Silvermoon
26.03.10,20:55
zdravim mam problem s pc a fakt netusim co s tym moze byt...idem od zaciatku vysvetlovat.....takze:

predtym s pc nic nebolo, tyzden som bol v nemocnici, dojdem domov zapnem pc a isiel....po chvili sekol, nerobil som ziadne operacie(zapnuty bol iba WMplayer) a tak som ho resetol....po par sekundach od resetu sa cely kompletne vypol a dalej nesiel zapnut...prud do nho isiel ale nic sa nestalo, na monitore sa nic nezobrazilo a ten ani nereagoval...skusal som vybrat grafku aj znova zapajat kable atd ale nic aj od prachu som to utrel(hoci to nema vplyv na chod pc ale aj tak), tak teda ja som uz v koncoch a naozaj netusim kde moze byt problem, prosim pomozte

intel core 2 duo 2,8 ghz ati radeon HD 4850 3 GB DDRII
Chobot
26.03.10,20:05
zdravim mam problem s pc a fakt netusim co s tym moze byt...idem od zaciatku vysvetlovat.....takze:

predtym s pc nic nebolo, tyzden som bol v nemocnici, dojdem domov zapnem pc a isiel....po chvili sekol, nerobil som ziadne operacie(zapnuty bol iba WMplayer) a tak som ho resetol....po par sekundach od resetu sa cely kompletne vypol a dalej nesiel zapnut...prud do nho isiel ale nic sa nestalo, na monitore sa nic nezobrazilo a ten ani nereagoval...skusal som vybrat grafku aj znova zapajat kable atd ale nic aj od prachu som to utrel(hoci to nema vplyv na chod pc ale aj tak), tak teda ja som uz v koncoch a naozaj netusim kde moze byt problem, prosim pomozte

intel core 2 duo 2,8 ghz ati radeon HD 4850 3 GB DDRII

Z popisu je ťažké určiť, kde je problém. Treba začať od piky a postupne zostavovať, aby si objavil, ktorá súčasť je poškodená.

Nepíšeš, či pri zapnutí vôbec pípa. To pípanie nie je len tak samoúčelné, počet a kombinácia krátkych a dlhých pípnutí dáva informáciu o pôvode problému. Ak nepípa, je to problém závažný - niečo je so základnou doskou alebo s procesorom.

Takže začne od zdroja. Ak ho môžeš vyskúšať v inom PC, tak ho odskúšaj. Potom postupuj podľa tohto návodu:

http://www.porada.sk/856759-post19.html
Vlado40
26.03.10,20:06
Ak na nič nereaguje , tak zdroj , potom doska .
zamestnankyna
26.03.10,20:08
Alebo doštička.
Silvermoon
26.03.10,20:26
pocitac ani predtym nepipal...od kedy ho mam tak nepipol(teda ak obaja myslime to iste pipnutie) ja myslim to co je z pc a pipne iba 1x pri starte....to nepipalo ani predtym.......zdroj ma cca 2 mesiace novu vrtulku a celkovo ma zdroj ani nie pol roka a maticna je od septembra....ja sa tiez prikladam k maticnej...zrejme skratla alebo nieco take
Vlado40
26.03.10,20:46
Niektoré dosky majú led diodu ktorá svieti ak je doska pod prúdom a PC nemusí byť ani zapnuté.Ak svieti , tak zdroj by mohol byť v poriadku.
Silvermoon
26.03.10,20:51
hej presne ta moja maticna iba svieti ak je pod prudom a to je as itak vsetko...nevies co viac by s tym mohlo byt?
Vlado40
26.03.10,20:58
Tak by zdroj mohol byť v poriadku , zrejme doska , ale skontroloval by som či su v poriadku kábliky od tlačidla s ktorým PC zapínaš.
Poprípade by som tie kontakty spojil pinzetou rovno na doske.

