Zuzana B.
28.03.10,10:52
Krásnu nedeľu prajem všetkým! Chcem sa opýtať na Váš názor. Mám brigádničku a každý mesiac jej vystavujem novú DoVP, ktorú potom predkladá na UPSVARe. Rada by som si urýchlila prácu a preto je možné, aby som napísala jednu dohodu, urobila z nej kópiu + na oboch vyhotoveniach by boli originálne podpisy. Kópiu by som nechala vo firme. Je to možné?
Tweety
28.03.10,08:58
Krásnu nedeľu prajem všetkým! Chcem sa opýtať na Váš názor. Mám brigádničku a každý mesiac jej vystavujem novú DoVP, ktorú potom predkladá na UPSVARe. Rada by som si urýchlila prácu a preto je možné, aby som napísala jednu dohodu, urobila z nej kópiu + na oboch vyhotoveniach by boli originálne podpisy. Kópiu by som nechala vo firme. Je to možné?
Aký máš dôvod na vystavenie stále novej a novej dohody?
Zuzana B.
28.03.10,09:03
Neviem ani presne... odsledujem si aby nemala vyplatenú odmenu vyššiu ako je limit na UPSVAR, aby jej nevzali dávky, aj pracovná úloha sa mení.
Tweety
28.03.10,09:15
Ak píšeš, že ide stále o novú pracovnú úlohu, tak ti jedna dohoda a z nej urobená kópia nepomôže.
Zuzana B.
28.03.10,09:21
tak som to myslela, že každý mesiac jednu vystavím, urobím kópiu pre seba a jej dám ten originál.
Zuzana B.
28.03.10,09:21
len ma zaujímalo či v spise môžem mať kópiu dohody s originálnymi podpismi.
Tweety
28.03.10,09:23
tak som to myslela, že každý mesiac jednu vystavím, urobím kópiu pre seba a jej dám ten originál.
No to je samozrejme, že sa vystavujú dvojmo, jednu si založíš, ( musíš viesť evidenciu o dohodách) a originál dáš dohodárke.
Zuzana B.
28.03.10,09:26
Ďakujem pekne, lebo doteraz pri všetkých dohodároch som vystavovala originál aj do spisu.
Miichaela
28.03.10,09:26
žiadny problém v tom nevidím, ak sú podpisy originál, moja bývalá šéfka to robila s dohodármi rovnako
abel
28.03.10,09:29
Krásnu nedeľu prajem všetkým! Chcem sa opýtať na Váš názor. Mám brigádničku a každý mesiac jej vystavujem novú DoVP, ktorú potom predkladá na UPSVARe. Rada by som si urýchlila prácu a preto je možné, aby som napísala jednu dohodu, urobila z nej kópiu + na oboch vyhotoveniach by boli originálne podpisy. Kópiu by som nechala vo firme. Je to možné?

1) Ak tú dohodu vypisuješ ručne perom, tak toto je jediné riešenie.

2) Bol by problém uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti?
Zuzana B.
28.03.10,09:33
1) Ak tú dohodu vypisuješ ručne perom, tak toto je jediné riešenie.

2) Bol by problém uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti?
Nebol by problém, ale v tomto prípade je to jedno, pri DoVP môže odpracovať max 350 hod za kal. rok a pri DoPC max 10 hod týždenne. Oni majú prácu zhruba na 30 hod za mesiac, čiže DoVP mi sedí v tomto prípade.
m.hladka
28.03.10,09:34
To ma zaujíma, pretože tiež mám takýto prípad, že od 1.4.2010 zamestnávateľ chce prijať z ÚP dohodára. Ako na to?
- Je potrebné každý mesiac vypisovať dohodu?
- Môže sa dohoda urobiť napr. do 31.12.2010 s celkovým počtom hodín 300 a sumou mesačne 136,38 Eur?
ďakujem
abel
28.03.10,09:39
Nebol by problém, ale v tomto prípade je to jedno, pri DoVP môže odpracovať max 350 hod za kal. rok a pri DoPC max 10 hod týždenne. Oni majú prácu zhruba na 30 hod za mesiac, čiže DoVP mi sedí v tomto prípade.

