alltracboy
27.03.10,18:44
musim vykopat jednu marhulu ktora ma velmi chutne plody. Vedel by ju niekto z okolo BA zastepit? kolko stoji taka sluzba? podpnik nemam. Oplati sa to vobec?
aviator
27.03.10,18:10
Marhule sa väčšinou očkujú, to sa robí v lete. Ak by som to robil ja, chcel by som cca 5 až 15 € za jeden stromček, záviselo by to od viacerých vecí, čiže sa to neoplatí, lebo hotový stromček je lacnejší a hneď, ale možno sa nájde niekto lacnejší.
alltracboy
27.03.10,18:22
no mam viacero marhul ale tato ja uzasne dobra.. sladka.. aromaricka, kazdemu chuti. Horsie je ze bude musiet ist von do velkej noci. Ako aj moc marhule nemusim, ale ako som pisal chuti ludom okolo. Mozno bude otec vediet co je to za odrodu, ale to pochybujem. Potom by si mohol kupit novu. zatial jedina 100% moznost ako ju zachranit je spravit stromcek priamo z tejto.
aviator
27.03.10,19:45
Myslím, že teraz sa to nedá. Napadá ma in vitro, ale to je skoro to isté :)
wabi
27.03.10,22:01
Je možné očkovanie na forkerta, len teda vrúbeľ bolo treba odrezať už pred pár dňami.
Dalo by sa to však risknúť aj teraz napriamo zo stromu okamžite na podpník. Bolo by dobre zistiť od toho kto marhulu sadil, ako ju získal. Možno je to odroda ktorá sa dá získať, alebo je to semenáč a to by bolo zaujímavé.
Zistite o čo ide. Ak to je semenáč má význam to zachraňovať, ak to bolo kúpené niekde v škôlke, bude to len odroda "bežná", možno niektorý s klonov "Maďarskej".
Je treba aby ste sa rozhodli rýchlo, pretože sa to dá urobiť teraz, včera bolo neskoro a najbližšie až začiatkom juna očkovaním na bdiace očko.
alltracboy
28.03.10,05:53
v zahrade bola asi 50-60 rocna marhula ktoru zlomila vichrica. a tento co treba vykopat je zastepeny z tej starej. skusim zistit nieco.. a opytam sa rodicov ci to vobec chcu skusit rozmnozit. Mozno sa da taka marhula bezne kupit.
alltracboy
28.03.10,11:11
cize bola to marhula ktora bola zastepena do slivky.. a okoliu je jedno ci sa zachova, takze nebudem okolo toho robit cirkus. bola aj dost nachylna na choroby.