MLP
28.03.10,10:13
Dobry den,

poprosila by som o radu. Kedze som vo vyplnani danoveho priznania pre s.r.o. zaciatocnik, tak by som sa chcela spytat. Vo Vykaze ziskov a strat su riadky c. 47 vysledok hospodarenia z beznej cinnosti pred zdanenim a r. 51 vysledok hospodarenia po zdaneni. V riadku c. 47 mam ciastku -349 EUR. Mam tuto ciastku zdanit, alebo nejakym sposom preuctovat, alebo riadok 51 je tato ista ciastka? To iste plati pre r. 59 a r. 61? Tak isto je to aj v suvahe...?
Spolocnost je neplatcom DPH.

Dakujem pekne za radu.
azla
28.03.10,10:32
1. Zistíš HV v účtovníctve.
Môžeš si pre seba urobiť Súvahu a Výkaz ziskov a strát pred zdanením. Maš mať rovnaký výsledok.

2. Podľa podkladov z účtovníctva a iných pomocných kníh, zostaviš DP.

V DP upravuješ výsledok hospodárenia (píšeš , že maš stratu) o pripočítateľné a odpočítateľné položky a dostaneš základ dane.

Môže sa stať, že Tvoj účtovný HV - strata, sa vplyvom OP a PP zmení na kladný základ dane.
Píšem to preto, lebo nie všetko tak ako je zaúčtované ovplyvňuje aj základ dane.

3.a)
Ak to bude tak, že sa Ti zmení základ dane do plusu, zaúčtuješ daň, a zostavíš Súvahu a Výsledovku po zdanení.

3.b)
Ak neúčtuješ o žiadnej daňovej povinnosti, HV pred zdanením a po zdanení bude to isté číslo.
Potom výkazy S a VZaS pred zdanením a po zdanení budú rovnaké.
MLP
28.03.10,10:51
dakujem pekne za pomoc. Nemam ziadne pripocitatelne a odpocitatelne polozky, takze hospodarsky vysledok pred zdanenim a po zdaneni by malo byt to iste cislo. Aspon dufam, ze nemam ziadne pripoc. a odpoc. polozky, lebo mam iba 3 vystavene tuzemske faktury za sluzby a 1 prijatu fakturu za pravne sluzby so zalozenim s.r.o.

Takze este raz dakujem.
Rozalka
28.03.10,12:54
3.b)
Ak neúčtuješ o žiadnej daňovej povinnosti, HV pred zdanením a po zdanení bude to isté číslo.
Potom výkazy S a VZaS pred zdanením a po zdanení budú rovnaké.
Doplním Anku:
Ak sa účtuje o odloženom daňovom záväzku alebo odloženej daňovej pohľadávke, daňová povinnosť môže byť 0 a HV po zdanení bude iný údaj ako HV pred zdanením.