martina333
11.10.05,19:32
Dobrý deň, prosím vie mi niekto poradiť.... Prebrala som účtovnú agendu jednej s.r.o. a volala mi pani z daň.úradu, vraj jej mám zaslať ročné hlásenie za r. 2004. Problém je v tom, že tá s.r.o. nemá žiadneho zamestnanca, je v nej iba jeden konateľ, ktorý nepoberá žiadnu mzdu, iba na konci roka si dá nejaké odmeny. Pochopila som dobre, že toto ročné hlásenie mám podať iba z týchto odmien? Čo potrebujem ako podklad pre vyplnenie tohto hlásenia?Poraďte mi prosím ako spraviť toto ročné hlásenie a ako prehľady. Nikdy som nič podobné nerobila. Ďakujem za radu.
Jarino
11.10.05,18:20
Z DÚ Vám volali zrejme preto, že s.r.o. je zaregistrovaná na závislú činnosť, alebo konateľ si z tej odmeny zrazil preddavky na daň a odviedol ich. To znamená, že ste boli povinný do 30 dní po skončení štvrťroka podať prehľad o zrazených preddavkoch a do 31.3.2005 ste mali podať hlásenie.
Prejdi si doklady z minulého roka a zisti, koľko a kedy ste odviedli - tie údaje sa uvádzajú do prehľadov. Do hlásenia sa uvádzajú okrem toho aj iné údaje, napr. mesiace za ktoré sa vyplatila mzda, základ dane, zrazené preddavky ...
Keď to budeš mať vyplnené, odovzdaj to tej pani na DÚ a spolu si to skontrolujte, či aj jej to tak sedí.
Maňaska
12.10.05,04:42
martina333
12.10.05,06:28
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.
nikulik
03.11.05,08:05
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, nedávno mi účtovníčka oznámila, že minulý rok vo februári sme uhradili daň, ale neodpočítali sme si daňový bonus, takže vlastne máme nárok na 2 400,- sk z daňového úradu, dala som už žiadosť na daňový úrad a správkyňa dane mi volala, že treba ale opraviť aj prehľad a ročné hlásenie, prehľad som našla ale ročné hlásenie nie, (totižto minulý rok robila mzdy iná mzdárka), ak by to ona nemala, tak môžem požiadať daňový úrad o kópiu? A podáva sa tým pádom opravné alebo dodatočné? Vopred ďakujem za príspevky