holubbn
28.03.10,10:19
Prosim vas ako vypočitam spotrebu mojho auta ? .Na 100 km ?
Udaje si zapisujem kedy som tankoval počet kilometrou,
minule som dotankoval plnu nadrz najazdil som 100 km a išiel zase dotankovať a zmestilo sa tam 3,31 L benzinu zastavila sa klapka na pumparskej hadici to som akože minul na 100 km ??? 3,31 l benzinu ???
Mam fabiu 1.2 HTP 2003 .40 kw .
Nerozumiem tomu .


Dakujem za rady a nie za detinske naražky a utocenie na niekoho .
Laco-monter
28.03.10,09:45
Niekedy záleží na maličkostiach.

Robil si všetko správne,len zopár maličkosti ovplyvnilo vysledok.

Po 1. pneumatiky musia byť rovnako nafúkané
Po 2. auto musí stať na rovnom povrchu
Po 3.nádrž sa plni až po okraj nalievacieho hrdla,to znamená,že dávkuješ benzín pištoĺou JEMNE až kým sa niečo benzínu neodleje na zem
Po 4.pri tankovaní treba pokývať autom aby v nádrži nezostala vzduchová bublina
Po 5. odjazdíš presne 100 km
Po 6. zopakuješ celý postup tankovania,pištoĺ pri dotankovavaní nevsunieš celú do hrdla nádrže,aby ti nezastavilo prud benzínu.
Po 7.odčítaš na vydajnom stojane množstvo odobratého paliva.
alla66
28.03.10,10:18
Prosim vas ako vypočitam spotrebu mojho auta ? .Na 100 km ?
Udaje si zapisujem kedy som tankoval počet kilometrou,
minule som dotankoval plnu nadrz najazdil som 100 km a išiel zase dotankovať a zmestilo sa tam 3,31 L benzinu zastavila sa klapka na pumparskej hadici to som akože minul na 100 km ??? 3,31 l benzinu ???
Mam fabiu 1.2 HTP 2003 .40 kw .
Nerozumiem tomu .


Dakujem za rady a nie za detinske naražky a utocenie na niekoho .

AKO ZISTIŤ SPOTREBU PALIVA

1. Natankujte doplna
2. Vynulujte denné počítadlo kilometrov alebo si zapíšte aktuálny stav hlavného počítadla
3. Jazdite temer do úplného vyprázdnenia nádrže
4. Natankujte opäť doplna
5. Zaznamenajte si množstvo natankovaného paliva
6. Zaznamenajte si najazdený počet kilometrov
7. Pomer množstva natankovaného paliva a počtu prejdených kilometrov násobený číslom 100 udáva spotrebu v l/100km
8. Pomer počtu najazdených kilometrov a množstva natankovaného paliva udáva vzdialenosť prejdenú na jeden liter paliva.

pozn. ak je to možné, tankuj na tej istej čerpacej stanici a z toho istého stojana. Dodržaním týchto krokov zabezpečíš čo najväčšiu presnosť výpočtu.

doplň si údaje a vypočítaj si akú máš spotrebu;)
http://www.ondrejpinos.cz/vypocet-spotreby-paliva/
220870
28.03.10,20:06
Tiež mám Fábiu a všimol som si ,že ak je fábia zaťažená(vzadu sedia osoby,plný kufor) tak do nej natakujete o 5-7 litrov menej ,ako keď je prázdna.
BLINDSIDE
30.03.10,14:54
vsetko užitočné rady, ale zabúdate, že keď sa benzín leje do nádrže rýchlosťou 11 litrov /sekundu vzdniká stret so vzduchom. Vtedy sa nevypartí jalová zložka činných uhlovodíkov a vzniká ten klam, že máme natankované doplna ale vzduch sa skombinuje s uhlovodíkmi a vznikne PENA !! Tá robí dojem na poistke v pištoli, že máme po hrdlo, chyba ! Musíš chvíľočku počkať, kým sa uhľovodíky kompletne rozptýlia vo vzduchu a pena sa stratí. Vždy sa zabúda na toto a vždy vzniká rozdiel a nekonečná debata ohladne spotreby, lebo nevieme tankovať. Potom sa stáva, že máme spotrebu na dízlaku 4,5l alebo podla palibného PC 5l, ktorý ukazuje vždy cca 0,5l odchýlku v prospech spotreby.
holubbn
21.04.10,18:28
Niekedy záleží na maličkostiach.

