Sabadka
27.03.10,21:06
Neviem či sa vám to bude pozdávať, ale tu by sme sme si mohli pokecať, vyresetovať si hlavu a podobné zaujímavé činnosti. Niečo ako Šuťák ale vo veľkom, komu sa to pozdáva nech sa pridá.

http://www.beruska8.cz/zviratkadomaci/haficikotatkavobraze2/1.gif

Taký malý debatný krúžok, babinec ....... nie len pre baby:D
danushka
27.03.10,20:08
Sabadka, ja sa ako prvá hlásim na reset!
Sabadka
27.03.10,20:09
Sabadka, ja sa ako prvá hlásim na reset!

Hodila som link aj na malí šuťák, s tým že sa tu nalieva hruška, uvidíme koho prilákame:)
Sabadka
27.03.10,20:11
No a teraz mi vysvetli, aký magor môže šteňaťu ublížiť tak, že mu zlomí sánku. To kde sa mu stalo?
danushka
27.03.10,20:12
..teda hruška vravíš Sabadka...tuším to tu praskne vo švíkoch, to je dobré lákadlo
monika74
27.03.10,20:13
ja by som si pri všetkej skromnosti dala len pol litra Tokaj 1959 ročník :D
Sabadka
27.03.10,20:14
..teda hruška vravíš Sabadka...tuším to tu praskne vo švíkoch, to je dobré lákadlo

....ale už v tekutom stave.........:D:D:D:D
Sabadka
27.03.10,20:15
ja by som si pri všetkej skromnosti dala len pol litra Tokaj 1959 ročník :D

aj to môže byť ovocie ako ovocie, srpavíme si ovocný koktail:)



sory spravíme, ešte som na to len pomyslela a užpíšem bludy :)
monika74
27.03.10,20:15
sabadka nejako sa to tu skvapalnieva :D
Lilka 1
27.03.10,20:15
Dobrý nápad, tento rozšírený šuťák. :)
danushka
27.03.10,20:16
No a teraz mi vysvetli, aký magor môže šteňaťu ublížiť tak, že mu zlomí sánku. To kde sa mu stalo?

No to sami nevieme, minulý víkend sme postrehli, že je citlivý na dotyk papulky. Skontrolovala so havina, ale nepostrehla som žiadne vonkajšie zranenie, tak som si myslela, že sa rafol so susedovým psom pri mištičke. Ale z papuľky mu stále slinky tiekli a zrazu bol smutný, nevrtel s chvostíkom a keď sme ho šli pohladiť, tak sa uhýbal.
V stredu sme ho vzali k veterinárovi a ten keď mu lepšie prezrel paupľku, tak hneď povedal, že má sánku zlomenú a že to muselo byť udreté, Tak sme ho odniesli na veľkú veterinu v KE a na ďaľší deň mu to v narkóze drôtovali.
monika74
27.03.10,20:19
No to sami nevieme, minulý víkend sme postrehli, že je citlivý na dotyk papulky. Skontrolovala so havina, ale nepostrehla som žiadne vonkajšie zranenie, tak som si myslela, že sa rafol so susedovým psom pri mištičke. Ale z papuľky mu stále slinky tiekli a zrazu bol smutný, nevrtel s chvostíkom a keď sme ho šli pohladiť, tak sa uhýbal.
V stredu sme ho vzali k veterinárovi a ten keď mu lepšie prezrel paupľku, tak hneď povedal, že má sánku zlomenú a že to muselo byť udreté, Tak sme ho odniesli na veľkú veterinu v KE a na ďaľší deň mu to v narkóze drôtovali.

a to sa mu ako stalo? niekto cudzí mu ublížil alebo mal úraz, ktorý si spôsobil sám?
Sabadka
27.03.10,20:20
No to sami nevieme, minulý víkend sme postrehli, že je citlivý na dotyk papulky. Skontrolovala so havina, ale nepostrehla som žiadne vonkajšie zranenie, tak som si myslela, že sa rafol so susedovým psom pri mištičke. Ale z papuľky mu stále slinky tiekli a zrazu bol smutný, nevrtel s chvostíkom a keď sme ho šli pohladiť, tak sa uhýbal.
V stredu sme ho vzali k veterinárovi a ten keď mu lepšie prezrel paupľku, tak hneď povedal, že má sánku zlomenú a že to muselo byť udreté, Tak sme ho odniesli na veľkú veterinu v KE a na ďaľší deň mu to v narkóze drôtovali.

