tak to niečo určite je.Viem ťa pochopit, hlavne ak mate navstevu a dieta si trie určite miesta, je to neprijemne tebe a navsteva aj ked sa tvari-akoze nič nevidi-tak vam je trapne to vysvetlovat čo robi a prečo to robi....a pod. Viem je to chulostive, ale v ziadnom pripade to neber ako tragediu a ani ako ziadny trapas-ked pôjdes k lekarke,radsej skôr ako nikdy....vela stastia /asi som ta moc nepotesila na vikend, ale snazim sa len poradit, keby to nebolo nahodou to, čo ti tu väčšina prezentovala/ dakujem za pochopenie.:)
Silvernola
27.03.10,04:53
[QUOTE=Stanislav 1975;1354668]tu to je....


]

Ďakujem..prečítal som obidva články..a vyzerá to tak, že je to normálny proces...Ale príde mi to hrozne divné u tak malých detí...A zatiaľ čo som poznal veľa známych tak nikdy nehovorili o podobnom probléme...Bol by som veľmi nerád ak by to chcelo prejsť do neakej "závislosti"...A pravdu povediac ma to znepokojuje....
Ty si jeden z mála, ktorý našiel odvahu o tom probléme hovoriť. Klobúk dolu. Tieto "problémy" nie sú až také zriedkavé ako by sa zdalo. Skôr si daj bacha, aby si neskĺzol až k extrémnej úzkostlivosti.
ivka70
27.03.10,05:08
Citala som niekde, ze dietatu v tom netreba branit, len mu citlivo vysvetlit, ze to nema robit na verejnosti.
A nerobit z toho ziadnu vedu ani tragediu, lebo necitlivy pristup moze poznacit sexualne spravanie dietata az do dospelosti.

A podla toho, co opisujes, vobec nesuhlasim s katarinou.j,je to onania, stretla som sa s tym. U nas je tendencia take veci zakryvat a nehovorit o nich, lebo ludia maju stale vsugerovane, ze o sexualite sa nehovori. Tvarime sa ako keby neexistovala.
piggos
27.03.10,06:10
Keď vidíte že to robí, treba ihneď odpútať pozornosť ..zobrať ju na ruky a nejako ju zabaviť..ona to robí, ale nechápe tomu... vy však áno... a záleží len od vás, ako sa celý tento problém bude vyvíjať..držím palce...
mareko
27.03.10,07:26
Želám pekný večer. Odpoveď na Vašu otázku možno nájdete v tomto článku:

http://www.slobodneunas.estranky.cz/clanky/rodina/ako-som-sa-dostal-do-bruska_
Škoda že nemôžem hodnotiť. Tak iba slovne: SUPER ČLÁNOK
mareko
27.03.10,07:30
Treba jej pozornosť zaujať niečím iným, oveľa zaujímavejším, aby to dcérku upútalo a prestala sa venovať sebe.
A takisto nič nedáš za konzultáciu s detskou lekárkou. Istotne vie posúdiť, či ide o problém, alebo je to normálne.
Pravdou je, ako už písali ostatní, že rodičia o svojich deťoch takéto príhody nehovoria, aj keď o nich vedia.
Môj 4 ročný vnúčik má už dávno "preštudované", ako sa dieťatko dostane do bruška aj ako rastie v brušku a ako prichádza na svet. Má peknú knihu, ktorú "číta" už asi od dvoch rokov a za pomoci dospelých ju má naozaj celú prečítanú. Vracia sa k tej knihe stále dookola, nie je to iba o príchode detí na svet, ale je to o všetkých ľudských orgánoch a pod.. Pre zasmiatie, veľmi sa mu páči téma o "prdoch", kde je podrobne rozpísané, čo sa deje v našich črevách :) :cool:
rastik000
27.03.10,08:54
[QUOTE=rastik000;1354675]
Ty si jeden z mála, ktorý našiel odvahu o tom probléme hovoriť. Klobúk dolu. Tieto "problémy" nie sú až také zriedkavé ako by sa zdalo. Skôr si daj bacha, aby si neskĺzol až k extrémnej úzkostlivosti.

Ahoj...Ja nemám problém spýtať sa na niečo čo ma trápi ostatných aj keď mi to zrovna prijemné byť nemusí..Ale sme ešte s priateľkou moc mladí a veľmi nerád by sme niečo spravili zle, alebo dovolili, že by sa mohla malá neako trápiť...Tak radšej si nechám vždy poradiť od skúsenejších...
katarina.j
28.03.10,17:50
Citala som niekde, ze dietatu v tom netreba branit, len mu citlivo vysvetlit, ze to nema robit na verejnosti.
A nerobit z toho ziadnu vedu ani tragediu, lebo necitlivy pristup moze poznacit sexualne spravanie dietata az do dospelosti.