Robil si všetko správne,len zopár maličkosti ovplyvnilo vysledok.


Po 3.nádrž sa plni až po okraj nalievacieho hrdla,to znamená,že dávkuješ benzín pištoĺou JEMNE až kým sa niečo benzínu neodleje na zem
Po 4.pri tankovaní treba pokývať autom aby v nádrži nezostala vzduchová bublina

Po 6. zopakuješ celý postup tankovania,pištoĺ pri dotankovavaní nevsunieš celú do hrdla nádrže,aby ti nezastavilo prud benzínu.


Tak ked chces mat naklady za opravu nadrzky aktivneho uhlia, tak hej. Inak je to KONINA na N-tu.
Nadrz sa nesmie nikdy plnit tak, aby az pretieklo!

tu bliššie skodaforum.sk/vypo-et-spotreby-t1094-10.html
salvosko
28.04.10,04:56
Hlavne treba najazdit viac ako 100km a po dotankovani zistis koľko litrov a vydelis. Hodne to eliminuje tu spomínané problémy.
Dobre je to zopakovať, vždy ten istý stojan a tankovat rovnakým štýlom.
Laco-monter
28.04.10,05:39
Tak ked chces mat naklady za opravu nadrzky aktivneho uhlia, tak hej. Inak je to KONINA na N-tu.
Nadrz sa nesmie nikdy plnit tak, aby az pretieklo!

tu bliššie skodaforum.sk/vypo-et-spotreby-t1094-10.html


Nádržku s aktívnym uhlím VYHOĎ !

Aj tak je tam na dve veci...:D
ciners
28.04.10,17:50
Nie som sice nejaky odbornik cez auta, ale zastavam sa tej teorie natankovat plnu, vyjazdit a dotankovat plnu a predelit mnozstvo dotankovaneho deleno pocet najazdenych kilometrov. Mne auto mera spotrebu samo a vidim, ze napriklad prvych 200km kolise priemerna spotreba podla toho ci prevlada jazda v meste a ci mimo mesta,potom sa to uz cca pri 400km ustali na priemernu spotrebu,ktora je auta primerana. Ked najazdis iba 100km, tak sa mozes oklamat,lebo mozes sa den motat po meste a mas mega spotrebu a nebude to zodpovedat realnej priemernej spotrebe.
zk24
15.07.10,16:39
Hlavne odporucam /okrem plna - plna/ tankovat na tej istej benzinke, v tom istom stojane. Ked chcete merat spotrebu.

Inak neverim benzinkam, lebo napriklad ja mam 42 litrovu nadrz, idem tankovat (to znamena ze nejaky benzin v nadrzi este je) ale na jednej benzine v Petrzalke dokazem doliat 44 litrov :confused::confused: /vzdy davam plnu, a aj ked vypne pistol este dotankovavam/. Na inych benzinkach sa mi viac ako 40 litrov nepodarilo dotankovat. Vzdy sa chystam ist tam s bandaskou s mierkou.

To len k tomu ze ked chcete pocitat presnu priemerku, treba na tom istom stojane na tej istej benzinke.

Suhlasim, palubny pocitac ukazuje o 0,5 l menej ako je real.
Flinstone
15.07.10,17:35
...keď sa benzín leje do nádrže rýchlosťou 11 litrov /sekundu ...
to si si tuším pomýlil s tankovacím stojanom Formule 1:D
zk24
15.07.10,17:38
Co chces? plna nadrz do 5 sekund :D :D :D Tak 5 minut to skor trva :D
Braňo
15.07.10,18:03
Niekedy záleží na maličkostiach.

Robil si všetko správne,len zopár maličkosti ovplyvnilo vysledok.

Po 1. pneumatiky musia byť rovnako nafúkané
Po 2. auto musí stať na rovnom povrchu
Po 3.nádrž sa plni až po okraj nalievacieho hrdla,to znamená,že dávkuješ benzín pištoĺou JEMNE až kým sa niečo benzínu neodleje na zem
Po 4.pri tankovaní treba pokývať autom aby v nádrži nezostala vzduchová bublina
Po 5. odjazdíš presne 100 km
Po 6. zopakuješ celý postup tankovania,pištoĺ pri dotankovavaní nevsunieš celú do hrdla nádrže,aby ti nezastavilo prud benzínu.
Po 7.odčítaš na vydajnom stojane množstvo odobratého paliva.