Držíme havinkovi palce, nech sa čím skôr zotaví a tomu čo mu to spôsobil želám podobný zážitok a aby sa na každom urgente, ktorý navštívi minuly dróty aj narkóza.
danushka
27.03.10,20:22
a to sa mu ako stalo? niekto cudzí mu ublížil alebo mal úraz, ktorý si spôsobil sám?

Bývame v rodinnom dome, ale máme spoločný dvor so susedmi, ktorí chlascú. Musel ho niekto z nich kopnúť, alebo udrieť. Prišli sme na to tak, že havino keď zbadal suseda, tak len zakňučal a stiahol chvostík, predtým si veselo pobehoval po dvore.
Jednoznačne sme sa po tejto skúsenosti rozhodli, že hoci je dvor úzky, našu časť si ohradíme plotom...
adi11
27.03.10,20:23
Hodila som link aj na malí šuťák, s tým že sa tu nalieva hruška, uvidíme koho prilákame:)
sabadka idem si oci vyocit..a preco hruska a nie marhula..ta je vonavejsia..:)
monika74
27.03.10,20:23
ja sice psika nemám a ani nijake zvieratko, ale nikdy by som umyselne neublizila zvieratu...a preto ich nechovam lebo na ne nemam cas a nestarala by som sa o nich poriadne, takze im takto aspon neublizujem ...domace zvieratka potrebuju starostlivost a nie zaneprazdnenu Moniku :)
Sabadka
27.03.10,20:24
Bola som skontrolovať starého, nejaví žiadne známky života, na pohladenie nereaguje, nevrtí chvostíkom neviem či by som nemala volať niekoho na pomoc. alebo počkám do rána možno sa to zmení :)
monika74
27.03.10,20:24
Bývame v rodinnom dome, ale máme spoločný dvor so susedmi, ktorí chlascú. Musel ho niekto z nich kopnúť, alebo udrieť. Prišli sme na to tak, že havino keď zbadal suseda, tak len zakňučal a stiahol chvostík, predtým si veselo pobehoval po dvore.
Jednoznačne sme sa po tejto skúsenosti rozhodli, že hoci je dvor úzky, našu časť si ohradíme plotom...

len aby ten plot naozaj zachranil aj ochranil psika..su aj taki co hodia psovi otravene zradlo a tam plot nepomoze :(
monika74
27.03.10,20:26
Bola som skontrolovať starého, nejaví žiadne známky života, na pohladenie nereaguje, nevrtí chvostíkom neviem či by som nemala volať niekoho na pomoc. alebo počkám do rána možno sa to zmení :)

definuj starý...neviem koho alebo co by som si mala pod tym pojmom predstavovat :D
Sabadka
27.03.10,20:27
len aby ten plot naozaj zachranil aj ochranil psika..su aj taki co hodia psovi otravene zradlo a tam plot nepomoze :(

to už potom naozaj nie je človek ale netvor, komu môže vadiť pes na cudzom dvore?
Lilka 1
27.03.10,20:27
Babenky, ja vás musím opustiť, lebo z Pc mám už oči ako angorský králik. Ináč, bolo mi s vami dobre, ďakujem za oslavu.
Sabadka
27.03.10,20:29
definuj starý...neviem koho alebo co by som si mala pod tym pojmom predstavovat :D

starý spolubývajúci:D:D:D:D:D, myslím tým, že už spolubývame dlhšiu dobu:D:D:D:D a keď píšem spolubývame aj myslím tým spolubývame a nič iné:D:D:D
pepsikova
27.03.10,20:29
Bývame v rodinnom dome, ale máme spoločný dvor so susedmi, ktorí chlascú. Musel ho niekto z nich kopnúť, alebo udrieť. Prišli sme na to tak, že havino keď zbadal suseda, tak len zakňučal a stiahol chvostík, predtým si veselo pobehoval po dvore.
Jednoznačne sme sa po tejto skúsenosti rozhodli, že hoci je dvor úzky, našu časť si ohradíme plotom.....

