Martin Mocko
29.03.10,07:01
Skúšali ste niekto v najbližšom období 2-3 dní vyplniť nejaké tlačivo na drsr.sk? Ja teda nechápem, ako takto môže v 21 storočí fungovať najdôležitejší "fiškálny portál". Otvorenie tlačiva trvá približne 15 min. A keď sa konečne podarí tlačivo vyplniť, pri tlačení alebo uložení celý portál padne a môžem ísť odznova. Práve som napísal strastiplný mail na callcentrum drsr. Dúfam, že ma bude nasledovať čo najviac ľudí, aby si to niekto v tej správnej firme (ktorá spravuje tento portál) aj všimol....
hena22
29.03.10,05:11
Včera večer pre istotu neotváralo ani hlavnú stránku.
Niekto by si zaslúžil "metál".
Hlavne, že daňovník musí dodržať všetky termíny...
Martin Mocko
29.03.10,05:22
Včera večer pre istotu neotváralo ani hlavnú stránku.
Niekto by si zaslúžil "metál".
Hlavne, že daňovník musí dodržať všetky termíny...

Ja len toľko poviem..posielajte maily na callcentrum. Veď sa musia raz zobudiť. Keď sa im nikto neozve, tak tam vyvesia hlášku, že Novitech nevie o žiadnych poroblémoch a všetko fungovalo OK. Sám sa teším najviac na to, keď budeme musieť všetkych priznania a hlásenia posielať elektronicky. Viem, že je to najlepšia a najjednoduchšia cesta. Ale to by to muselo všetko inak fungovať.
Zita5
29.03.10,05:46
No je to hrozné s tou stránkou , v piatok som nebola schopná vypísať Hlásenie o vyúčtovaní dane , podarilo sa mi to až dnes ráno o 6,00 hod.
Teraz zasa nie som schopná vypísať na stránke drsr DP PO , nakoľko načítava do nemoty a nič nenačíta .
hena22
29.03.10,05:47
Martin, prosím Ťa, daj adresu, kam konkrétne treba písať. Mne už zase neotvára nič.
monika74
29.03.10,05:50
ja som potrebovala zistiť len číslo účtu príslušného DÚ a samozrejme, že to web stránka nezvládla...som nakoniec číslo zistila telefonicky, ale to ťažké povzdychnutie tety úradničky signalizovalo zrejme blížiace sa nervové zrútenie...dnes a aj zajtra bude mať ťažký deň...istotne blahosloví autora a správci ich portálu...:o
Blankake
29.03.10,05:56
ja som potrebovala zistiť len číslo účtu príslušného DÚ a samozrejme, že to web stránka nezvládla...som nakoniec číslo zistila telefonicky, ale to ťažké povzdychnutie tety úradničky signalizovalo zrejme blížiace sa nervové zrútenie...dnes a aj zajtra bude mať ťažký deň...istotne blahosloví autora a správci ich portálu...:o
Ináč čísla účtov jednotlivých DÚ nájdete aj tu:

http://www.porada.sk/t133178-cisla-uctov-danovych-uradov.html
hena22
29.03.10,06:18
Tak to je iná sila. Som im napísala, že mi nefunguje stránka a obratom mi prišla odpoveď, že moja sťažnosť bola vyriešená.
Akurát, že to nefunguje ďalej.:mad:
Martin Mocko
29.03.10,06:25
Tak to je iná sila. Som im napísala, že mi nefunguje stránka a obratom mi prišla odpoveď, že moja sťažnosť bola vyriešená.
Akurát, že to nefunguje ďalej.:mad:

Ja som písal na callcentrum@drsr.sk (callcentrum@drsr.sk) a prišlo mi iba oznámenie o "otvorení udalosti"..tak dúfam, že aj odpoveď nejaká príde. A keď nie, tak či niekto kopne do vrtule. Fakt sa mi nechce vypĺňať tlačivá v noci ako Zolo...
monika74
29.03.10,06:43
Ináč čísla účtov jednotlivých DÚ nájdete aj tu:

http://www.porada.sk/t133178-cisla-uctov-danovych-uradov.html
vďaka na budúce budem hľadať na porade a potom na drsr.sk :D..porada zatiaľ nemá každú noc odstávku :D
balunka
29.03.10,06:48
aj ja som sa včera večer márne pokúšala dostať na drsr, ale dnes ráno o pol šiestej to šlo bez problémov,musíme si privstať
Ivenka
29.03.10,06:51
Horkýže privstať. Menil sa zimný čas a preto zodpovedne poviem, že o 2,00 ráno ide DRSR bez problémov. Oni sa asi neprestavili. :0
mpca
29.03.10,07:07
No už som to raz na porade spomenul koľko € vyhodilo min. výstavby na webovú stránku, koľko min. zdrav atď....
Novinári (a iný) by nemuseli stále len vykrikovať koľko min. míňajú na "predražené" zákazky,,, veď pre mňa zamňa nech dajú aj pol melóna € za jednu stránku ale nech FUNGUJE ako má....
Stránka drsr.sk má kažoročný problém zvládnuť svoju existenciu v mesiaci marec... Takisto stránka statistics.sk ma neustále problémy pri voľbách (uvidíme ako to bude v tých čo prídu)...
A to sme "len" 6 miliónové slovensko ktoré odhadujem že 3% ľudí si vypĺňa DP cez net a zaujímajú ich výsledky volieb...
Majú taký obdobný problém ako my nemci, francúzi, či poliaci???
(je to básnická otázka :))
Martin Mocko
29.03.10,08:05
Majú taký obdobný problém ako my nemci, francúzi, či poliaci???
(je to básnická otázka :))

