zuzanna
29.03.10,10:26
Prosim Vas velmi o radu spolocnost si prenajala vozidla od inej spolocnosti na zaklade zmluvy a teraz nastal problem NDS vystavuje doklady na ich firmu teda ICO, IC DPH lebo su majetkom tej firmy od ktorej ich mame v nájme teraz co tie faktury od NDS nám musia prefakturovat alebo co mame robiť lebo to platíme v hotovosti neviem si s tým radi poradite mi vdaka
Tweety
29.03.10,08:29
Prosim Vas velmi o radu spolocnost si prenajala vozidla od inej spolocnosti na zaklade zmluvy a teraz nastal problem NDS vystavuje doklady na ich firmu teda ICO, IC DPH lebo su majetkom tej firmy od ktorej ich mame v nájme teraz co tie faktury od NDS nám musia prefakturovat alebo co mame robiť lebo to platíme v hotovosti neviem si s tým radi poradite mi vdaka
Faktúry majú byť od tej spoločnosti, od ktorej ste si ich podľa zmluvy prenajali.
zuzanna
29.03.10,09:45
tweety tak tie faktury mam dat tej firme od ktorej mame tie autobusy prenajate a oni mi ich musia prefakturoavat prosim poradte
Tweety
29.03.10,09:48
tweety tak tie faktury mam dat tej firme od ktorej mame tie autobusy prenajate a oni mi ich musia prefakturoavat prosim poradte
Áno, nie sú vyhotovené na vašu firmu, tak si ich nemôžete dať ani do účtovníctva, a už vôbec uplatniť nárok na odpočet dane.
zuzanna
29.03.10,11:39
no a ked to dame do zmluvy ze pri prenajme vozidiel budeme platit my toto myto aj tak nam ho musia prefakturovat ???
zuzanna
30.03.10,11:38
tak neviete mi nejako poradit na koho sa mam obratit nikto nema vozidla v prenajme a ako riesite to myto prosim
ALBO
30.03.10,11:49
Ak otázka znie:
Vaša Fi A má prenajaté vozidlá od firmy V-vlastníka. NDS fakturuje za mýto firme V ako vlastníkovi. Je to ale za kilometre, ktoré najazdila Vaša firma A na vozidlách firmy V. Neviem ,či NDS musí uzavierať zmluvy s vlastnikmi ale asi to tak je vo Vašom prípade. Preto NDS posiela Fa na firmu V a tá by to vašej firme A mala prefakturovať.