..no, obávam sa, že pri nálade, akú ja mám dnes večer, by sused do rána isto musel tú pohotovosť pohľadať..a nie iba so sánkou...
Sabadka
27.03.10,20:30
Babenky, ja vás musím opustiť, lebo z Pc mám už oči ako angorský králik. Ináč, bolo mi s vami dobre, ďakujem za oslavu.

zavri oči a píš po pamäti, mňa oči nebolia ale sedací sval :D:D:D si už necítim
danushka
27.03.10,20:30
Bola som skontrolovať starého, nejaví žiadne známky života, na pohladenie nereaguje, nevrtí chvostíkom neviem či by som nemala volať niekoho na pomoc. alebo počkám do rána možno sa to zmení :)

:D:D:D:D:D, povrť mu s chvostíkom TY, bol by v tom čert, aby nezareagoval;)
adi11
27.03.10,20:30
Bola som skontrolovať starého, nejaví žiadne známky života, na pohladenie nereaguje, nevrtí chvostíkom neviem či by som nemala volať niekoho na pomoc. alebo počkám do rána možno sa to zmení :)
Je som doteraz nemohla buchat do PC, lebo mi sedel za chrbtom, ze komu pisem..:confused:..ziarli...:D
monika74
27.03.10,20:31
Babenky, ja vás musím opustiť, lebo z Pc mám už oči ako angorský králik. Ináč, bolo mi s vami dobre, ďakujem za oslavu.
tak paa a pekne sny o shrekovi, ked uz nebolo stretko :D
Sabadka
27.03.10,20:32
..

..no, obávam sa, že pri nálade, akú ja mám dnes večer, by sused do rána isto musel tú pohotovosť pohľadať..a nie iba so sánkou...

a možno by si tú sánku niesol v ruksaku na chrbte.

Nedrž divé zviera v sebe, nesnaž sa ho skrotiť, púúúúúúúúúúúúúsť ho na slobodu!
adi11
27.03.10,20:32
Babenky, ja vás musím opustiť, lebo z Pc mám už oči ako angorský králik. Ináč, bolo mi s vami dobre, ďakujem za oslavu.
vsetko najlepsie Lilka..vela stastia
monika74
27.03.10,20:32
starý spolubývajúci:D:D:D:D:D, myslím tým, že už spolubývame dlhšiu dobu:D:D:D:D a keď píšem spolubývame aj myslím tým spolubývame a nič iné:D:D:D

ja reku ze ten opis sa mi hodil aj na obstarozneho psa :D..ten chvostik ma zmiatol :D :---
Dav
27.03.10,20:32
ja by som si pri všetkej skromnosti dala len pol litra Tokaj 1959 ročník :D
to je dobrý ročník:D:D:D:D aj Tokaj môže byť:---:---
Sabadka
27.03.10,20:33
:D:D:D:D:D, povrť mu s chvostíkom TY, bol by v tom čert, aby nezareagoval;)

.. za krátku reakciu nebudem predsa ruky špiniť:D:D:D:D:D
Sabadka
27.03.10,20:34
to je dobrý ročník:D:D:D:D aj Tokaj môže byť:---:---

Olinka a čo k tomu tokaju na zahryznutie, určite si dnes mala poľnú kuchynu v prevádzke:D:D:D:D
monika74
27.03.10,20:35
.. za krátku reakciu nebudem predsa ruky špiniť:D:D:D:D:D

ty ho nekúpeš? :D...aj on je len nemá tvár ...aspoň podľa toho ako si opísala jeho súčasný stav :D
adi11
27.03.10,20:36
Ja len cakam, ze nasmu bobinkovi tiez nieco vyparatia susedky. Vnuk sa stazuje, ze furt frflu, ze im icikava kvetiny, no co si da povedat..on ich nema rad..tak ako oni jeho, proste su mu nesympaticke
Dav
27.03.10,20:38
Olinka a čo k tomu tokaju na zahryznutie, určite si dnes mala poľnú kuchynu v prevádzke:D:D:D:D
Ani nie...už tu snáď ďalší díler nebýva, tak veľká razia nebude;)
Sabadka
27.03.10,20:38
ty ho nekúpeš? :D...aj on je len nemá tvár ...aspoň podľa toho ako si opísala jeho súčasný stav :D

.. načo budem zbytočne vodu člapkať, nejaví žiadne známky aktivity, ak ešte týždeň bude takýto stav, tak potom oplieskam o zárubňu špina opadá sama:D:D:D
monika74
27.03.10,20:40
.. načo budem zbytočne vodu člapkať, nejaví žiadne známky aktivity, ak ešte týždeň bude takýto stav, tak potom oplieskam o zárubňu špina opadá sama:D:D:D

asi žije ako sa to odborne hovorí, aha v málo podnetnom prostredí :D
danushka
27.03.10,20:41
Dievčence, srdečne Vás všetky pozdravujem, ale naozaj musím padať, lebo dnes som pri PC strávila viac času, ako je poraďáckej závislosti prospešné:D.
Sladko sa mi vybubajte, svoje živočíšne teplá v postieľkach pohladkajte, za uškami poškrabkajte, oni to majú radi...a keď náhodou budú v noci chrápať, buďte na nich milé:), oni za to naozaj nemôžu...
Sabadka
27.03.10,20:41
Ani nie...už tu snáď ďalší díler nebýva, tak veľká razia nebude;)

