Karida
28.03.10,22:39
Dobrzy den, robim sestre danove priznanie, do aprila 2009 robila v ČR a od maja 2009 v španielsku. Uhrn prijmov spocitam, ale ako s poistenim? Do aprila davam poistne ktore ma na potvrdeni z CR, no ked odisla do Spanielska, neodhlasila sa zo zdravotnej, ale neplatila si ho. Cize ratam len poistne ktore ma v Spanielsku? Ci to sa vobec nezaratava?

Dakujem!!
Karida
29.03.10,18:06
Nevie mi nik pomoct?? Zacala som to robit, len teraz som si nie ista, ci sa suma kde sa uvadzaju prijmy dava s dph, alebo bez. :(???
A s tym povinnym poistenim mi nevie niekto poradit? Nenasla som to totiz ani nikde na vypisoch co mi poslala zo Spanielska...:confused:
halimino
29.03.10,18:22
DPH nemá nič spoločné s daňovým priznaním FO k dani z príjmu. Podávaš DP typ A, kde uvádzaš hrubý príjem z ČR + zo Španielska jednou sumou, a taktiež poistné uhradené v ČR + v Španielsku jednou sumou. Po vypočítaní ZD a NČZD, používaš príslušnú metódu zamedzenia dvojitého zdanenia.
Karida
31.03.10,06:03
Uhrn prijmov mi vysiel 6740,15 a poistneho 748,99. Z toho mi vyslo zapatit dan 297,75 e. Ako to mam spravne vyplnit aby segra nemusela platit aj tu aj tam? A este taku sumu??? Takisto mam k dispozicii zivotne poistenie - cize tych 398,66 e. Aj tak vsak jej vysla ta suma.... :(:(:(