A podla toho, co opisujes, vobec nesuhlasim s katarinou.j,je to onania, stretla som sa s tym. U nas je tendencia take veci zakryvat a nehovorit o nich, lebo ludia maju stale vsugerovane, ze o sexualite sa nehovori. Tvarime sa ako keby neexistovala.
Ja som sa snažila poradiť a vyjadrit sa k teme, takze určite nebude dieta take dlhe obdobie "onanovat",-v odbornej literature je uvedene, že detske onanovanie trva zväčša velmi krátko,nikdy nejde o dlhe obdobie "onanovania",je to skôr jednorazove /pr. raz tyzdenne max.mesiac/ a nie kazdy den. preto som napisala,či nie je problem v niečom inom/zdravotneho pôvodu/.....:---
kyblik
28.03.10,18:08
Uz len jeden postreh, ktory mi tu chyba... Aký výraz na tvári Vaše bábo... Podľa výrazu tváre sa dá usúdiť, či sú jeho pocity pozitívne - príjemné a teda ide o onaniu, resp. negatívne - teda má na tvári bolestný výraz a teda ide o nejaký zdravotný problém...
katarina.j
28.03.10,18:36
Uz len jeden postreh, ktory mi tu chyba... Aký výraz na tvári Vaše bábo... Podľa výrazu tváre sa dá usúdiť, či sú jeho pocity pozitívne - príjemné a teda ide o onaniu, resp. negatívne - teda má na tvári bolestný výraz a teda ide o nejaký zdravotný problém...
No asi 1 a pol ročné dieťa bude vedieť sotva vysvetliť,aky ma z toho pocit. Ved moja kamoška čo mala tento problem, tak da sa povedat ze ma uz slečnu-4r., nič ju nebolelo, len sa stale chytala akoby svrbela /neviem to inak opisat/, az ked to bolo rodičom čudne, že to nejaky cas trva, tak šli k lekarke a ta zistila o čo ide, nešlo o "detske onanovanie" ale o zdrav.problem /o ktorom netušili ze dieta môže mat v pošve nejaku alergiu na potraviny/-priznam sa aj mne to pripadalo dost čudne, ze sa to zobrazilo prave "tam", ale človek asi ozaj nikdy nevie, čo kde ma alebo môže očakavať....a pri deťoch asi este o to viac....
korcka
28.03.10,19:12
My máme v rodine 4 deti, švagriná 2 chlapcov s dvojročným odstupom, ja 7 ročné dvojčatá - chlapec a dievča. Všetci prešli touto fázou, ale u každého sa prejavila v inom veku, inou intenzitou a trvala iný čas. Deti intuitívne zistia, ktoré pocity sú im príjemné a nebránia sa im. U mojej dcéry sa to prejavilo skôr, dnes už sme na to prakticky zabudli (?), ale sprchovanie je pre ňu super vec, keď vie na čo má použiť sprchu. Syn to zistil v neskoršom veku, dnes sa skúma každý večer, každé ráno sa "pobrnká", aj v priebehu dňa sa skontroluje. Ja to neriešim, a oni ako začali, tak aj skončia, na verejnosti to nerobia. Dcéra mala nepríjemné pocity len v škôlkarskom období, keď ich učili samostatnej hygiene, a ona sa nedokázala sama po malej potrebe dobre utrieť. Vtedy bola jej pokožka podráždená, začervenaná, aj kúsok papiera navyše svrbel. Ale keby ste si boli veľmi neistí, vyšetrenie u detského Vás možno ukľudní.
rastik000
28.03.10,19:49
Uz len jeden postreh, ktory mi tu chyba... Aký výraz na tvári Vaše bábo... Podľa výrazu tváre sa dá usúdiť, či sú jeho pocity pozitívne - príjemné a teda ide o onaniu, resp. negatívne - teda má na tvári bolestný výraz a teda ide o nejaký zdravotný problém...

Zdravím Vás..

Čo sa týka výrazu..tak, že by išlo o neakú bolesť alebo niečo podobného charakteru to sa povedať podľa výrazu určite nedá...
Ak poviem prestaň, nerob to alebo niečo v tom zmysle tak sa pousmeje..ale to skoro vždy...
Takže tak....
martina0203
29.03.10,11:37
Takže môžem povedať, že som kľudnejší...Ale od čoho to závisí, že niektoré deti s tým začnú tak "skoro" a niektoré nie? Môže to mať neakú príčinu teda podstatu v tom čo sa deje naookolo alebo tak???


U každého dieťaťa je to iné. Hovorí sa, že deti to robia väčšinou zo stresu, ale nemyslím, že je to pravda. V mojich prípadoch deti určite neboli v strese. Keď sa uložili v škôlke do postieľok a videla som, že to niekto robí, len som upozornila, nech spinká, nech dá ruky von, aby som ich videla a neskôr som to ani neregistrovala. Je to úplne normálne, netreba to pred deťmi rozoberať, aby sa nikto neposmieval. Deti aj tak nevedia vysvetliť, prečo to robia. Prejde to časom samo. Sú deti, ktorím to robí dobre, tak to robia. Ale nie je to žiadna vada. Proste je to tak a nie je to nič vážne. Ak by to samozrejme pretrvávalo dlho, až veľmi dlho, tak potom by som to riešila, skôr nie. To je moja skúsenosť a môj názor.
ivustek
29.03.10,11:44
Vôbec to nie je zvláštne a ani sa zatiaľ nemáte nad čím znepokojovať. Určite by som v tomto veku dieťaťu nič nevysvetľovala. Snažila by som sa však v tej situácii odviesť pozornosť na niečo iné.
Rika
31.03.10,10:21
mojej kolegyne dcéra to robila tiež, začala s tým, ked mala tak 3 roky a trvalo to asi 2, teraz je z nej krásna a zdravá takmer 16-ročná slečna, ale može to mať viacero príčin, ak náhodou brala antibiotiká, môže to byť aj nejaká kvasinková infekcia apod.