Sorry Laco, ale radiť rozlievať benzín po zemi, to si nemyslel vážne, však?
zk24
15.07.10,18:06
Ked doleje vodu, bude spotreba este nizsia :D
stavebny dozor
20.07.10,08:17
na tom by som az tak netrval pretoze ja chodievam vonku a vzdy pretankuvavam a robim to uz par rokov a ziadny problem som s tym nemal a napr: "Na octavii ak ti pistol cvakne, ze je full nadrz, staci pistolou zatlacit na lavobok, kde je taky čudlik na prepad nafty a natankujes este zopar litrov a vobec nic sa nestane. A palivo sa peni pretoze po 1. obsahuje chemicke latky a po 2. lebo nepustas palivo po okraji nadrze. AKO PIVO. nie kvoli vzduchu
DavidkoTyler
19.06.11,22:22
Nazdar vsetkym :) vidim ze vsetci tu pisete uzitocne veci no stale ieco niekde chyba :)....co sa tyka tankovania najlepsie je tankovat pomali nie na bomby stlacit tankovaciu pistol ! ano je to koli vzniku peny kde si potom pistol mysli ze je nadrz plna ale nieje ! cpo sa tyka spotreby vsetko zalezi od stylu jazdy od vodiaca a tak dalej !... ja mam mazdu 323 1996 1.5 16 ventil benzinak v technicaku napisane spotreba 7.7 l a pritom nic.... ako mat dobru spotrebu?
1. tankujte stale plnu nadrz
2. tankujte pomalicky nech ta pistol netecie na plne obratky
3. tankujte stale na tej istej benzinke a tom istom stojane
4.ak sa vam pistol zasekne ze je plna vyberte ju chvilku pockajte a potom dotankujte
5. nevytacajte motor stale radte na vyssi prevodovy stupen
ja radim na otackach 1800/min maximalne na 2000 pri dieslovych autach kludne na 1500 mal som golfa 1.9 tdi 66 kw tam som to daval na 1500 a pohode sa motor nezatazoval ani nic !
6. nikdy netlacne auto na podlahu je to zbytocne!
7. a aute majte nafukane gumy podla toho ci jazdite sam alebo ci mate auto plne nalozene ! ja davam vsetky pneumatiky na 2,2 a vsetko je v pohode :)

a Ako pocitat spotrebu? mne to tak nejpresnejsie vychadza takto :
1. natankujem plnu nadrz takze si zapisem kolko litrov presne mam v nadrzi
2. napisem si presne kolko km mam na hlacvnom pocitadle
3.vyjazdim plnu nadrz a ked pocujem ze motor uz ide z poslednehoze fakt treba tankovat pridem nabenzinku
4.este netankujeme
5. pocet litrov benzinu ktore som natankoval dajme tomu ze plna nardz je 50 litrov a presiel som napriklad 1000 km tak vypocitame to tak ze
litre deleno kilometre a vysledok vykratime 100-mi to znaci ze 50 litrov deleno 1000 kilometrov sa rovná 0,05 a vykratime 100-mi a to sa rovná 5 litrov na 100 km
napriklad s mojou mazdou sme sli na dovolenku do grecka tam aj naspat som spravil dokopy presne 2752 km dokopy som tankoval 216 litrov natural 95-ky moja spotreba teda bola 216 l deleno 2752 km krat 100 sa rovná 7,84 litra na 100 kilometrov :)

na dlhe cesty odpocuvam dieslove auto menej papa menej stoji diesel naklady na starstlicost auta su ocosi vatsie ako u benzinu
moja skusenost moje prve auto VW Golf 3 1995 1.9 TDI mesto zralo 4.8 litra mimo mesta mi zozralo len 3.75 litra na 100 km takze parada to auto by som mal do teraz pokial by mi ho ista osoba pod vplyvom alkoholu nedala na totalku.. velmi dobre kvalitne silne motory s dlhou zivotnostou malo nabehane 420 000 km a motor bol ako babika len staral som sa onho ako o male decko !!
moja terajsia benzinova mazda papa viac ale vsetko zalezi od stylu jazdy a ci je to mesto alebo mimo mesta ak sa chce da sa spravi spotreba aj na 6.5 litra !!..........tolko odomna dufam ze som vam poradil.. prijemnych stastnych vela km vsetkym a dobru spotrebu hlavne :)
felipe26
19.03.13,09:20
To nemyslite ludia vazne, ze:

"na tom by som az tak netrval pretoze ja chodievam vonku a vzdy pretankuvavam a robim to uz par rokov a ziadny problem som s tym nemal a napr: "Na octavii ak ti pistol cvakne, ze je full nadrz, staci pistolou zatlacit na lavobok, kde je taky čudlik na prepad nafty a natankujes este zopar litrov a vobec nic sa nestane."

Taku somarinu som dlho necital. Ze uvolnit cudlik. Ty vies vobec naco tam je?? Nadrz mas od vyrobcu pisanu ze ma kapacitu 50-55l, a zvysok je vzduchova rezerva, asi 7-8litrov, kde pri havarii alebo prudkom otepleni ma benzin dalsie miesto na svoju roztazitelnost.
AK natankujes do vzduchovej bezpecnostnej rezervy 5-6l paliva, a po vyjazde z benzinky do Teba niekto nadrbe, tak v momente vybuchne cele auto ak bude naraz aj do palivovej nadrze.
Ten cudlik tam ma svoje miesto, ono je doslova zakazane ho pouzivat, pretoze nim vypustas vzduch pre cca 5-6l bezpecnostnej rezervy v nadrzi, a ked ho vypustis, dotankujes do rezervy.

A druha vec, ze v palivovej nadrzi mas nadobku s aktivnym uhlim, ktora sluzi na zachytavanie vyparov z benzinu, a ked ides ustalenou speed na dialnici, tak si z tych vyparov berie motor nieco, a mas nizsiu spotrebu. Ak budes pretankovavat, tak aktivne uhlie ktore ma jedine schopnost nasat tie vypary bude vo vode, a nic nasavat nebude. Dosledok bude signalizacie chyby vyfukovych plynov, a to ze neprejdes cez STK...
Takze budes museit vymenit nadobku s aktivnym uhlim. Tak len dotankuvavaj.
Absolutne nerozumiem, na aku somarinu je Vam na deci presne vediet spotrebu, ked s tym aj tak nic neurobite, a este si poseriete auto, alebo nedobaj vybuchnete :eek::eek:
Nandrolon
19.03.13,10:14
keď som napr. rok tankoval tak úplne doplna tak to aktívne uhlie v tej nádobke je úplne zničené, alebo sa znova vysuší a systém začne fungovať ???
felipe26
19.03.13,10:47
1. Tankovat mas tak, ze ked Ti vypne pistol a stojan pise 38,27l, nesmies ani dorovnat na 39l. Nesmies.

Aktivne uhlie sa nikdy nezregeneruje, to je skor vo forme niecoho ako sklenej vaty, ktora ked raz ostane namocena v benzine, uz nikdy nevyschne, pretoze nemas ked je vonku horuco otvorenu nadrz a ziadny benzin dnu.
Ale, riesit by som to riesil az ked Ti zasvieti kontrolka Chyba vyfukovych plynov. Taka zlta kontrolka. Vtedy treba dat vymenit celu nadobku s aktivnym uhlim. Ak s tym nemas problem tak auto je ok. Ono, poviem to takto, je to len kvoli EU a jej emisiam, pretoze s chodom auta to nema nic. No ked to nefunguje ako ma, neprejdes cez STK a mas mozno o 0,1l vyssiu spotrebu, ak jazdis mimo mesta. Pretoze motor nespali vypary z benzinu ktore prirodzene nasiakne aktivne uhlie.
A vymena tej nadobky stoji 150€ a viac, a je potrebne rozoberat nadrz, takze nie lacny spas. Ale ako pisem, ked TI to nevypisuje ziadny problem, tak Ti to zatial moze byt jedno. Auto si zisti ked nebude vediet nic nasat z tej nadobky a vypise chybu ktora bude vkuse svietit.