:confused::confused::confused: nerozumiem zdôvodneniu. Max. 10 hodín týždenne môže znamenať aj 1 hodina za mesiac.
Zuzana B.
28.03.10,09:40
To ma zaujíma, pretože tiež mám takýto prípad, že od 1.4.2010 zamestnávateľ chce prijať z ÚP dohodára. Ako na to?
- Je potrebné každý mesiac vypisovať dohodu?
- Môže sa dohoda urobiť napr. do 31.12.2010 s celkovým počtom hodín 300 a sumou mesačne 136,38 Eur?
ďakujem
Nie je potrebné každý mesiac novú dohodu vypisovať a môžeš vystaviť dohodu na 300 hod s mesačnou mzdou do 136,38 eur do konca roka.
Xanti
28.03.10,09:42
- Môže sa dohoda urobiť napr. do 31.12.2010 s celkovým počtom hodín 300 a sumou mesačne 136,38 Eur?
ďakujem
Áno presne tak ale celkový počet hodín môže byť až 350 ročne.
Zuzana B.
28.03.10,09:42
:confused::confused::confused: nerozumiem zdôvodneniu. Max. 10 hodín týždenne môže znamenať aj 1 hodina za mesiac.
Citovala som zákonník práce, na zaklade DoPC môže vykonávať pracu max 10 hod týždenne, áno to znamená, že kľudne iba 1 hod za mesiac.
abel
28.03.10,09:52
Nie je potrebné každý mesiac novú dohodu vypisovať a môžeš vystaviť dohodu na 300 hod s mesačnou mzdou do 136,38 eur do konca roka.

Pri dohode o vykonaní práce je predsa stanovená odmena za vykonanú prácu, a nie mesačná mzda.
Zuzana B.
28.03.10,09:57
Pri dohode o vykonaní práce je predsa stanovená odmena za vykonanú prácu, a nie mesačná mzda.
Pokiaľ dobre viem, môžeš stanoviť v dohode mesačnú odmenu i napriek tomu, že dohoda je dohodnutá na dobu dlhšiu ako je mesiac, ako v tomto prípade do konca roka. no opravte ma pokiaľ sa mýlim, ale myslím si, že sa nemýlim.. :D
abel
28.03.10,10:19
odporúčam pozrieť si viac o rozdieloch medzi DOVP a DOPČ

Zuzka, tak ako píšeš v príspevku 18, je možné dohodnúť, že časť dohodnutej odmeny bude vyplatená napr. mesačne.

Skúsim to vysvetliť na príklade:

Zamestnám na DOHODU O VYKONANÍ PRÁCE zamestnanca, kde v dohode uvediem, že mi v období od 4. januára do 15. marca pretriedi doklady podľa mojich požiadaviek, prácu vykoná za 150 hodín a po vykonaní práce dostane za to odmenu 500.- EUR. Môžeme sa aj dohodnúť, že časť odmeny 200.- mu vyplatím vo februári a zvyšok po ukončení práce. Prihlásim ho do sociálnej poisťovne, za január pošlem mesačný výkaz s nulovým vymeriavacím základom, za február s vymer. základom 200.- a za marec 300.- eur.

Ak uzavriem DOHODU O PRACOVNEJ ČINNOSTI, dohodnem s ním, že mi bude triediť doklady podľa mojich požiadaviek, pracovať bude napr. v utorok 6 hodín a vo štvrtok 4 hodiny (max. 10 hodín týždenne) a dostane za to 2.- eurá/hod. Mesačne budem posielať výkaz do SP so skutočným vymeriavacím základom podľa počtu odpracovaných hodín. Dohoda o PČ môže byť aj na dobu neurčitú, kdežto dohoda o vykonaní práce musí byť časovo vymedzená.
m.hladka
28.03.10,10:50
Chcem sa ešte opýtať na prácu na dohodu, a na úrade sociálnych veci a rodiny odporúčajú nejaky paragraf 212, kvôli tomu, aby bola naďalej vyplácana dávka v hmotnej núdzi.
Ale neviem o čom je ten §? Vie niekto poradiť? ďakujem