Vadný môže byť aj procesor.
sfinks
27.03.10,05:45
Takze podl toho co pises, je par problemov co sa mohlo stat ... ako prve by som volil vyskusat iny zdroj k tomu PC, az chyba nieje v zdroji, tak skus vybrat Ramky a nechat tam len jednu. az ani tak nepojde, tak skus vybrat baterku z dosky a nechat na polhodinky bez napajania a baterie na maticnej dosky nehc sa vybije potom vlozis a skusis nstartovat a az v tom priapde ak ani toot nepomoze tak najpravdepodobnejsie ti odisla maticna ... pravdaze aj povysavaj poraidne PC aj zdroj graficku kartu tiez a aj ventilator od procaku nech tam nemas prah a neprehrieva sa tito.. este problem moze byt aj stym az si vyberal ventilator od procaku tak tam sa pouziva specialna pasta a tym ze si to vybral uz tam nebude alebo bude zoshnuta atym padom ti dobre teplo neodchadza a vtedy PC robi to ze zapnes chvilu ide a poto msa vypne ... az si zo ZA tak sa mozeme kuknut na to co tomu je ;)
Silvermoon
27.03.10,08:23
vec sa ma tak ze som cely pc vytrel od prachu ventilatory vsetky tri(proc,graf,zdroj) zdroj je relativne novy ako som spominal vyzsie cize tym to nebudeASUS P5QL/C/SI - iP43/ICH10, PCIe x16, DDR2 1066, SATA II, GLAN, 8ch audio, ATX, sc775 (aj by som pridal odkaz od alza . sk ale nejde lebo som tu novy) to by robilo nieco ine ak by bola chyba v zdroji.ramky tiez robia nieco ine ak nie su v poriadnu(taka nechutna modra obrazovka s napismi...) toto je moja maticna ...co z toho je ta bateria o kt si hovoril? ventilator od procaku som nevybral...som z BA takze asi tazko :)
Vlado40
27.03.10,08:55
1.Aj zaprášený počítač sa musí dať zapnúť.

2.Aj počítač s chybnou RAM pamäťou sa musí dať zapnúť.Bios sa musí načítať.

Na skúšku odpoj od zdroja všetky DVD mechaniky a HDD.

Ak je chybný procesor tiež PC nezapneš.
salvosko
27.03.10,09:21
Zdroj by mal byt ok ak ti svieti LED, totiz ak je zdroj odideny tak nenapaja jednu 5V vetvu ktora sluzi prave na to aby bola cast dosky stale pod napatim a mohol si pocitac zapnut. Takze zdroj vylucujem na 99%.
Ak mas viac pamatovych modulov tak tam nechaj len jeden a vzdy iny, skus ci ti nenabehne s niektorym (pri 3 GB mas asi 3 moduly).
Grafika to moze robit tiez ale to by malo zapipat lebo to uz mas hore BIOS.
Tebe ak to nepipa tak nenabehne ani BIOS podla mna.
Moze to byt aj procak vtedy tiez nenabehne BIOS.
Alebo potom doska, nemas na nej niektory kondenzator napučaný?
Alebo potom doniest ku mne do servisu ;)
Fero11
27.03.10,09:46
problem nemusi byt HW, moze byt aj SW. Hned po zapnuti pocitaca stlac DEL, alebo F1/F2 podla typu biosu a uvidis ci sa bude nieco diat
Silvermoon
27.03.10,11:41
problem je v tom ze mne sa ani bios nespusti na kedy a kde sa dohodneme s tym pc salvosko ? ja som z okolia racka a casu mam cely tyzden dost
Vlado40
27.03.10,11:43
Napíš mu súkromnú správu.Klikni na jeho meno.
PotPalo
28.03.10,22:19
Ale predsa to môže byť aj zdroj! Mal som jeden taký vadný, +5VSB dával, LEDka na doske svietila, ale zapnúť nevedel. Tiež som mal prípad, že bol skrat v elektronike harddisku (v 12V), to tiež PC nezapol.

Keď PC nepípal ani predtým, asi nemá pripojený speaker (tj. reproduktor alebo bzučák:D) na príslušných pinoch, stačí pripojiť a počúvať...
Silvermoon
30.03.10,07:18
no sranda je toto
maticnu som reklamoval a skusil som nahodit staru maticnu vsetko pozapajane jak ma ale divne na tom je ze to robi tu istu chybu
Vlado40
30.03.10,07:23
Máš zlý postup.

Najprv zdroj.

Odpoj DVD Mechaniky a HDD a skús zapnúť , či nabehne BIOS.Ak nenabehne , tak skús iný zdroj aby si bol na 100% istý , že chyba nie je v zdroji.Bez toho sa ďalej nedá postupovať.

Samozrejme ešte tie kontakty tlačidla s ktorým zapínaš PC.To sa dá zistiť ak priamo spojíš tie kontakty na doske.