Asi je problém skôr v "riešení problému". Ja osobne by som nevyhadzoval veľké peniaze za to, čo robí Novitech. Všetci sme si to mohli vyskúšať pri počiatkoch súhrnných výkazov v januári. Teraz úplne identická situácia. Radšej urobiť tím z 5tich chalanov študujúcich informatiku na "matfize" a urobia taký portál, že ho nehekne FBI a zároveň budú mať prístup všetci užívatelia. Ja som im v maily položil jasnú otázku "či mám ísť v 21. storočí radšej kúpiť papierové výkazy, ako sa spoliehať na drsr"..pochybujem, že mi nikto neodpovie.

mimotemyAle tento stav mi zase raz dáva odpoveď na otázku, čo v nasledujúcich voľbách...
mpca
29.03.10,08:18
mimotemyAle tento stav mi zase raz dáva odpoveď na otázku, čo v nasledujúcich voľbách...

:) Ja nemám žiadne obavy, "pevne verím" že sa absolútne nič nezmení...
Aj keď v takom maličkom kútiku duše dúfam že zažijem "sklamanie" a predsa sa niečo pohne k lepšiemu.... :o:rolleyes::cool::confused::---
Blankake
29.03.10,08:23
Asi je problém skôr v "riešení problému". Ja osobne by som nevyhadzoval veľké peniaze za to, čo robí Novitech. Všetci sme si to mohli vyskúšať pri počiatkoch súhrnných výkazov v januári. Teraz úplne identická situácia. Radšej urobiť tím z 5tich chalanov študujúcich informatiku na "matfize" a urobia taký portál, že ho nehekne FBI a zároveň budú mať prístup všetci užívatelia. Ja som im v maily položil jasnú otázku "či mám ísť v 21. storočí radšej kúpiť papierové výkazy, ako sa spoliehať na drsr"..pochybujem, že mi nikto neodpovie.

mimotemyAle tento stav mi zase raz dáva odpoveď na otázku, čo v nasledujúcich voľbách...
Mám info priamo od pracovníkov Novitechu, že už roky upozorňujú daňové riaditeľstvo, že treba zainvestovať do rozšírenia kapacity. Takže myslím, že chyba je niekde inde.
A okrem toho ďalším produktom Novitechu je aj komplexný informačný systém pre VšZP - a tam problémy nie sú. ;)
Martin Mocko
29.03.10,08:53
Mám info priamo od pracovníkov Novitechu, že už roky upozorňujú daňové riaditeľstvo, že treba zainvestovať do rozšírenia kapacity. Takže myslím, že chyba je niekde inde.
A okrem toho ďalším produktom Novitechu je aj komplexný informačný systém pre VšZP - a tam problémy nie sú. ;)

Určite to nebude celé na pleciach Novitechu... Iba ma zaujala v januári informácia na drsr, podľa ktorej Novitech pre daňové riaditeľstvo vyhlásil, že problém nie je z ich strany a preto si aj riaditeľstvo myslí, že celý portál funguje korektne... Je určite rozdiel, že ak sa pripojí k portálu admin priamo z budovy, kde sú servery, tak nevidí problém. Pripojenie z vonku cez net je už o niečom inom. A práve o tom by mali byť "kompetentní" informovaní, aby sa niekto v apríli netváril, že všetko bolo OK....

Už sa nečudujem, prečo mladí ľudia hneď po škole zdrhnú do zahraničia...a keď sa sem vrátia na "vianočnú návštevu" tak sa iba čudujú, že tu takto môžeme existovať.
Kazu
29.03.10,11:08
No už som to raz na porade spomenul koľko € vyhodilo min. výstavby na webovú stránku, koľko min. zdrav atď....
Novinári (a iný) by nemuseli stále len vykrikovať koľko min. míňajú na "predražené" zákazky,,, veď pre mňa zamňa nech dajú aj pol melóna € za jednu stránku ale nech FUNGUJE ako má....
Stránka drsr.sk má kažoročný problém zvládnuť svoju existenciu v mesiaci marec... Takisto stránka statistics.sk ma neustále problémy pri voľbách (uvidíme ako to bude v tých čo prídu)...
A to sme "len" 6 miliónové slovensko ktoré odhadujem že 3% ľudí si vypĺňa DP cez net a zaujímajú ich výsledky volieb...
Majú taký obdobný problém ako my nemci, francúzi, či poliaci???
(je to básnická otázka :))

