bendulka
29.03.10,09:07
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je povinné vypísať si cestovný príkaz na zahraničnú pracovnú cestu. Konateľ bol v ČR bol ubytovaný a bez stravy a príkaz si nechce vypísať. Musím mu to zo zákona vypísať. Ubytovanie si hradil na náklady firmy. Ďakujem
Tweety
29.03.10,07:13
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je povinné vypísať si cestovný príkaz na zahraničnú pracovnú cestu. Konateľ bol v ČR bol ubytovaný a bez stravy a príkaz si nechce vypísať. Musím mu to zo zákona vypísať. Ubytovanie si hradil na náklady firmy. Ďakujem
Áno, je, ako mu ináč zaúčtuješ diéty, ubytovanie.....
Majka
27.04.10,09:46
ja mam prsne ten isty problem, bol v ramci SR na tri dni na konferencii, mam vypisat SC ale bez narhad a dopravy nakolko vsetko hradila firma kt. robila konferenciu....
bama17
29.04.10,08:25
dobrý deň, verím, že mi niekto pomôže s mojim problémom
ak máme zamestnanca na zahraničnej PC a vráti sa na Slovensko 2 hodiny po polnoci, má na tento nový deń, kedy mu služobná cesta trvá vlastne len 2 hodiny, nárok na nejaké náhrady??
ďakujem Vám
šenky
02.05.10,09:27
2 hodiny po polnoci je definitívny koniec SC, alebo len prechod hranice. Podľa § 5 odst. 3 zákona o cestovných náhradách, zamestnávateľ môže poskytnúť stravné vo výške pre pásmo 5-12 hodín aj na SC, ktoré trvajú menej ako 5 hodín.
bama17
04.05.10,11:14
dobrý deň, je to definitívny koniec služobnej cesty
to, že môže poskytnúť zamestnávateľ náhradu aj za čas kratší ako 5 hodín je vecou vnútorných smerníc zamestnávateľa, nie?
ďakujem Vám veľmi pekne