stormcatcher
29.03.10,11:35
ahojte. mam prosbicku na niekoho, kto sa vyzna v digitalnej technike a v mobilox. mojmu znamemu sa zapacili cinske hiphone s dualnou simkartou. docital sa na ix stranke, ze niektore mobily maju analogovy a niektore digitalny tv tuner. xcel by si zaobstarat s analogovym tv tunerom, lebo je lacnejsi. cca 20€. otazkou vsak je, co s tym, ked od roku 2012 ma byt na slovensku plna digitalizacia.
bude to mat vplyv na prijem tv signalu? bude sa dat zabezpecit aj prijem dig. signalu? keby sa nasiel niekto kto by to troxu popisal, a napisal nieco viac ako len na konk. otazky, aby sa mohol z toho troxu vysomarit. dakujeme pekne
Stevo5
29.03.10,09:52
Myslím že teraz je najhoršia doba na kupovanie podobných zariadení. Vieme že analógové vysielanie končí, ale zatiaľ digitálne je málo rozšírené. Ak kúpi mobil s digitálnym tunerom, tak toho veľa nenapozerá - ale záleží kde býva, v niektorých lokalitách sa už digitálny signál vysiela.
Analógové vysielanie zachytí teraz všade, ale po nejakej dobe túto funkciu telefónu nepoužije.
Môj názor:
- na príjem signálu nemá žiadny vplyv to, či je vysielanie v digitálnej alebo analógovej forme. Len vstupné obvody jedného typu nespracujú signál iného typu.
- má možnosť si kúpiť tlf s analógovým tunerom a pozerať TV, po asi 2 rokoch tlf vymeniť za iný.
- má možnosť si kúpiť tlf s digitálnym tunerom, teraz nepozerať (alebo len obmedzene podľa lokality) a pozerať TV vysielanie v telefóne až po väčšom rozšírení digitálneho vysielania.
- ty máš v každom prípade možnosť - prestať používať x namiesto ch, veľmi zle sa to číta.
stormcatcher
29.03.10,10:07
Myslím že teraz je najhoršia doba na kupovanie podobných zariadení. Vieme že analógové vysielanie končí, ale zatiaľ digitálne je málo rozšírené. Ak kúpi mobil s digitálnym tunerom, tak toho veľa nenapozerá - ale záleží kde býva, v niektorých lokalitách sa už digitálny signál vysiela.
Analógové vysielanie zachytí teraz všade, ale po nejakej dobe túto funkciu telefónu nepoužije.
Môj názor:
- na príjem signálu nemá žiadny vplyv to, či je vysielanie v digitálnej alebo analógovej forme. Len vstupné obvody jedného typu nespracujú signál iného typu.
- má možnosť si kúpiť tlf s analógovým tunerom a pozerať TV, po asi 2 rokoch tlf vymeniť za iný.
- má možnosť si kúpiť tlf s digitálnym tunerom, teraz nepozerať (alebo len obmedzene podľa lokality) a pozerať TV vysielanie v telefóne až po väčšom rozšírení digitálneho vysielania.
- ty máš v každom prípade možnosť - prestať používať x namiesto ch, veľmi zle sa to číta.
ale ryxlejsie sa pise a je zauzivany asi v 80%. su fora kde ch ani nevidis. ale vynasnazim sa ju pouzivat.
Stevo5
29.03.10,10:20
Mimo témy
Ja navštevujem viacero fór, dene som na internete niekoľko hodín a veru x miesto ch vidím len občas, aj to len na fórach pre *násťročných. Vôbec sa nedá hovoriť o 80%. Ale veď ako myslíš.
salvosko
29.03.10,10:57
Ten telefon ti urcite nevydrzi do 2012, po roku ho zahodis do kosa a to budes rad ze ti vydrzi rok. Su to dost nekvalitne telefony a mysliet tak do buducna sa neoplati.
A obraz na tom telefone je aj tak tak nekvalitny ze podla mna je to takmer nepouzitelne.
dalid
29.03.10,11:09
Nech si kupi s tunerom s akym chce, je to jedno. Do 6 mesiacov ho aj tak da dietatu, lebo mu prestane fungovat... :) Tot znameho skusenost, co si kupil akoze "100% origo iPhone" z Ciny ;)
Duchanito
29.03.10,11:31
neodporucam kupovat .... kolega mal tento cina 2sim .. 2 tyzdne a predal to. vrzgajuci plastak, nekvalitne.

ak nutne potrebuje tel na 2 sim tak samsung duos (tusim sa vola tak) by som skusil.
Stanislav 1975
29.03.10,11:37
Nech si kupi s tunerom s akym chce, je to jedno. Do 6 mesiacov ho aj tak da dietatu, lebo mu prestane fungovat... :) Tot znameho skusenost, co si kupil akoze "100% origo iPhone" z Ciny ;)

Pravda, veru pravda- to radšej si kúpiť nejakú hračku-telefon z Dráčika ako ten I phone z číny- ten možno aj viac vydrží...;)
sfinks
29.03.10,15:02
Suhlasim ... takyto telefon si nekupuj za tei peniaze radsej kup detom nieco lepsie ako telefon :)
Laco-monter
29.03.10,15:27
ale ryxlejsie sa pise a je zauzivany asi v 80%. su fora kde ch ani nevidis. ale vynasnazim sa ju pouzivat.

Práve pre tento dovod, že niektorí píšu miesto "ch" " x ",

ja píšem do for presne opačne , tam kde ide "x" napíšem "ch" .

napríklad : " išiel som tachikom " :rolleyes:

Mne to nerobí problém.:)
buchač
29.03.10,15:35
ale ryxlejsie sa pise a je zauzivany asi v 80%. su fora kde ch ani nevidis. ale vynasnazim sa ju pouzivat.

mimotemy
A potom prečo si nenapíšeš miesto


stormcatcher
Senior Member
Členom od: 08-03-06
Miesto: Christchurch/BA


stormcatcxer..????...:rolleyes:
xristuxurx.......????...;)
stormcatcher
03.04.10,14:27
mimotemy
A potom prečo si nenapíšeš miesto



stormcatcxer..????...:rolleyes:
xristuxurx.......????...;)
x miesto ch sa pouziva len pri beznom pisani na forach a Christchurch je vlastne pods. meno