beja255
29.03.10,10:15
vie mi niekto poradiť: manžel podal odvolanie na výživné na dcéru, medzičasom sme mali rozvod kde sa prejednávalo toto výživné, bolo vyrúbené v tej istej výške ako prvý krát 100,-. S týmto rozhodnutím súhlasí a nebude sa voči nemu odvolávať, advokát mu povedal, že odvolanie, ktoré podal sa ruší týmto rozsudkom. Ale odvolanie posielajú z okresného súdu na krajský
Mgr.Shrek
29.03.10,08:38
Nerozumiem celkom dobre.
Na základe čoho platil tvoj ex "prvé" výživné? Proti čomu sa odvolával?
ivica sisolak
16.04.10,12:05
v podstate rozhodnutie o odvolaní v prvej veci už nebude mať význam, nakoľko ako predpokladám išlo o určenie výživného na dieťa počas trvania manželstva. Rozhodnutím o rozvode manželstva sa ale upravujú aj povinnosti rodičov voči maloletému dieťaťu. V každom prípade, ak súd sa bude odvolaním zapodievať a zašlú Vám ho na vyjadrenie, môžete argumentovať tým, že sa zmenil už váš osobný status a o veci bolo ( možno už vtedy) právoplatne rozhodnuté.
Petra Nová
16.04.10,13:01
vie mi niekto poradiť: manžel podal odvolanie na výživné na dcéru, medzičasom sme mali rozvod kde sa prejednávalo toto výživné, bolo vyrúbené v tej istej výške ako prvý krát 100,-. S týmto rozhodnutím súhlasí a nebude sa voči nemu odvolávať, advokát mu povedal, že odvolanie, ktoré podal sa ruší týmto rozsudkom. Ale odvolanie posielajú z okresného súdu na krajský

Ak manžel neverí advokátovi, že odvolanie sa ruší (podľa mňa - samo o sebe nezruší), potom nie je nič jednoduchšie, ako odvolanie vziať v celom rozsahu späť. Práve z dôvodu, že sa o výške výživného právoplatne rozhodlo v konaní o rozvod manželstva. Stačia na to dve vety.
iriska
16.04.10,13:55
pravdepodobne prvým rozhodnutím bolo určené výživné na čas do rozvodu manželstva a treba čakať, čo na to krajský súd

druhým rozhodnutím bolo určené výživné na čas po rozvode manželstva

Zvyčajne tak súdy rozhodujú a tiež je bežný jav, že výživné na čas do rozvodu je kvôli odvolaniam určené až dávno po rozvode, ale je potrebné na toto rozhodnutie čakať.