bazalka
29.03.10,13:41
Prosím bude niekto taký ochotný a vysvetlí mi-najlepšie na praktickom príklade znenie vyššie uvedeného §-u a prísl. odseku?
Znenie: ak zdaniteľná osoba vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby,platí,že táto zdaniteľná ososba službu sama prijala a sama zdanila. Ako čítam,tak čítam-nerozumiem:confused:

Sme firma,ktorá organizuje dodávky pre materskú firmu na základe zmluvy pre CZ.Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)

mám tento postup správny? vďaka všetkým:)
bazalka
30.03.10,12:26
To fakt nik neporadí? :mee:
IvoM
30.03.10,13:21
Len v rýchlosti, DP ešte tlačia, tak podľa mňa napríklad firma A kúpi letenky aj pre zamestnancov firmy B a tieto im potom vyfakturuje.
ALBO
30.03.10,16:25
Prosím bude niekto taký ochotný a vysvetlí mi-najlepšie na praktickom príklade znenie vyššie uvedeného §-u a prísl. odseku?
Znenie: ak zdaniteľná osoba vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby,platí,že táto zdaniteľná ososba službu sama prijala a sama zdanila. Ako čítam,tak čítam-nerozumiem:confused:

Sme firma,ktorá organizuje dodávky pre materskú firmu na základe zmluvy pre CZ.Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)

mám tento postup správny? vďaka všetkým:)
(4) Ak zdaniteľná osoba [[B]vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala.
Mysli sa tym refakturacia sluzby . Obstarate sluzbu od dodavatela pre tretiu osobu.Vam bude dodavatel fakturovat=prijali ste sluzbu /uplatnite narok na odpocet ak mozete/ no a nasledne vy fakturujete dalej=sama dodala/odvediete dan na vystue-fakturutete tej tretej strane/.
Tej druhej casti nerozumiem.
bazalka
31.03.10,10:14
druhá časť je príklad služby,ktorú vykonáva naša firma (v tomto príklade nejde o refakturáciu) či je tento pospup správny :Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK-teda nám) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)
ALBO
31.03.10,17:28
druhá časť je príklad služby,ktorú vykonáva naša firma (v tomto príklade nejde o refakturáciu) či je tento pospup správny :Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK-teda nám) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)
Nenapisali ste aku sluzbu a komu fakturujete. Ale ak naozaj ide o sluzbu podla 15/1 pre podnikajucu osobu tak cech ma povinnost odviest DPH ale nie podla 69/3 ale obdobneho paragrafu vo svojom zakone. Pre tento pripad by mali byt totozne. SV ano.