Tita
27.03.10,10:35
Pomooooooooooc!!
Zaklad dane v DP PO (riadok 310) mam zaokruhlit na cele eura??
Robím v pohode, tá DP nerobí ale vyplulo mi z programu podklad pre DP a tam je HV je zaokruhleny na centy, ale ZD z ktoreho rata dan je zaokruhleny na Eura nadol!!! a vo vykazoch pre istotu nahor!
Mám do danového dať zaokruhlený HV z výkazov, či na centy??? Prosíím súrne..nech už to konečne vyplním, neviem nikde nájsť nič o zaokrúhlení:(
a_je_to
27.03.10,10:26
Pomooooooooooc!!
Zaklad dane v DP PO (riadok 310) mam zaokruhlit na cele eura??
Robím v pohode, tá DP nerobí ale vyplulo mi z programu podklad pre DP a tam je HV je zaokruhleny na centy, ale ZD z ktoreho rata dan je zaokruhleny na Eura nadol!!! a vo vykazoch pre istotu nahor!
Mám do danového dať zaokruhlený HV z výkazov, či na centy??? Prosíím súrne..nech už to konečne vyplním, neviem nikde nájsť nič o zaokrúhlení:(
Základ dane na riadku 310 sa uvedie taký, ako vyjde z riadku 3, tabuľky F priznania, uvedení do riadku 100, jeho zvýšení o riadok 200 a znížený o riadok 300. Tabuľku F vyplníš z hlavnej knihy účovníctva - sumy účtov triedy 6 a 5, presné sumy na 2 desatinné miesta, zaokrúhlené podľa účtovných zásad a ich rozdiel do riadku 3. Spoľahlivejšie sú tieto sumy, než iné programové výstupy s iným spôsobom zaokrúhľovania. Až základ dane na riadku 500 sa začína zaokrúhľovať nadol, podľa § 47, ods. 1, prvá veta, ZoDP.
Tita
28.03.10,22:21
Dakujem krásne, ano r. 500 vidím - zaokrúhlený na EUROCENTY NADOL, čiže nie na celé Eurá ako mi to vyplul program...len ma zneistil:(((

Dakujem krasne ešte raz.
Gong
12.03.12,16:46
ahojte, ak mi vyšla daň 1348,05 tak do DP po zaokrúhlení zadám 1348,05?