zoi
27.03.10,22:28
Ahojte,
prosím o radu ako vyplniť daňové priznanie:. Syn pracoval iba v ČR a v SR
mal príjem z úrokov:/pol roka bol študent a pol roka pracoval/

Z ČR má potvrdenie kde je napísané :

úhrn prijmu zo zav,činnosti : 110 000
úhrn poistného : 37 000
Základ dane 147 000
skutečne zrazená záloha na daň 11 000

úroky zo stavebného sporenia v SR 128,37
daň z úrokov 24,39


Neviem na ktoré riadky daňpového priznania to patrí .
Ďakujem .
zk24
27.03.10,21:35
Ahojte,
prosím o radu ako vyplniť daňové priznanie:. Syn pracoval iba v ČR a v SR
mal príjem z úrokov:/pol roka bol študent a pol roka pracoval/

Z ČR má potvrdenie kde je napísané :

úhrn prijmu zo zav,činnosti : 110 000
úhrn poistného : 37 000
Základ dane 147 000
skutečne zrazená záloha na daň 11 000

úroky zo stavebného sporenia v SR 128,37
daň z úrokov 24,39


Neviem na ktoré riadky daňpového priznania to patrí .
Ďakujem .


Ahoj,
obavam sa ze budete potrebovat este jedno tlacivo, ktore cesi automaticky nevydavaju. To ich "uhrn poistneho", co je priamo na tlacive o potvrdeni o prijme, nie je presne to co potrebujes ako uhrn poistneho. Lebo aj ked sa pozries tak 37.000 zo 110.000 je takmer 34 percent... neviem presne co to zahrna, ale je to len na navysenie zakladu dane.... Kamaratovi som robila danove, tiez pracuje v cechach, a doniesol este jedno potvrdenie - samostatny papier, kde bolo explicitne napisane kolko zaplatil na poistnom, a ta suma je vyrazne nizsia.... Pozor na to.
zk24
27.03.10,21:38
A uroky zo stavebneho sporenia?

prosim skusenejsi opravte ma, ak sa mylim, ale podla mna taketo uroky do danoveho priznania nejdu... :eek: ani by ma to nenapadlo spocitavat vsetky bankove ucty co mam a pocitat uroky a dane z nich... (do miery ze som neni SZCO a nepouzivam to na podnikanie).
zoi
27.03.10,21:41
No to potom už asi nestihneme,lebo sa mi vráti až v piatok.čo ak daňové na Slovensku nepodáme?
zk24
27.03.10,21:43
Vzdy je lepsie podat s chybami ako nepodat vobec. mozete podat dodatocne danove priznanie.
zoi
27.03.10,21:47
Úroky zo stavebného šporenia a zaplatenú daň z nich ,som mu počítala
do daňového každý rok,lebo mal nárok ako študent na ich vrátenie nakoľko
nepracoval a na nezdaniteľnú časť základu dane mal nárok ako každý iný. Ale to platí aj tento rok,alebo sa mýlim.?
zoi
27.03.10,21:50
Ja to daňové podám ,ale neviem presne ten príjem z ČR a daň na ktorý riadok patrí ,keď je to vyňaté z príjmu.
Niečo mám nachystané a vychádza mi,že mu na Slovensku vyjde vrátiť tá daň z úrokov.
zk24
27.03.10,22:01
Lucinka23
28.03.10,08:50
Prosím o pomoc: - daňovník pracujúci v ČR

1. zamestnávateľ

Úhrn príjmov: 120388 KČ
Poistné: 40942 (z toho 13254 KČ zamestnanec)
Záloha na daň: 1845


2. zamestnávateľ

Úhrn príjmov: 4100 KČ
Poistné: 452 KČ (z toho 185 KČ zamestnanec) – čo sa mi moc nezdá


3. zamestnávateľ

- nemá potvrdenie, lebo ho odovzdal na DÚ v ČR

Vôbec neviem čo máme teraz spraviť. Ale myslím si, že podáme daňové priznanie. On si medzitým vybaví to tretie potvrdenie a potom podáme dotačné daňové priznanie.

Ale chcem poprosiť o pomoc, teraz ide prvýkrát vypĺňať daňové priznanie daňovníka v zahraničí.
Najskôr si prepočítam kurzom všetky sumy t.z. príjmy a zaplatené poistné za zamestnanca, potom uplatním nezdaniteľnú čiastku na daňovník, vypočítam daň. A myslím si, že použijem metódu vyňatých príjmov. Do r. 46 dám všetky príjmy v EUR a v r. 47 mi vyjde nula. Takže daň r. 48 bude nula? A ďalej čo vypĺňam? A čo s to zaplatenou daňou v ČR? Daňovník samozrejme v ČR daňové priznanie podal.

Ďakujem.
abel
28.03.10,08:59
No to potom už asi nestihneme,lebo sa mi vráti až v piatok.čo ak daňové na Slovensku nepodáme?
Na tom Potvrzení je určite telefónny kontakt účtovníčky, v dnešnej dobe nie je problém tam zavolať a požiadať napr. o zaslanie mzdového listu alebo vyčíslenia poistného zamestnanca mailom alebo faxom. Máte to za polhodinu a nemusíte čakať do piatku na synov návrat.
dadasv
28.03.10,19:19
A uroky zo stavebneho sporenia?

prosim skusenejsi opravte ma, ak sa mylim, ale podla mna taketo uroky do danoveho priznania nejdu... :eek: ani by ma to nenapadlo spocitavat vsetky bankove ucty co mam a pocitat uroky a dane z nich... (do miery ze som neni SZCO a nepouzivam to na podnikanie).

Úroky zo stavebného sporenia a daň ako preddavok, ak je to pre teba výhodné si môžeš dať, tak ako úroky z akéhokoľvek účtu. Ja robím DP aj na neplnoleté deti každý rok a tú daň mi vrátia. Aj dieťa má nárok na nezdanenú položku a keďže nemá žiadny iný príjem, daňová povinnosť je 0 a daň z úroku je potom braná ako preddavok a tým sa vykáže preplatok dane. Určite ju vracajú. Nerobím to prvý rok.
:):):):)