Veru, ja sa na stránku drsr.nespolieham. Papier a pero ma ešte nikdy nesklamali a navyše som ich neobmedzený vládca a pán celých 24 hodín každý deň. Vypíšem, zanesiem a môžem odfajknúť. Aby som pravdu povedala, stránku drsr. ani nepoužívam, novinky sa vždy a včas dozviem na Porade. Akurát mám hrôzu zo súhrnného výkazu. Ale som pevne rozhodnutá, že hneď po Veľkej noci nabieham na vyplňovanie. Do 20. sa mi snáď podarí dostať sa do poradia :)
Ľubica2
29.03.10,11:11
Darí sa Vám dostať na portál drsr ? ... mne stále nie ...
bezradná
29.03.10,11:15
Darí sa Vám dostať na portál drsr ? ... mne stále nie ...

dnes sa mi podarilo "AŽ" 1x dostať na túto stránku. Preventívne som stiahla všetky formuláre, ktoré ešte môžem potrebovať k dvom "neprebudeným" daňovým priznaniam:D:mee::mee:
ekopo
29.03.10,11:41
avpl
29.03.10,14:30
ahojte poradaci... neviete o nejakej inej stranke, kde by sa dali vypisovat daňove priznania, ked nam uz ta drsr.sk nefunguje? dakujem
jess
29.03.10,14:50
rýchly HELP....VZaS a Súvaha na DÚ sa vyplňuje v celých eurách alebo podrobne ?
Martin Mocko
29.03.10,14:57
ahojte poradaci... neviete o nejakej inej stranke, kde by sa dali vypisovat daňove priznania, ked nam uz ta drsr.sk nefunguje? dakujem

Free určite nie. Kros má nejakú aplikáciu na na DPFO A a B. Ale výkazy tam tuším nie sú. Potom už len platené softy, ako taxedit, FormStudio...atď. A potom už len univerzálna možnosť: "Ševt-pero-zopár minút kľudu"
Martin Mocko
29.03.10,14:58
rýchly HELP....VZaS a Súvaha na DÚ sa vyplňuje v celých eurách alebo podrobne ?

Áno..výkazy pre PU alebo JU sú v celých EUR.
domenico.office
29.03.10,15:17
ahojte poradaci... neviete o nejakej inej stranke, kde by sa dali vypisovat daňove priznania, ked nam uz ta drsr.sk nefunguje? dakujem

Daňové tlačivá sa dajú pripraviť (aj vytlačiť), prostredníctvom voľného programu FORM studio eXpress: http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formstudio-express.html. Netreba inštalovať, len sa stiahne na disk PC, spustí sa priamo a užívateľ si vyberie priznanie, ktoré potrebuje. Tlačivo priznania, či výkazu si stiahne z tej istej stránky....
Gapo
29.03.10,15:20
Je to každý rok, je to ako škrabanec na LP-čku, dokolečka, dokola opakuje sa to isté. Rok čo rok je to preťažené a tak to nejde. Ja som si včas posťahoval čo som potreboval do PC a nespoliehal som sa na "superportál".:D:D:D
PS. a nejde a nejde ani teraz.
danielko
29.03.10,18:50
Daňové tlačivá sa dajú pripraviť (aj vytlačiť), prostredníctvom voľného programu FORM studio eXpress: http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formstudio-express.html. Netreba inštalovať, len sa stiahne na disk PC, spustí sa priamo a užívateľ si vyberie priznanie, ktoré potrebuje. Tlačivo priznania, či výkazu si stiahne z tej istej stránky....

A zoberú mi takto vyplnené tlačivo na daňáku bez problémov? Teda budú ho akceptovať?
domenico.office
29.03.10,18:53
Samozrejme že ho zoberú, je to tlačivo podľa požiadavky Daňovej správy.
danielko
29.03.10,19:50
Ďakujem.
Betina2
29.03.10,20:24
Daňové tlačivá sa dajú pripraviť (aj vytlačiť), prostredníctvom voľného programu FORM studio eXpress: http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formstudio-express.html. Netreba inštalovať, len sa stiahne na disk PC, spustí sa priamo a užívateľ si vyberie priznanie, ktoré potrebuje. Tlačivo priznania, či výkazu si stiahne z tej istej stránky....

Toto vyrieši problém, len ak nemáš po ruke prázdne tlačivo a chceš všetky výpočty zapisovať ručne do PC. Takisto si ho môžeš vytlačiť prázdne z PDF, nemusíš nič vypisovať na PC a vypíšeš ho ručne perom. Výsledok je rovnaký. Zásadný rozdiel je v tom, že na drsr.sk prepočítava automaticky súčtové a rozdielové riadky, takže nemusím ťukať do kalkulačky, ked chcem dostať výsledok prepočtu, čo mi ušetrí kopec času a vyhnem sa tak preklepom a chybám z prepočtov.
Ale možno niekomu sa zíde aj táto stránka.
No dnes drsr.sk fakt nefunguje. Ani teraz.
Martin Mocko
30.03.10,03:38
A ja hlúpy som si myslel, že niečo vyriešim tým, keď si privstanem...

