klárka1310
29.03.10,07:13
Milí Poraďáci,
chcela by som poprosiť o pomoc skúsenejších kolegov pri riešení následujúcej situácie- internetový obchod SZČO, neplatca DPH, posiela po úhrade svoj tovar poštou. Ako správne účtovať manipulačný poplatok v peňažnom denníku? Osobitne ako službu? Aké živnosti sú potrebné v živnostenskom liste? Stačí kúpa a predaj? Čo to posielanie poštou, nie je to už sprostredkovanie služieb? Ďakujem.
Timka1
29.03.10,05:23
klárka1310
29.03.10,05:25
veľkééééé ďakujem, super, idem na to
klárka1310
29.03.10,05:35
tak odpoveď na moje otázky som nenašla. možno sa nájde ešte niekto, kto poradí. prečítala som tu mnoho príspevkov, riešilo sa aj poštovné a balné a stále neviem ako je to správne. niekto tu písal, že mu kontrola vytkla, že si účtuje poštovné, keď nemá na to v živnosti oprávnenie....skúsim to ešte pohladať.
Timka1
29.03.10,05:40
zadaj do vyhľadávača internerový obchod alebo eschop a nájde ti veľa príspevkov na študovanie

ja účtujem poštovné a balné ako príjem za služby
klárka1310
29.03.10,05:50
áno, tak by to malo byť správne. teraz blbá otázka - môže sa účtovať za služby, keď v živnosti je len kúpa a predaj....?
Timka1
29.03.10,05:54
áno, tak by to malo byť správne. teraz blbá otázka - môže sa účtovať za služby, keď v živnosti je len kúpa a predaj....?

tie služby súvisia s maloobchodným predajom, mne daňová kontrola odklepla takéto účtovanie
klárka1310
29.03.10,06:18
ďakujem.

zneistil ma totiž takýto príspevok, citujem: "Zároveň sa ako mi povedala účtovníčka zmenilo slovo "Poštovné" na "Poštovné a balné" (ako povedala účtovníčka - vraj to tak musí byť). Cca pred dvoma týždňami ale nejaká pani z daňového na kontrole povedala že takto to fakturovať je úplne zle, pretože v živnosti v popise činností nemám zasielateľské služby :confused: , a preto nemôžem na faktúre fakturovať "Poštovné a balné" a že náklady na poštovné mám rozrátavať do ceny výrobku, čo je ale totálne pritiahnuté za vlasy"

takisto účtujem manipulačný poplatok ako službu, tak dúfam to bude ok.