Laura1
12.10.05,08:51
Prosím, poraďte mi!
SRO má auto na lízing, t.j. auto nie je majetkom firmy, ale líz.spoločnosti.
Čo všetko musí mať firma, aby si mohla dať PHM do nákladov.

Mám taký dojem, že doteraz jednoducho si naúčtovali každý bloček do nákladov - neviedli knihu jázd, asi nemajú zaplatenú ani cestnú daň.
Paula
12.10.05,07:14
Prosím, poraďte mi!
SRO má auto na lízing, t.j. auto nie je majetkom firmy, ale líz.spoločnosti.
Čo všetko musí mať firma, aby si mohla dať PHM do nákladov.

Mám taký dojem, že doteraz jednoducho si naúčtovali každý bloček do nákladov - neviedli knihu jázd, asi nemajú zaplatenú ani cestnú daň.Auto malo byť prihlásené k dani z motorových vozidiel do 15-tich dní od pridelenia ev.čísla a daň tiež odvedená. Náklady bez týchto náležitostí nie je možné uplatniť.
andrej_rv
13.10.05,09:11
Auto malo byť prihlásené k dani z motorových vozidiel do 15-tich dní od pridelenia ev.čísla a daň tiež odvedená. Náklady bez týchto náležitostí nie je možné uplatniť. Tiež hodne diskutovaná téma. Ja som zatiaľ stále nečítal § alebo aspoň nejaké opatrenie MF, ktoré by daňovú uznateľnosť nákladov na prevádzku vozidla preukázateľne využívaného na dosahovanie zdaniteľných príjmov viazalo na podmienku prihlásenia vozidla resp. zaplatenie cestnej dane. V praxi síce niektorí kontrolóri takéto výdavky neuznávajú, ale podľa mňa bez právneho základu. Jediné, s čím daňovník musí počítať, sú sankcie za oneskorené zaplatenie resp. prípadné spätné dorubenie cestnej dane resp. dane z MV. Samozrejme, najlepšie je tú daň zaplatiť v lehote stanovenej zákonom.
Dana K.
13.10.05,09:17
A určite by mali viesť knihu jázd.
Laura1
15.10.05,11:14
Ďakujem za odpovede.
Laura
ajobs
15.10.05,11:47
Vedenie knihy jázd je nevyhnutnou podmienkou.