Z F5 som už pomaly tým sláčaním dal dolu aj nápis a nič.
danielko
30.03.10,03:59
V noci okolo jednej to začalo fungovať a išloto aj teraz do cca pol siedmej.
Zoltán Kovács
30.03.10,04:05
Ešte stále funguje...
domenico.office
30.03.10,04:18
Toto vyrieši problém, len ak nemáš po ruke prázdne tlačivo a chceš všetky výpočty zapisovať ručne do PC. Takisto si ho môžeš vytlačiť prázdne z PDF, nemusíš nič vypisovať na PC a vypíšeš ho ručne perom. Výsledok je rovnaký. Zásadný rozdiel je v tom, že na drsr.sk prepočítava automaticky súčtové a rozdielové riadky, takže nemusím ťukať do kalkulačky, ked chcem dostať výsledok prepočtu, čo mi ušetrí kopec času a vyhnem sa tak preklepom a chybám z prepočtov.
Ale možno niekomu sa zíde aj táto stránka.
No dnes drsr.sk fakt nefunguje. Ani teraz.

Včera tlačivá nemali po ruke mnohí, portál Daňovej správy nefungoval, Kros má priznania len pre fyzické osoby, takže komu vyhovoval, mohol vyplniť, vytlačiť, komu nie (viem, že nesčítava, je to free verzia) musí čakať, či portál bude fungovať. Bola to rýchla pomôcka....
Dáša_
30.03.10,04:23
A ja hlúpy som si myslel, že niečo vyriešim tým, keď si privstanem...

Z F5 som už pomaly tým sláčaním dal dolu aj nápis a nič.


ja som vstavala o tretej, podarilo sa.

Ele este ma caka jedna nocna - tale cakam na doplnenie udajov jednej sro.

A kolegialne som vypla moje pripojenie na drsr - lebo po pravde, ak si clovek pre istotu pusti stranku z viacerych pc, napoji sa, ale pouziva iba jedno, predsa len zatazuje stranku
pepsikova
30.03.10,04:24
..a veď včera v správach povedal jeden múdry chlap,že klienti si môžu podať daňové priznania aj osobne ak náhodou nefunguje portál ...majú to najistejšie..
..je to takto každý rok..a daňový úrad to trápi najmenej..
Dáša_
30.03.10,04:27
..a veď včera v správach povedal jeden múdry chlap,že klienti si môžu podať daňové priznania aj osobne ak náhodou nefunguje portál ...majú to najistejšie..
..je to takto každý rok..a daňový úrad to trápi najmenej..

to je tak, ked reaguje niekto, kto presne nevie, o čo ide. 99% ľudí len chce vyplniť tlačivo, nie ho aj poslať elektronicky. nO však my vieme...
Dav
30.03.10,04:47
to je tak, ked reaguje niekto, kto presne nevie, o čo ide. 99% ľudí len chce vyplniť tlačivo, nie ho aj poslať elektronicky. nO však my vieme...
Sprístupnili portál, ale pravdepodobne tak, že možnosť vyplniť výkazy na internete úplne vypli. Môžme písať tlačivá ručne.:mad: Dúfam, že na budúci rok nebudú požadovať hlinené tabuľky:mad::mee:
Dáša_
30.03.10,04:49
Sprístupnili portál, ale pravdepodobne tak, že možnosť vyplniť výkazy na internete úplne vypli. Môžme písať tlačivá ručne.:mad: Dúfam, že na budúci rok nebudú požadovať hlinené tabuľky:mad::mee:


super riešenie :eek::eek:
Betina2
30.03.10,05:48
Včera tlačivá nemali po ruke mnohí, portál Daňovej správy nefungoval, Kros má priznania len pre fyzické osoby, takže komu vyhovoval, mohol vyplniť, vytlačiť, komu nie (viem, že nesčítava, je to free verzia) musí čakať, či portál bude fungovať. Bola to rýchla pomôcka....

Jasné, že v čase núdze je každá pomôcka dobrá a mnohí ju aj iste využijú. Len som poukazála na rozdiel a na dôvod, prečo ludia radšej chcú využiť daňový portál.
Osobne mi ani dnes ráno okolo 7,00 nenatiahlo tlačivá z portálu...našťastie už mám všetko vypísané. :):):)
Martin Mocko
30.03.10,05:52
super riešenie :eek::eek:

Mám pocit, že tlačivá sa skenujú...páni spravujúci drsr.sk mohli ušetriť prácu a čas svojim vlastným kolegom na úradoch, keďže zoskenovať rukou vypísané a vytlačené tlačivo je rozdiel.
Zamýšľam sa nad tým z každej strany...a neviem to vážne pochopiť. Zdravotky majú formuláre aj soft k nim bez naviazania na nejaký internetový portál. Sociálka má (niektoré) editovateľné tlačivá na webe bez naviazania na portál...všetko funguje, iba možno treba trošku chcieť a zamyslieť sa nad tým.
Ľubica2
30.03.10,06:26
No včera večer stránka drsr fungovala, ale asi takým systémom, že 1/2 hodinu načítavalo tlačivo za 5 minút som ho mala vypísané a ďalšiu 1/2 hodinu ho ukladalo ... takže práca, ktorú by som normálne mala za chvíľu hotovú trvala 5 hodín :eek:.
sybila3
30.03.10,06:28
už ma tá stránka štve, včera som sa potešila, že mi naskočila, z hlásenia o vyúčtovaní dane som vypísala dve strany a keď som išla vypisovať ďalšie dve, tak ma to vyhadzovalo, skoro ma porazilo, kde nájdem vypisovateľné tlačivo? díky
kuldo
30.03.10,06:41
Ak Vám nejde otvoriť portál DR SR, skúste namiesto drsr.sk zadať do prehliadača priamo jeho IP adresu: 194.1.0.115
Prípadne skúste zmeniť začiatok URL z http: na https:
domenico.office
30.03.10,06:42
V príspevku 26 máš riešenie, i keď len čiastočné, ale pomôže.
Lucy
30.03.10,06:46
Takto to vyzerá na Slovensku, žiaľ... Môžme sa tu my všetci rozčuľovať a túžobne dúfať, že stránka bude fungovať.
Hlavne, že my všetci ponocujeme, robíme od vidím do nevidím a keď potrebujeme "pomoc" - použiť www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) tak asi si len môžme zanadávať. Ale skús daňovník nedať niečo načas....
Lucy
30.03.10,06:48
Ak Vám nejde otvoriť portál DR SR, skúste namiesto drsr.sk zadať do prehliadača priamo jeho IP adresu: 194.1.0.115

