renka007
27.03.10,18:33
Dobrý večer. Dlhodobo trpím bolesťamy chrbtice. Od vianoc sa bolesť veľmi zhoršila. Bolia ma a trpnu mi obe nohy, zakopávam a padám. Lekárka mi predpísala tramal a uzavrela to, lebo na MR sa nič nenašlo. Prosím poraďte mi ako by som mala pokračovať v prípadnej liečbe, alebo na koho sa mám obrátiť aby mi pomohol. Prikladám výsledok MR. veľmi pekne ďakujem za každú radu. Renka
Hyperlordóza L chrbtice.
Osteochondróza, vákuová degenerácia medzistav. platničky L5-S1. Zúžený medzistav. priestor L5-S1. Centrálna
hernia disku L5-S1 plošného difúzneho charakteru, s kontaktom na štruktúry dur. vaku a koreň, štruktúry L5-S1 bilat
mierneho stupňa.
Ostatné medzistav. štrbiny bez diskogénnej lezie.
Spinálny kanál normálnej šírky, nestenotizovaný, bez expanzie intradurálne, extradurálne, intramedulárne. Conus
medullaris, štruktúry filum terminale, caude equinae bez kompresie, bez ložiskových path. zmien. Telá stavcov bez
štrukturálnych path. zmien.
Spondylofyty ventrálnych okrajov tiel stavcov difúzne. Začínajúce známky spondylózy L chrbtice.
Záver:
Osteochondróza a vákuová degenerácia medzistav. platničky L5-S1. Mierna centrálna protrúzia platničky L5-S1
plošného, difúzneho charakteru, s kontaktom na štruktúry dur. vaku a koreň, štruktúry L5-S1 bilat, s možným
miernym tlakom na neuroštruktúry spin. kanála.
Začínajúce známky spondylózy L chrbtice.
BXLmiami
27.03.10,18:33
Je tam problém s prechodom...no a teraz to neviem preložiť,lumbálnej a sakrálnej chrbtice,L5 S1,nehýbe sa to poriadne,treba sa udržať v pohybe,rozcvičovať ale pomaly,nejaká kalenetika alebo pilates a spraviť si spevnenie zo svalov v tej oblasti.Medzistavcový priestor je zužený a stuhnutý a preto to trpnutie nôh.Ak je nadváha tak schudnuť.Iné sa nateraz robiť nedá.
31Jankal
10.11.10,21:03
Poprosím Vás o cviky na driekovú hyperlordozu. Má s tým niekto skúsenosti ako posilnovať telo? Dakujem za cviky
zdenka131
10.11.10,21:38
Valcake
10.11.10,22:37