Vikinger
26.03.10,21:49
Dobrý deň
Chcel by som sa informovať ohľadom platení za komunálny odpad.
Teraz byvam v jednej dedinke, mam tu trvale bydlisko, platim klasicky za komunalny odpad.

Momentalne chodím do VS, som na intrákoch, čiže si idem vybaviť prechodne bydlisko. Ked platim za ubytovanie na intraky, uz mi odpada povinnosť platit komunalny odpad ? Ako to je?
Uz som bol u nas na obecnom za vodne a stočne nemusim platit, ale hovorili ze este musim doloziť doklad o vyplateni komunalneho odpadu, chcem len povedať ze im neverim ako to tam je lebo tam su len same 23 ročne asistetky. nevedel by mi niekto spresniť ako to je? Či to musim platit? alebo ten doklad? :)
upska06
08.04.10,12:51
V prípade, že budeš bývať na internáte a doložíš o tom aj potvrdenie zo školy a intráku, tak na trvalom pobyte síce za kom. odpad musíš platiť, ale len určitú časť. Ak neveríš 23 ročným asistentkám tak si to môžeš naštudovať vo VZN danej obce. Nájdeš ho na internetovej stránke obce. Tam máš presne rozpísané koľko ti za danný študijný rok odpustia. Treba ísť na obecný úrad so žiadosťou a spomínanými dokladmi.
skvrnka
09.04.10,05:00
A vie mi niekto poradiť, či vo VZN býva pre právnicku osobu uvedený povinný počet kontajnerov resp. počet vyprázdňovaní, lebo sme chceli znížiť a mesto napísalo, že nesúhlasí. No máme pocit, že je na posúdení organizácie koľko potrebuje. Ja myslím, že sme objednávateľ a je na nás koľko objednáme, pričom mi je jasné, že v zmysle VZN odber nejaký musí byť, ale rozsah posudzuje organizácia a nie mesto. Myslím, že to nemá oporu
vo VZN.
skvrnka
09.04.10,05:09
Platí predošlý príspevok. Opakovane zaslané, lebo pôvodne ukázalo,
že neprešlo e-mailom.
doktor01
09.04.10,11:06
Vie niekto poradiť?
Som vlastníkom nehnuteľnosti v jednej obci, nik v nej nebýva ani v nej nemá trvalý alebo prechody pobyt tj. neprodukuje odpad. Dnes som dostal platobný výmer, že mám zaplatiť miestny poplatok za odpad na základe toho, že mám možnosť užívať predmetnú nehnuteľnosť (bez ohľadu, čí produkujem odpad alebo nie). Takto to majú aj v schválenom VZN. Podľa mňa je to totálne choré. Platiť za zneškodnenie odpadu ktorý neexistuje. Stretol sa s tým už niekto?
PS: V mieste trvalého bydliska si tento poplatok riadne platím.
2000
04.11.11,16:48
Vie mi prosím niekto poradiť aká je dĺžka premlčacej doby ? dostala som výzvu z miestneho úradu, že vraj nemám zaplatený odpad za rok 2002....ja z toho obdobia už nemám žiadne doklady, minulý rok som všetky doklady staršie ako 5 rokov vyhodila....