batorek
28.03.10,10:04
Dobrý deň.

Rozhodla som sa pridať novú tému, lebo som dva kát písala do tém, ale nik sa mi neozval. Potrebujem poradiť, že pre živnostníka som účtovala v JU,
už aj odovzdal DP. No medzičasom prišlo do reči, ťže on je zapísaný v OR
čo som sa aj presvedčila. Podľa môjho názoru tam sa malo robiť PU, lebo
aj do zbierky listín treba zaslať potom doklady. Pýtam sa čo teraz treba prerobiť celé účtov. alebo nie je povinnosť to PU. prosím ak mi viete poradiť budem rada. Je to sezónny živnostník predáva zmrzlinu, neviem načo sa dal zapísať do OR. Dakujem batorek
Katarina
28.03.10,09:36
FO zapísaná v obchodnom registri vedie podvojné účtovníctvo a daňové priznanie podáva ako FO typ B.
Rozalka
28.03.10,12:39
Ozaj neviem, načo sa zapísal do OR. Za rok 2009 musí mať PÚ, skús ho presvedčiť, aby sa dal vymazať, ešte aj v roku vymazania musí viesť PÚ, potom stačí JÚ.
batorek
28.03.10,17:39
Keby to bol aspoň povedal, ale to sme sa o tom len náhodou bavili. Daňové priznanie podal B ako FO. No teraz čo mám mu prerobiť celé účto na PU
za minulý rok? Nedá sa to nejak doriešiť, aby som to nemusela prerábať.
batorek
Zoltán Kovács
28.03.10,17:41
Iné ti bohu žiaľ neostáva. A na DÚ je potrebné podať nové výkazy (suvahu a výkaz ziskov a strát).
batorek
17.08.10,11:35
Dobrý deň.
Prerobila som účtovníctvo o čom sme debatovali v teme 4,5.
Chcem sa spýtať ešte, že mi višiel zisk 699 € v PU, to nemusím zdaňovať že.? Len napísať do DP FO B ako zisk a tam mu daň nevychádza. Dobre to myslím? Ani v JU mu nevyšla daň. Batorek
zk24
17.08.10,11:39
Ja sa spýtam len tak pomimo, či daná FO nemá zo zákona povinnosť byť registrovaná na OR?
batorek
17.08.10,14:45
Má povinnosť byť registrovaný, nakoľko je cudzinec. Takže naďalej je treba robiť PU. Preto som to prerobila, ale ja som sa to dozvedela ˇkeď už bolo DP odovzdané ako FO, JU. Len som sa chcela uistiť, či DP je ako FO, len výkazy treba ako PU,
zk24
17.08.10,17:52
Má povinnosť byť registrovaný, nakoľko je cudzinec. Takže naďalej je treba robiť PU. Preto som to prerobila, ale ja som sa to dozvedela ˇkeď už bolo DP odovzdané ako FO, JU. Len som sa chcela uistiť, či DP je ako FO, len výkazy treba ako PU,

No to presne som sa pytala preto lebo si hovorila v prvom prispevku ze nevies preco sa dal zapisat, a to ze je cudzinec je viac menej jasne uz vopred, preto otazka ohladne tej povinnosti.

DP ako FO, vykazy - Suvaha, VZaS a Poznámky.
betka
22.08.10,20:23
Dobrý deň.
Prerobila som účtovníctvo o čom sme debatovali v teme 4,5.
Chcem sa spýtať ešte, že mi višiel zisk 699 € v PU, to nemusím zdaňovať že.? Len napísať do DP FO B ako zisk a tam mu daň nevychádza. Dobre to myslím? Ani v JU mu nevyšla daň. Batorek

Keďťe bola spoločnosť zapísaná v OR, kolegovia písali, že je potrebné viesť PU.
V PU VH pred zdanením je východisko pre výpočet ZD z príjmov. Tento VH pred zdanením musím upraviť o PP a OP, ak mi v UJ vznikli a následne si vypočítam mimoúčtovne daň z príjmov, kt. zaúčtujem do nákladov UJ (daň však nie je daňovo uznaná). DAń z príjmu PO, kt. mi vyšla, som pivinná zaplatiť správcovi dane.

VH po zdanení je zisk alebo strata a zisk sa rozdelí v nasleduj. UO na základe rozhodnutia orgánu. Ak ste urobili takto:431/364 podiel spoločníka na zisku, potom toto nejde Vám do DP FO B.

Neviem jednoduhšie.