Ak nenabehne ani pri druhom zdroji , tak chybu hľadaj aj v procesore,ak je ten istý.
Chobot
30.03.10,07:24
no sranda je toto
maticnu som reklamoval a skusil som nahodit staru maticnu vsetko pozapajane jak ma ale divne na tom je ze to robi tu istu chybu

Nie je to divné, to len dokazuje, že matičná doska je v poriadku a problém bude v inom komponente - zdroj, CPU... možno pamäte.
Silvermoon
30.03.10,07:32
hmm takze mam vyskusat jednotlive komponenty vymenit?
Silvermoon
30.03.10,07:42
odpojil som HDD aj mechaniku a bios sa stale nespustil cize to bude naozaj nieco ine
Vlado40
30.03.10,07:44
Môžeš vybrať aj pamäť , aj bez nej by mal bios nabehnúť.Aj ja som mal jeden pipad pri zapnutí PC a bol som presvedčený , že chyba je v doske , nechcel som pripustiť , že procesor Dual Core môže byť vadný , ale bol.Chyba sa predtým prejavovala tak , že PC zamrzal a niekedy nenabehol na prvykrát.
Silvermoon
30.03.10,08:02
Ramky som dal prec a stale to iste to robi cize uz mi ostavaju iba 3 moznosti....grafka procak alebo zdroj...bez procaku by sa bios zapol? asi nie ze?
Vlado40
30.03.10,08:09
Bez procesora nezapneš nič.Ak grafiku vyberieš a PC zapne ,myslím to že sa roztočí zdroj ,tak potom grafika.
Chobot
30.03.10,08:12
Ramky som dal prec a stale to iste to robi cize uz mi ostavaju iba 3 moznosti....grafka procak alebo zdroj...bez procaku by sa bios zapol? asi nie ze?

Kľudne vyber grafiku. Nechaj len zdroj, ZD a CPU. Takáto zostava by mala aspoň nabehnúť a zapípať. AK máš on-board VGA, tak na ten môžeš pripojiť monitor.

Ak to nič neurobí, tak problém bude asi v CPU (ak si si istý, že zdroj je v poriadku - môžeš ho premerať voltmetrom - všetky vetvy).
Vlado40
30.03.10,08:44
Zdroj si môžeš skúsiť zapnúť aj sám.

Odpoj všetky koncovky zdroja od základnej dosky.Nechaj pripojenú k zdroji aspoň min.DVD mechaniku, ja pripájam starší HDD, kvôli nejakej záťaží zdroja.

Na najširšej koncovke od zdroja 20 pin je iba jeden zelený vodič.Vedľa neho sú čierne , tie sú zem.Spoj ten zelený vodič s jedným čiernym napr.po ľavej alebo pravej strane od zeleného vodiča.Ak bude zelený vodič spojený s čiernym , tak sa zdroj rozbehne .Po odpojení vodičov vypne.To isté robí aj základná doska.Akurát , ža teraz neprebehne test zdroj -matičná doska , zdroj nedostane impulz od matičnej dosky , alebo naopak ,aby bežal stále ,a preto sa po odpojení vodičov vypne.
korela
09.06.10,03:11
Nechcem zakladať novú tému.
Rada by som Vás poprosila, či by mi niekto mohol vysvetliť, čo znamená na mojej gmailovej adrese nasledovné. Vzniklo mi to dnes v noci.
Pri prihlásení v priestore medzi menom používateľa a heslom mám -
ex: pat@example.com. Nejde to odstrániť. Stretol sa s tým niekto?
Ďakujem.
A mám pocit, že mi ide oveľa pomalšie PC.
arizona
09.06.10,03:21
Nechcem zakladať novú tému.
Rada by som Vás poprosila, či by mi niekto mohol vysvetliť, čo znamená na mojej gmailovej adrese nasledovné. Vzniklo mi to dnes v noci.
Pri prihlásení v priestore medzi menom používateľa a heslom mám -
ex: pat@example.com. Nejde to odstrániť. Stretol sa s tým niekto?
Ďakujem.
A mám pocit, že mi ide oveľa pomalšie PC.
Mne to isté nabehla asi pred 3. dňami, tiež si nad tým lámem hlavu...:eek::confused:
bobino38
09.06.10,03:45
..a prečo si lámete hlavu?..ved je to vlastne vysvetlivka čo tam máte NAPRÍKLAD napísať:-)
korela
09.06.10,03:46
Po vložení textu do googla mi vyšlo, že to je možnosť po prihlásení sa - služba na propagovanie podnikania. Neprikladám link, pretože mi to hneď vyhodilo aj moju adresu :).
To naše súkromie...
armagedon74
19.06.10,03:27
Nato, aby sa pc aspoň roztočil, tak musí byť v poriadku zdroj, ale aj processor. Ale aj keď je procesor pokazený, tak mala by matíčná doska zaznamenať prietok elektrického prúdu a pri stlačení tlačítka štart by sa mala aspoň myknúť vrtuľka na chladiči. Podľa mňa to bude zdroj. Skúšal si napájanie aj v inej zástrčke? Já len, či náhodou nevznikol problém práve tam, a niektorý s kontaktov zástrčky sa neodpojil. Je to málo pravdepodobné, ale nie nemožné. :)