Fogino
27.03.10,21:08
Daňový bonus (DB) si môže uplatniť len jeden z rodičov ?

A čo keď sú rozvedený? Má to nejaký vplyv na posudzovanie nároku naň ?

Aké prílohy (potvrdenia) treba k D. Priznaniu Typ B. pri uplatnení DB na deti (kópie rodných listov ,a pod.) ???
ivka70
27.03.10,20:14
DB si moze uplatnit iba jeden z rodicov, rozvedni zvycajne nebyvaju obaja s dietatom.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=797

Priklada sa kopia rodneho listu, pripadne u deti starsich ako 16 rokov aj potvrdenie o studiu.
zk24
27.03.10,20:15
Presne tak...

aj tu je dokaz. Uplatnit si moze iba jeden z danovnikov, a dieta musi zit v jednej domacnosti s danovnikom...

http://www.finance.sk/dane/informacie/danovy-bonus/co-je-danovy-bonus/
Fogino
28.03.10,09:05
Syn ma 16 rokov 27.4.2010 musí byt potvrdenie zo školy už v DP za rok 2009?
Asi nie keď v čase podania DP za 2009 ešte nemal 16 rokov.
Tweety
28.03.10,09:08
Syn ma 16 rokov 27.4.2010 musí byt potvrdenie zo školy už v DP za rok 2009?
Asi nie keď v čase podania DP za 2009 ešte nemal 16 rokov.
Nie.
Miichaela
28.03.10,09:10
Daňový bonus pri rozvedených rodičov si môže uplatniť len jeden a to ten s ktorým žije dieťa v jednej domácnosti - rodič sa oň stará. Potvrdenie o návšteve školy by som radšej priložila, aby potom dodatočne nepýtali :-)
mimaemma
28.03.10,09:47
Ahojte poraďáci, kamarátkin manžel má príjmy z Nemecka, aj v SR musí podať DP. Podmienky na daňový bonus spĺňa (trvalý pobyt, výška príjmov)...tretie dieťa majú spoločné na tú by teda logicky mal mať nárok na bonus, ďalšie dve deti sú z kamoškinho prvého manželstva, manželstvo je rozvedené, deti žijú v spoločnej domácnosti s matkou a ich druhým otcom.
Majú menej ako 18 rokv a chodia do školy. Dočítala som sa, že daňový bonus nemožno na deti deliť, môže si teda kamoškin muž uplatňovať daňový bonus na všetky 3 deti?
Má s tým niekto skúsenosť?:mee:
Vopred ďakujem.
rodina1
28.03.10,10:15
Ahojte poraďáci, kamarátkin manžel má príjmy z Nemecka, aj v SR musí podať DP. Podmienky na daňový bonus spĺňa (trvalý pobyt, výška príjmov)...tretie dieťa majú spoločné na tú by teda logicky mal mať nárok na bonus, ďalšie dve deti sú z kamoškinho prvého manželstva, manželstvo je rozvedené, deti žijú v spoločnej domácnosti s matkou a ich druhým otcom.
Majú menej ako 18 rokv a chodia do školy. Dočítala som sa, že daňový bonus nemožno na deti deliť, môže si teda kamoškin muž uplatňovať daňový bonus na všetky 3 deti?
Má s tým niekto skúsenosť?:mee:
Vopred ďakujem.
Manžel tvojej kamarátky si môže uplatniť DB na všetky deti.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp0109bonus.pdf - str. 4
mimaemma
28.03.10,10:21
Ďakujem moc za rýchlu odpoveď, podľa toho čo som si prečítala by to tak malo byť, len príde nelogické, že človek, ktorý na Slovensku neodvedie žiadnu daň ( všetky príjmy pochádzajú z Nemecka a tam bola daň zaplatená) tak mu ešte štát vráti cca 700 € na daňovom bonuse...na druhej strane im tie prašule prajem :-) len si tým chcem byť 100% istá, nech z toho nie je neskôr problém.