To funguje, ale keď si chcem vyplniť tlačivo na nete, tak žiaľ len dlho načíta a nič. :(
azla
30.03.10,07:52
mimotemy 194.1.0.115

Ak si klilknete na túto adresu v príspevku č.45 , zobrazí sa Vám text

"Opravné položky k výrobkom"

Vystižné :rolleyes::D:)- lebo ten ich výrobok -server:confused: - potrebuje riadny:rolleyes: zásah.
kuldo
30.03.10,08:33
Na 194.1.0.115 netreba klikat, ale skopirovat celu IP do adresy prehliadaca.
Janiela
30.03.10,09:14
Nedalo mi, aby som uprostred práce neprerušila výpočty a nepridala niečo tu na PORADU. V posledných dňoch nefunguje www.drsr.sk, tak to máme pekne sťažené. Pred nejakým časom som potrebovala pre účely štúdia účto výkazy pre PÚ v excely. Ako ináč, pomoc som našla práve na porade.
A teraz k veci: zvykla som si účto výkazy v PÚ vypĺňať na stránke drsr. No a tu ten problém - chyba u mňa v prehliadači alebo ??? Spomenula som si na excel výkazy, ktoré som využila pri zápočte na FEA a poviem vám, že ďakovať za tých, ktorých tu prikladajú také užitočné veci.
Rada by som sa poďakovala človeku, ktorý tie excelovské výkazy pripol. Možno po daňovom priznaní to tu prehľadám a nájdem ho - poďakujem sa. Pomohlo mi to ale najmä ušetrilo čas. Ešte raz ĎAKUJEM.
Všetkým prajem ešte do zajtra pevné nervy a príjemnú veľkú noc.
EMILY04
30.03.10,09:47
Mne sa podarilo dnes niekoľkokrát dostať na stránku drsr a dokonca som si vypísala a vytlačila aj daňové priznanie PO. Pre istotu som ho doobeda vypísala ručne, no okolo 11 hod a ešte aj pred chvíľkou som sa dostala na ich stránku. Tak dúfam, že už nebude štrajkovať táto stránka.
Dav
30.03.10,16:40
Huráááá! Vytlačila som DPPO na stránke DRSR.
azla
30.03.10,16:42
Dostaneš medailu za zhovievavosť, trpezlivosť a vydrž.:)
mysimis
30.03.10,16:45
Mne doniesli dnes ešte jednu s.r.o. tak som dnes úplne bez problémov vyplnila aj daňové priznanie aj súvahu a aj výkaz ziskov a strát.
Gapo
02.04.10,11:37
Viem, je už po funuse, ale keď som napísal, že som si stiahol čo som potreboval, to nikoho z vás nenapadlo, ak ste potrebovali tlačivo, že ho môžem komukoľvek poslať?! Uffff!:cool:
Martin Mocko
02.04.10,11:52
Teda...že by fakt bol niekde problém? Pozrime sa na to celé z toho pozitívneho hľadiska..aspoň sa podaktorí stihli zobudiť. Síce až takmer po hodine dvanástej...ale predsa! HRÁÁÁÁ....

http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/zalob-okolo-danoveho-portalu-pribuda.html

http://komentare.sme.sk/c/5310724/nemaju-uroven-ziadnu.html
Gabi03
06.04.10,12:42
Fičí jedna radosť. :)
tuta
06.04.10,14:02
Fičí jedna radosť. :)

... ale len do chvíle, kým si chceš po prihlásení prezrieť dokumenty daňového subjektu
Zita5
25.05.10,05:06
Potrebujem podať dodatočné daňové priznania k dani z príjmu za roky 2004-2009 . Stránka daňového úradu nejak zrejme nepamätá nato , že už je rok 2010.Nemôžem tam ten rok nahodiť :o A nedá sa dátum vybrať ani z kalendára , nakoľko ten končí decembrom 2009.

To ma ani nepustí tlačiť

V DP nie je správne vyplnený dátum zistenia skutočnosti na podanie dodatočného daňového priznania. Tlač dokumentu nie je povolená.


P.S. Už som napísala aj na DRSR , nech opravia tie roky , aby sa dali požívať .
lenkam68
25.05.10,05:29
Už to riešim od januára. Po dohode s daň. správkyňou opravujem roky ručne.
Zita5
25.05.10,05:31
Už to riešim od januára. Po dohode s daň. správkyňou opravujem roky ručne.

