braxator
27.03.10,10:08
Vie mi niekto poradit,co urobit so starsim nabytkom,resp.valandami,ktore su vcelku zachovale?Mozem ich dat ku kontajneru,alebo je nutne ich rozobrat na mensie casti?Je predpoklad,ze si to niekto len tak zoberie,ked to bude pri kontajneri?
Laco-monter
27.03.10,09:29
Ja by som dal inzerat , že darujem za odvoz.

Inak by som to rozobral na jednotlive dosky, a bud ich na niečo použil alebo popalil v ohni na kurenie.

Dávať ich v celku ku kontajnerom bude mať za následok,že trvale opalení spoluobčania ich tam na mieste rozlámu a ostane tam hromada smetí a neporiadku.
val007
27.03.10,18:18
No ak bývaš v činžáku, tak skús ten izerát alebo by ste to mali odviesť do zberného dvora. Treba zavolať do najbližšieho mesta alebo tam, kde Vám odvážajú smeti, popýtať sa. My to máme tak, že to môžme odviesť do zberného dvora a zadarmo to tam nechať, no musíš si zabezpečiť odvoz. Ak to necháš pri kontajnery a voláka dobrá duša ťa uvidí, môže zavolať mestských plicajtov a potom ťa to vyjde drahšie ako len ten odvoz. No možno u Vás takéto veci susedia nerobia.
danushka
27.03.10,18:27
Skús sa zaregistrovať na bazos.sk, my sme sa tam zbavili rýchlo starých vecí, daruj veci za odvoz.
Jana_clenka
27.03.10,19:00
Tiež by som skúsila predaj, moja mamina takto predala starú spálňu, ktorú som ja osobne už považovala za nepredateľnú. A ešte že akí boli mladí radi, že konečne budú mať vlastnú spálňu.

Kamarátka sa pre zmenu potrebovala zbaviť válendy, položila ju ku kontajnerom a vraj do hodiny bola preč .... Ja by som však radšej skúsila ten predaj, resp. za odvoz, aby Ťa naozaj niekto "dobrosrdečný" nenahlásil.
Laco-monter
28.03.10,06:32
No ak bývaš v činžáku, tak skús ten izerát alebo by ste to mali odviesť do zberného dvora. Treba zavolať do najbližšieho mesta alebo tam, kde Vám odvážajú smeti, popýtať sa. My to máme tak, že to môžme odviesť do zberného dvora a zadarmo to tam nechať, no musíš si zabezpečiť odvoz. Ak to necháš pri kontajnery a voláka dobrá duša ťa uvidí, môže zavolať mestských plicajtov a potom ťa to vyjde drahšie ako len ten odvoz. No možno u Vás takéto veci susedia nerobia.

Zaleží od konkretneho mesta a jeho Technických služieb.

V našom meste možno pri kontajneroch vyložiť hocičo, nie su za to žiadne sankcie.
V určený deň /stredu/, chodí auto a odváža tento nadrozmerný odpad.
val007
28.03.10,11:48
Tak to Vám v dobrom samozrejme závidím.
ubka
28.03.10,14:41
Ak sa nepodari postel darovat, ci predat, treba ju odviezt do zberneho dvora, kazda obec aj mesto taky má a bezotplatne preberie "odpad". Urcite nie rozoberat a spalovat, co potom s emisiami?
buchač
28.03.10,15:13
Ak sa nepodari postel darovat, ci predat, treba ju odviezt do zberneho dvora, kazda obec aj mesto taky má a bezotplatne preberie "odpad". Urcite nie rozoberat a spalovat, co potom s emisiami?

...emisie ?????

Neblázni , toto Ťa trápi ...

A tieto " nesmrdia "...???

http://news.google.com/news?hl=sk&client=opera&hs=hfv&rls=sk&q=interblue&um=1&ie=UTF-8&ei=zH-vS8qBO5TMngOumLi6Dw&sa=X&oi=news_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBAQsQQwAA
Rozalka
28.03.10,15:18
Bóóóóže, Juro, ona sa o makroekonomiku nezaujíma, potrebuje sa zbaviť svojho mikroekonomického dubiózneho majetku. :D
buchač
28.03.10,15:25
Bóóóóže, Juro, ona sa o makroekonomiku nezaujíma, potrebuje zbaviť svojho mikroekonomického dubiózneho majetku. :D

...ale šak viem , no nie ...????

Ale keď sa tu toľko rozpisuje o ničom ....básnik by povedal ..." Balada o h...e ;)

Drbnem ku kontajneru , odveziem do zberného dvora , spálim v kachliach , peci alebo krbe ...neriešim zvyšok :rolleyes:
axbx
28.03.10,17:54
V prvom rade ponuknut do miestnych novin, pripadne na inzerat za odvoz mozno dat aj pripadne foto,potom rozobrat a zakurit s tymm pripadne rozobrat a zaniest do velkoobjemoveho kontajnera (aj matrace) tam vyhodit
deane7
28.03.10,19:07
co potom s emisiami?
Emisie si môžeš kúpiť, ak nevieš kde tak sa spýtaj, poradíme. Sú toho plné médiá. My na likvidáciu máme čiernych spoluobčanov.
PotPalo
28.03.10,22:41
Ešte ste nespomenuli túto možnosť: rozsekať/rozpíliť na milión maličkých kúskov, a tie potom postupne vyhadzovať s domovým odpadom.:D:D:D

Alebo: keď je to v paneláku, tak umiestniť nepotrebnú posteľ alebo nábytok do spoločných priestorov, do pridelenej miestnosti. Ak sa miestnosť časom naplní, stačí sa presťahovať a je po probléme. U nás to tak robia tuším všetci. Potom to vypratávanie platíme z fondu opráv :mad::mad::mad:.
ubka
29.03.10,20:30
Predstav si trápia...:-)) co budu nase vnúčata dýchať? kto bude na nas robit?
..alebo si mal na mysli predane emisie :-)))?? ja mozno tiež.!
osky
30.03.10,05:48
no,keby som som zila na Slovensku,nemala by som s tym nejmensi problem.ved moznosti uz tu bolo pospominanych......aj.u nas doma mame tiez napriklad pri obecnom urade taky zberny dvor,ale viem ze ludia prehadzuju vselico cez plot aj po tme-takze neviem ci neberu vsetko,alebo preco to ti ludia robia.....:confused:
tu v rakusku je to ine-za kazdy vyhodeny kusticek niecoho musime platit :papier,smeti a plasty sa sice platia doma postovou poukazkou a priebezne to vyvazaju ako aj u nas,ale taketo nadrozmerne odpadky si kazdy musi vyviest sam do zberneho dvora a pekne za prijem odpadu zacvakat.
takze vyuzi to,ze mas milion moznosti.:)
sfinks
31.03.10,01:34
Vie mi niekto poradit,co urobit so starsim nabytkom,resp.valandami,ktore su vcelku zachovale?Mozem ich dat ku kontajneru,alebo je nutne ich rozobrat na mensie casti?Je predpoklad,ze si to niekto len tak zoberie,ked to bude pri kontajneri?

Skus napisat inzerat, vela ludi chce postel na chatu a este aj na tom zarobis alebo za odvoz darujes a mas po probleme ;)