Tak tá prestrelka tento týždeň to bolo u Vás? Ja že kde si stratená a ty si vybavíš live vysielanie. No čo už niekto si to vie zariadiť:D:D:D:D
monika74
27.03.10,20:42
Ja len cakam, ze nasmu bobinkovi tiez nieco vyparatia susedky. Vnuk sa stazuje, ze furt frflu, ze im icikava kvetiny, no co si da povedat..on ich nema rad..tak ako oni jeho, proste su mu nesympaticke

čo už s nimi...len na neho dávaj dobrý pozor
Sabadka
27.03.10,20:43
Dievčence, srdečne Vás všetky pozdravujem, ale naozaj musím padať, lebo dnes som pri PC strávila viac času, ako je poraďáckej závislosti prospešné:D.
Sladko sa mi vybubajte, svoje živočíšne teplá v postieľkach pohladkajte, za uškami poškrabkajte, oni to majú radi...a keď náhodou budú v noci chrápať, buďte na nich milé:), oni za to naozaj nemôžu...

Dobrú nôcku a preto znižovanie reputácie nemaj nepokojný spánok. :D:D:D
monika74
27.03.10,20:44
Dievčence, srdečne Vás všetky pozdravujem, ale naozaj musím padať, lebo dnes som pri PC strávila viac času, ako je poraďáckej závislosti prospešné:D.
Sladko sa mi vybubajte, svoje živočíšne teplá v postieľkach pohladkajte, za uškami poškrabkajte, oni to majú radi...a keď náhodou budú v noci chrápať, buďte na nich milé:), oni za to naozaj nemôžu...

súhlas až na živočíšne teplá, tie budem musieť ešte len vyhľadať cez to verejné obstarávanie :D
Sabadka
27.03.10,20:46
súhlas až na živočíšne teplá, tie budem musieť ešte len vyhľadať cez to verejné obstarávanie :D

.. len vyhľadávaj dobre, lebo ak zistíš že si si vybrala neefektívny tender už ti nepomôže ani odvolanie na NKÚ:D:D:D:D
adi11
27.03.10,20:47
čo už s nimi...len na neho dávaj dobrý pozor
..sak on ma viacej rozumu ako obidve ochechule..to moj vnuk vravi..ze im to robi schvalne..:D
Sabadka
27.03.10,20:48
..sak on ma viacej rozumu ako obidve ochechule..to moj vnuk vravi..ze im to robi schvalne..:D

.. nerobí to schválne, jednoducho má vkus, pretože keby ho nemal tak ocikáve tie dve ochechule:---:D
monika74
27.03.10,20:49
.. len vyhľadávaj dobre, lebo ak zistíš že si si vybrala neefektívny tender už ti nepomôže ani odvolanie na NKÚ:D:D:D:D
a to nehovorím o slovnom výprasku od našich :D :D :D
adi11
27.03.10,20:53
súhlas až na živočíšne teplá, tie budem musieť ešte len vyhľadať cez to verejné obstarávanie :D
..len potom pozor na tu spravnu formu a vyber obstaravania...:D
monika74
27.03.10,20:54
..len potom pozor na tu spravnu formu a vyber obstaravania...:D

však to, ešte budem musieť vypracovať na obstarávanie smernicu, metodický pokyn a nejaké tie formuláre :D
Sabadka
27.03.10,20:55
a to nehovorím o slovnom výprasku od našich :D :D :D

asi sa už aj ja odoberiem do hajan, dieťa prišlo domov, havinka chce už tiež búvať, spolubývajúci už dávno búva, a svokra už asi tiež, lebo z prízemia nepočuť žiadny zvuk. Takže krásnu dobrú noc, pekné sny a zajtra ráno varím kávu, kto chce nech sa pridá. "Pá kočeny":D:D:D:D
Sabadka
27.03.10,20:56
však to, ešte budem musieť vypracovať na obstarávanie smernicu, metodický pokyn a nejaké tie formuláre :D