Ako sa Ti to podarilo vytlačiť , však ak tam nedám správny dátum, tak ma to nepustí .

Ja som im už napísala, však toto nie sú služby pre daňovníka. Len kopec problémov, aby sme riešili .
Zita5
25.05.10,05:48
Noo ja to asi spravím nasledovne , vypíšem daňové daňové priznania nahodím dátumy 31.12.2009 . Vytlačím, rukou opravím ,podpíšem .K DDP priložím jeden list aj s prílohou , že som ohľadne chyby písala na dopyt www.drsr.sk, webmaster@drsr.sk a hovorcovi hovorca@drsr.sk /hovorca,nech im to oznámi/. A v takomto stave to odovzdám.Mali na to myslieť .


Dobrý deň

Tento e-mail bol vygenerovaný automaticky, preto naň prosím priamo neodpovedajte.
Udalosť, ktorú Ste nahlásili, bola zaevidovaná pod číslom: SD77667.
Popis udalosti:
____________________________________________

Udalost zaslana emailom

Predmet: Pripomienky k strA.nke www.drsr.sk

e-mail: xxxxxxxx@stonline.sk

Sprava: Dobrý deň,

na stránke daňového úradu www.drsr.sk<http://www.drsr.sk> je potrebné opraviť v DP FO od roku 2004 až do roku 2008 dátum konkrétne roky .Tlačivá sú pre verejnosť nepoužiteľné, nakoľko sa tam nedá dopísať rok 2010. Potrebujeme súrne vystaviť Dodatočné daňové priznania a sme v situácii , že stránka daňového úradu nám to neumožňuje vyhotoviť a ani vytlačiť , nakoľko stále hlási chybu nesprávneho dátumu .Čiže prosím o opravu roku 200X na 201X .
lenkam68
25.05.10,07:35
Vytlačila som to s nesprávnym rokom a ten som potom ručne opravila. K oprave som dala hviezdičku a dole som uviedla dátum opravy a podpis. Tento problém s rokmi sa netýka len tlačív dane z príjmu, ale aj DPH.
Zita5
25.05.10,07:39
Vytlačila som to s nesprávnym rokom a ten som potom ručne opravila. K oprave som dala hviezdičku a dole som uviedla dátum opravy a podpis. Tento problém s rokmi sa netýka len tlačív dane z príjmu, ale aj DPH.

Našťastie DPH dodatočné nerobím :)
Zita5
10.06.10,06:15
Takže doposiaľ sa na stránke DRSR nič nezmenilo :(
Betina2
23.03.11,14:26
Neviete, prečo mi nejde zo stránky WWW.DRSR.SK tlačiť účtovné výkazy v JU za rok 2010 ? Robím niečo zle, alebo to oni zas blbnú ?
babi2
23.03.11,14:37
Neviete, prečo mi nejde zo stránky WWW.DRSR.SK tlačiť účtovné výkazy v JU za rok 2010 ? Robím niečo zle, alebo to oni zas blbnú ?
mne to ide
Betina2
23.03.11,14:41
Prosím Ťa, popíš mi presný postup, nech viem, či to robím správne :( Dík.
Alebo či mi blbne Adobe. On sa aj otvorí, ale nič mi nenačíta :(
Z eDane mi to šlape v pohodičke.
babi2
23.03.11,15:00
Prosím Ťa, popíš mi presný postup, nech viem, či to robím správne :( Dík.
Alebo či mi blbne Adobe. On sa aj otvorí, ale nič mi nenačíta :(
Z eDane mi to šlape v pohodičke.
určite to robíme rovnako, otvorím si Vyplnenie tlačív, vyberiem Účtovné výkazy v JÚ a vyplním a cez Tlač tlačím
Betina2
23.03.11,15:09
mne to ide

a ktorú verziu Adobe máš?
babi2
23.03.11,15:11
a ktorú verziu Adobe máš?
9
Betina2
23.03.11,16:53
Stačilo reštartnúť PC :) nejako to zblblo, už je to OK :)
nela07
24.03.11,11:52
ahojte, včera som vypĺňala dodatočné DPH za 1. mesiac 2011 cez edane a nemala som problém. Dnes vypĺňam priznanie za 2/2011 a mám problém:
na r. 28 mám daňovú povinnosť, a na r. 33 mi stále dáva 0. Keď napíšem sumu z r. 28, tak mi svieti na žlto, že chyba. Neviete poradiť, kde robím chybu?
nela07
24.03.11,12:36
ahojte, včera som vypĺňala dodatočné DPH za 1. mesiac 2011 cez edane a nemala som problém. Dnes vypĺňam priznanie za 2/2011 a mám problém:
na r. 28 mám daňovú povinnosť, a na r. 33 mi stále dáva 0. Keď napíšem sumu z r. 28, tak mi svieti na žlto, že chyba. Neviete poradiť, kde robím chybu?

