aiwan
28.03.10,21:08
Ahojte, chcel by som poprosiť o radu.
Chcem si založiť jednoosobovú s.r.o a chcem ju zapísať do obchodného registra elektronickou cestou, pomocou zaručeného el. podpisu, ktorého som vlastníkom.

Chcem sa spýtať, či prílohy ako zakladateľská listina, vyhlásenie správcu vkladu, čestné vyhlásenie zakladateľa atď, je možné podpísať týmto mojím zaručeným elektronickým pospisom a tým pádom by nebolo potrebné overovať tieto podpisy notárom, nakoľko tieto dokumenty si vypracujem sám a som aj jediný konateľ/spoločník - vlastník zaručeného el. podpisu.

Ďakujem za odpoveď.
profesional
29.03.10,09:38
Elektronicky podpis sa pouziva iba na overenie finalneho podpisu. Tj. na dokumentoch musis mat normalne notarsky overeny podpis a po naskenovani ich podpises svojim ZEP.
aiwan
29.03.10,17:34
Elektronicky podpis sa pouziva iba na overenie finalneho podpisu. Tj. na dokumentoch musis mat normalne notarsky overeny podpis a po naskenovani ich podpises svojim ZEP.

Ďakujem a vedel by si mi ešte poradiť, ktoré dokumenty treba notársky overiť?

Určite bude potrebné overiť podpis na zakladateľskej listine a podpisovom vzore konatela. Neni mi jasné, či budem potrebovať overiť podpis na vyhlásení správcu vkladu, na čestnom vyhlásení zakladatela, na súhlase s používaním pristorov.

+ tam bude treba asi výpis z katastra, ale ten si spravím elektronicky, tak ten snáď nebudem potrebovať overiť...

Snáď som na nič nezabudol.
domenico.office
29.03.10,19:40
Možno by som polemizoval, štátne orgány musia akceptovať ZEP, ako vlastnoručný podpis, ktorý by bol overený u notára. Dokumenty podávané do OR elektronicky, podpísané držiteľom ZEP a zároveň tento držiteľ je jediný spoločník - zakladateľ, by mali byť akceptované OR SR, ako keby boli overené.
BLINDSIDE
30.03.10,15:01
Zvycajne to konci u statneho organu, ktory si zakon vylozi ako ho on ovlada.
aiwan
30.03.10,16:24
Možno by som polemizoval, štátne orgány musia akceptovať ZEP, ako vlastnoručný podpis, ktorý by bol overený u notára. Dokumenty podávané do OR elektronicky, podpísané držiteľom ZEP a zároveň tento držiteľ je jediný spoločník - zakladateľ, by mali byť akceptované OR SR, ako keby boli overené.

Tiež si myslím, že by to tak malo byť, ale o tom môžem asi len snívať :-)