mirokiro
27.03.10,11:14
Dobrý deň,
chcel by som vás poprosiť o radu som dlhodobo na PN minulý rok mi socialna poisťovňa vyrátala z priemeru, že koľko budem dostávať na deň nemocensku dávku. Z akého priemeru by sa mal vyrátať denný zárobok ked prídem do roboty po roku je to ten priemer čo som mal minulý rok?Ďakujem
Xanti
28.03.10,11:42
Mirokiro,
nedá sa rozumieť na čo sa pýtaš.
Ved predsa ak skončíš PN, a nastúpiš do práce tak tvoj zárobok je určený pracovnou zmluvou.
Priemer je podstatný pri dovolenkách, pri odchode na PN... naozaj nerozumiem tvojej otázke.
mirokiro
28.03.10,12:47
Kamarád bol na Pn pol roka robí v tej istej firme a povedal mi, že ked prídem do roboty tak mi dosť klesne priemer tak preto sa pýtam ako to je ja si osobne myslím, že ked mám stanovený platobný výmer tak by som mal dostať to isté čo aj pred PN on mi tvrdí, že bol v učtárni a povedali mu, že oni sami nevedia ako mu majú spraviť mzdu ked bol dlhodobo PN čo sa mi zdá dosť čudné.
Xanti
28.03.10,12:52
Klesne priemer pri výpočte pečiek, pri výpočte dovolenky, alebo pri výpočte dalšej PN ( čo sa teba týkať nebude, lebo po roku PN dalšiu PN platenú môžeš mať až po najskôr 6 mesiacoch ), ale nemôže klesnúť mzda. Jedine, ak by mal nejaké príplatky resp. odmeny a tou dlhou PN o ne prišiel.

A čo sa týka výplaty, ak mám stanovenú hrubú mzdu 500 eur za odpracovaný mesiac tak tých 500 eur mám dostať, nemôžu mi tam brať nejaké priemery. Ak nemám hovorím paragrafy, alebo dovolenku.
mirokiro
28.03.10,13:01
Chcel by som sa ešte opýtať končí mi PN o mesiac kedže sa necítim na tu prácu ktorú som vykonával pred tým môžem požiadať zamestnavateľa aby ma presunul na iné pracovisko.Ja som tu chorobu dostal z povolania ktorú som vykonával pred tým a neviem teraz čo urobiť ked nastúpim do práce.
mirokiro
28.03.10,13:05
Klesne priemer pri výpočte pečiek, pri výpočte dovolenky, alebo pri výpočte dalšej PN ( čo sa teba týkať nebude, lebo po roku PN dalšiu PN platenú môžeš mať až po najskôr 6 mesiacoch ), ale nemôže klesnúť mzda. Jedine, ak by mal nejaké príplatky resp. odmeny a tou dlhou PN o ne prišiel.

A čo sa týka výplaty, ak mám stanovenú hrubú mzdu 500 eur za odpracovaný mesiac tak tých 500 eur mám dostať, nemôžu mi tam brať nejaké priemery. Ak nemám hovorím paragrafy, alebo dovolenku.
U nás sa vyplácajú prémie,osobné hodnotenie,a odmeny ............
Xanti
28.03.10,13:07
U nás sa vyplácajú prémie,osobné hodnotenie,a odmeny ............
Tak samozrejme, že tam toho aspon prvý mesiac bude menej alebo nič. Kým nenabehneš do pracovného procesu. Ale to čo máš v zmluve to dostaneš.

A čo sa týka zmeny pracovného zaradenia, tak verím, že na to Ti odpovedia iný poraďáci.
mirokiro
28.03.10,13:15
Tak samozrejme, že tam toho aspon prvý mesiac bude menej alebo nič. Kým nenabehneš do pracovného procesu. Ale to čo máš v zmluve to dostaneš.

A čo sa týka zmeny pracovného zaradenia, tak verím, že na to Ti odpovedia iný poraďáci.
Díky za odpovede.