volala som na technickú podporu - že mi nevedia pomôcť, že nemajú nahlásenú chybu. Takže si to pekne prepíšem sama. Prepočty v týchto dokumentoch sú proste super.
babi2
24.03.11,12:49
volala som na technickú podporu - že mi nevedia pomôcť, že nemajú nahlásenú chybu. Takže si to pekne prepíšem sama. Prepočty v týchto dokumentoch sú proste super.
Tak som to skúšala, fakt to robí chybu, presne tak ako píšeš, ešteže som vyplnila včera, len nechápem včera to fungovalo
nela07
24.03.11,12:54
Tak som to skúšala, fakt to robí chybu, presne tak ako píšeš, ešteže som vyplnila včera, len nechápem včera to fungovalo

áno aj mne to včera fungovalo. len som nevedela, či už som blbá ja.
Dáša_
24.03.11,13:57
mne zase v dph nechcelo odpočítať nadmerný odpočet
ekopo
28.03.11,19:02
cez víked bol opäť (už po koľký raz) nefunkčný portál daňovej správy.....
podľa hovorkyne mala byť dôvodom zanedbaná údržba - to hádam nemyslela vážne, veď každú chvílu je portál odstavený z dôvodu údržby - to si z nás robia srandu.......
nech dajú sankciu za nefunkčnosť napr. Novitechu, IBM, (a kto vie komu ešte cez tunel) ale hlavne sebe .....a zosobnenú....
Emwa
19.06.11,16:49
Pekny podvecer,
neviete mi niekto poradit, ci sa nezmenila www stranka na danovy urad?
ich stranka je nepristupna a ja neviem, ci maju odstavku alebo iny pristup
vdaka
Stefan2005
19.06.11,16:56
Pekny podvecer,
neviete mi niekto poradit, ci sa nezmenila www stranka na danovy urad?
ich stranka je nepristupna a ja neviem, ci maju odstavku alebo iny pristup
vdaka

server je neprístupný (nie je to prvý prípad)... ak by zmenili prístup, odkaz by bol presmerovaný.
Emwa
19.06.11,17:00
DAKUJEM
Dáša_
19.06.11,17:00
verím, že len problém po nejakej miestnej búrke...

Prečo tie problémy prichádzajú vždy s istými dátumami v kalendári?
Emwa
19.06.11,19:53
Uz to chvilu funguje
Stefan2005
19.06.11,19:59
Uz to chvilu funguje

mali odstávku; KDH by sa malo usilovať zakázať nielen nedeľný predaj, ale i samotnú prácu v nedeľu - aspoň by nikomu nevadila nedeľná nefunkčná stránka...
Treba si od práce oddýchnuť :).
srska
29.06.11,23:40
z portálu www.drsr.sk 30.06.2011 :


Oznam o technickej aktualizácii

Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že Portál daňovej správy SR bude v dňoch 1.7. 2011 (od 10:00 hod) do 3.7.2011 (do 24:00 hod) z dôvodu technickej aktualizácie nedostupný .

Náhradná stránka a aplikácia eDANE budú plne funkčné.

Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme.
Micinka
30.06.11,18:54
Prosím potrebovala by som súrne pomoc, snažím sa vyplniť tlačivo vrátenie DPH z iného členského štátu a nejde mi to uložiť neviete niekto čim to bude?
Dáša_
30.06.11,19:47
Prosím potrebovala by som súrne pomoc, snažím sa vyplniť tlačivo vrátenie DPH z iného členského štátu a nejde mi to uložiť neviete niekto čim to bude?

skús iný prehliadač. Používaš mozillu?
betka
30.06.11,20:10
Prosím potrebovala by som súrne pomoc, snažím sa vyplniť tlačivo vrátenie DPH z iného členského štátu a nejde mi to uložiť neviete niekto čim to bude?

drsr cez explorer
srska
30.06.11,21:58
drsr cez explorer
pri vyplňovaní tlačív zásadne:)
Micinka
01.07.11,14:53
Ďakujem veľmi pekne idem to znova skúsiť a dufam, že to už pôjde :)
mizu24
01.12.11,07:32
Daňové riaditeľstvo SR informuje


[01.12.2011] - Oznam k nepravidelnej technickej aktualizácii portálu
Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že v čase od piatka 2.12.2011 od 15:00 hod. do nedele 4.12.2011 do 24:00 hod. bude dočasne nedostupný Portál daňovej správy SR z dôvodu jeho technickej aktualizácie.
Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme
http://www.drsr.sk/wps/portal (http://www.drsr.sk/wps/portal)
topper1
19.01.12,06:39
Zda sa mi to, alebo ma už stranka drsr nejake problemy? pomaly ju načítava a po prihláseni do elektronických služieb mi nevie načítať údaje daňového subjektu. Funguje vam to?
srska
19.01.12,06:43
mne cez drsr.sk ide bez problémov dá sa aj cez www.financnasprava.sk ale to tiež len presmeruje
babi2
19.01.12,06:43
Zda sa mi to, alebo ma už stranka drsr nejake problemy? pomaly ju načítava a po prihláseni do elektronických služieb mi nevie načítať údaje daňového subjektu. Funguje vam to?Mne to včera tiež robilo, treba nainštalovať súbor, tak ako tam píšu, potom to už išlo
Registrácia novej podpisovej politiky sa vykoná použitím inštalačného súboru PP2011.zip (http://www.porada.../el_komunikacia/data/PP2011.zip).
topper1
19.01.12,06:50
Mne to včera tiež robilo, treba nainštalovať súbor, tak ako tam píšu, potom to už išlo
Registrácia novej podpisovej politiky sa vykoná použitím inštalačného súboru PP2011.zip (http://www.porada.../el_komunikacia/data/PP2011.zip).

