astra
12.10.05,08:17
Kto mi poradí: sme s.r.o. (PÚ), sídlo firmy je v adrese trvalého bydliska, ale máme prenajaté kancelárie a veľkosklad na inej adrese (zmluva o prenájme). Potrebujeme inšpekčnú knihu??
liba2
12.10.05,08:55
Evanka
12.10.05,09:10
Kto mi poradí: sme s.r.o. (PÚ), sídlo firmy je v adrese trvalého bydliska, ale máme prenajaté kancelárie a veľkosklad na inej adrese (zmluva o prenájme). Potrebujeme inšpekčnú knihu??Inšpekčná kniha musí byť v prevádzkarni a na trhovom mieste. Tak v podstate záleží na tom, či sú prenajaté priestory považované za "prevádzkareň".
astra
12.10.05,11:18
Moje nervy!! A to sa podľa čoho posudzuje? Nejakú jasnú odpoveď pre momentálne zaostalú nemáte?
Mikolajova
12.10.05,11:33
My sme s.r.o., ktorá nemá prevádzku a minulý týžden boli z ŠOI a chceli ju. Treba ju mať len nemusí byť potvrdená živ. úradom nakoľko mi nemáme prevádzku.
Evanka
12.10.05,13:04
My sme s.r.o., ktorá nemá prevádzku a minulý týžden boli z ŠOI a chceli ju. Treba ju mať len nemusí byť potvrdená živ. úradom nakoľko mi nemáme prevádzku.Povedali vám, na základe akého zákona ste ju mali mať? Ak vyplýva niekomu povinnosť mať inšpekčnú knihu (trhové miesta a prevádzkareň), musí byť autorizovaná Živnostenským úradom. Ak nevyplýva povinnosť mať inšpekčnú knihu, jednoducho ju nemusí mať. Živnostenský zákon nerozlišuje autorizovanú a neautorizovanú inšpekčnú knihu.
Evanka
12.10.05,13:17
Moje nervy!! A to sa podľa čoho posudzuje? Nejakú jasnú odpoveď pre momentálne zaostalú nemáte?Živnostenský zákon vymedzuje prevádzkareň ako priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť. Nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti. Podnikateľská činnosť môže byť v závislosti od povahy podnikania vykonávaná aj bez prevádzkarne.
V zmysle živnostenského zákona sa teda prevádzkarňou rozumie priestor, v ktorom sa živnosť prevádzkuje – t.j. vykonáva. Na účely určenia, či ide o prevádzkareň, alebo nie, je potrebné analyzovať, kde dochádza k výkonu samotnej podstaty živnosti (predmetu činnosti). Je to veľmi obecné, ale posudzuje sa prípad od prípadu.