.. hlavne v tej smernici nezabudni na limity:D:D:D:D
adi11
27.03.10,20:56
.. nerobí to schválne, jednoducho má vkus, pretože keby ho nemal tak ocikáve tie dve ochechule:---:D
:---:---:---100:---:---:---..ako keby si ich videla...:D:D:D
adi11
27.03.10,20:59
.. hlavne v tej smernici nezabudni na limity:D:D:D:D
..no teda uz ste pri limitoch..:D
monika74
27.03.10,20:59
.. hlavne v tej smernici nezabudni na limity:D:D:D:D
vynasnžím sa uviesť požiadavky a príslušné normy na všetky limity, rozmery, parametre, kvalifikačné a kvalitatívne požiadavky :D
adi11
27.03.10,21:00
sabadka a nezabudni mi odpovedat, preco hrusku a nie ine ovocie..nejako mi to vrta...chrobak..:D..zajtra..dobru noc..aj vsetkym :)
monika74
27.03.10,21:02
dokonca určím aj zodpovednosti za jednotlivé procesy obstarávania...btw. pri verejnom obstarávaní je treba aj výberovú komisiu, kto sa hlási? požiadavka je mať aspoň 2 ročné skúsenosti súvisiace s predmetom obstarávania :D :D
monika74
27.03.10,21:02
sabadka a nezabudni mi odpovedat, preco hrusku a nie ine ovocie..nejako mi to vrta...chrobak..:D..zajtra..dobru noc..aj vsetkym :)

dobru noc a pekne sny :)
adi11
27.03.10,21:03
vynasnžím sa uviesť požiadavky a príslušné normy na všetky limity, rozmery, parametre, kvalifikačné a kvalitatívne požiadavky :D
Monika zase to nemusis prehanat..radsej rozmyslaj koho do komisie das..?:D
monika74
27.03.10,21:04
Monika zase to nemusis prehanat..radsej rozmyslaj koho do komisie das..?:D
vsak som uz zadala vyzvu :)
adi11
27.03.10,21:05
:D
dokonca určím aj zodpovednosti za jednotlivé procesy obstarávania...btw. pri verejnom obstarávaní je treba aj výberovú komisiu, kto sa hlási? požiadavka je mať aspoň 2 ročné skúsenosti súvisiace s predmetom obstarávania :D :D
vidim, ze sa ti zidu ludia z praxe..:D
monika74
27.03.10,21:08
teoretici mi v tomto prípade asi veľa nepomôžu :D...potvrdenia o absolvovaní odbornej praxe mi prosím všetci záujemcovia pošlite na SS, samozrejme že potvrdenia budú vypracované od vasich partnerov a podpisy budu notarsky overene :D :D :D
adi11
27.03.10,21:09
a potom dodrzat lehoty..dolezite velmi..:D..tak uz dobru noc..uvidis zajtra, kto sa prihlasil..:D
monika74
27.03.10,21:10
a potom dodrzat lehoty..dolezite velmi..:D..tak uz dobru noc..uvidis zajtra, kto sa prihlasil..:D

asi od zvedavosti a vzrusenia nezaspim :D...dobru noc :)
adi11
27.03.10,21:14
asi od zvedavosti a vzrusenia nezaspim :D...dobru noc :)
ale musis sa vyspat, co ked pride nejaky zazobanec, musis vyzerat obstojne..:):D
monika74
27.03.10,21:16
ale musis sa vyspat, co ked pride nejaky zazobanec, musis vyzerat obstojne..:):D

asi som vadná ale ja o zazobancov nestojim, asi preto ze som nezavisla osoba...ja nemam potrebu zit z cudzich penazi....zvysene naroky mam na inu stranku nie na financnu :)
monika74
27.03.10,21:17
tak prajem vsetkym dobru noc a krasne sny :) lucim sa
adi11
27.03.10,21:29
asi som vadná ale ja o zazobancov nestojim, asi preto ze som nezavisla osoba...ja nemam potrebu zit z cudzich penazi....zvysene naroky mam na inu stranku nie na financnu :)
..len aby si to potom nelutovala..ale nemusis byt zato vadna, si aka si ..to je dobre..peniaze aj tak nie su vsetko..ja som len srandovala...:D
dobru noc cau:)
Sabadka
29.03.10,16:13
Pre všetkých ..........
monika74
29.03.10,17:07
pekný a roztomilí havkovia :D
Dav
04.04.10,07:40
pekný a roztomilí havkovia :D
a krásne a pravdivé výroky. Díky, Sabadka.