dakujem za reakciu, ten subor som už inštaloval v roku 2011 a do včera mi to išlo v poriadku, menilo sa tam niečo, treba to urobiť zase?
srska
19.01.12,06:52
dakujem za reakciu, ten subor som už inštaloval v roku 2011 a do včera mi to išlo v poriadku, menilo sa tam niečo, treba to urobiť zase?netreba - je nátresk sv+dp dzmv+dp dph
topper1
19.01.12,06:58
netreba - je nátresk sv+dp dzmv+dp dph

no pekne, a môže mi preto vypisovať, že sa "nepodarilo načítať údaje subjektu" ? do elektronických služieb sa prihlásim aj aplikaciu vidim, len nevidim podane dokumenty a nemožem nič podavať...
dobsony
19.01.12,07:05
Chela som vyplniť tlačivo DPMV a vypíše stále:
Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.
Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov.
Nella_2
19.01.12,07:06
no pekne, a môže mi preto vypisovať, že sa "nepodarilo načítať údaje subjektu" ? do elektronických služieb sa prihlásim aj aplikaciu vidim, len nevidim podane dokumenty a nemožem nič podavať...
Nefunguje to ani mne.
Ešte šťastie, že som už SV podala minulý týždeň.
srska
19.01.12,07:14
spravte to cez eDane a odošlite
topper1
19.01.12,07:19
spravte to cez eDane a odošlite

škoda len, že dan z motorových vozidiel sa cez eDane neda poslať
srska
19.01.12,07:24
áno - nevýhoda. načítava to fakt lemravo
Stefan2005
19.01.12,09:34
ako vidím, rok síce už máme nový, ale problémy staré; ako vlani, predvlani, predpredvlani,.....
Čo bude, až nebude inej možnosti, ako elektronickej komunikácie ?
Nápravu vidím jedine v zrovnoprávnení postavania daň. subjektu a správcu dane:
tak ako za zlyhanie je pokutovaný daňový subjekt, tak by mal byť pokutovaný aj správca dane za každý výpadok...
a zosobňovať; aby to konečne robili ľudia, ktorí tomu rozumia;
prečo môžu non-stop (opravdu s minimálnymi výpadkami na údržbu) fungovať napr. banky, a niektoré inštitúcie, ale drsr nie...
srska
19.01.12,09:42
stefan2005 - dnes ani finance.gov.sk nefungíruje - aspoň mne
Aljok
19.01.12,13:14
No to je úžasné.
Stránka DR SR nefunguje a je tam oznam:

Oznam DR SR


Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že portál daňovej správy SR je dnes nedostupný v čase od 20:00 do 24:00 z dôvodu aktualizácie aplikácií portálu.

Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme

Oni už majú večer???:D:D:D
Dokedy to garantujú v tých nových dohodách? Do 15.30 hod. ?
srska
19.01.12,14:28
na nových dohodách je garantovaná prevádzka 08:00 - 16:30 čiže ešte 2 minúty:)
Stefan2005
19.01.12,20:07
... tak si predstavte - aj za nefunkčnosť stránky drsr.sk je vraj možné uložiť pokutu; lenže to by musel dať pokutu (od 2.000 do 25.000€) niekto "svojim"

Zaujímavý článok na fungovanie portálu DS : http://blog.seochat.sk/2011-11-04/portal-danovej-spravy-a-etax/
celas
01.04.12,16:01
Daňové riaditeľstvo tejto krajiny si skutočne zaslúži "METÁL" za to, že jej žiadna stránka nefungovala ako inteligentná a dala sa aj vyplniť... Gratuleme súdruhovia, Vaši daňovníci
Kukuč
14.04.12,14:12
Najdôležitejši orgán tejto republiky. Máš pravdu METAL, nech majú tú drzosť a pokutovať. Štrasburgr nie je ďaleko ak sa chcú zviditeľniť.
Kukuč
14.04.12,14:15
Najdôležitejši orgán tejto republiky. Máš pravdu "METAL", si zaslúžia, nech majú tú drzosť a pokutovať. Štrasburgr nie je ďaleko ak sa chcú zviditeľniť. Ich daňovníci.
srska
14.04.12,17:06
od polovičky februára bol problém s is kons z dôvodu minimálnej funkčnosti, teraz je problém s is rds z dôvodu spätnej migrácie dát z is kons http://www.drsr.sk/nahradnaStranka.html
srska
14.12.13,19:29
Oznámenie o odstávke aplikácie na podávanie dopytov

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že v dôsledku zavádzania nového portálu finančnej správy nebude od 16. decembra 2013 verejnosti sprístupnená aplikácia e Tax na elektronické podávanie dopytov v oblasti daní a účtovníctva.

V prípade naliehavých daňových záležitostí sa môžete informovať prostredníctvom informačnej telefonickej linky finančnej správy 048/4317222, alebo môžete svoju žiadosť o poskytnutie informácie poslať na mailovú adresu sluzby@financnasprava.sk