Zita5
29.03.10,12:59
Riaďme sa heslom , ktoré je na našom DU

" Výber daní je prostriedok ,spokojnosť občana je náš cieľ ."
Luna
29.03.10,11:04
Len nechápem prečo v čase podávania DP nejde stránka www.drsr.sk Ja chcem byť iba spokojný občan,ale zrejme som asi dosť náročná.
Zita5
29.03.10,11:05
Založila som túto tému , kde by sme mohli zhrnúť , čo od nás daňové úrady požadovali mimo predpisov a zákonov .


Okrem hesla , alebo sloganu,ktorý som videla na jednom našom daňovom úrade ma zarazilo , že pri odovzdávaní DP pre klienta , v prílohe DP boli priložené potvrdenia detí o štúdiu na VŠ nakoľko sme žiadali DB.

ALE .....Správkyňa požaduje od nás aj rodný list detí.

Keď som jej povedala, že takú informáciu na stránke DRSR neuvádzajú , tak som dostala odpoveď, že majú interný predpis,že k DP musí byť doložený aj rodný list, pokiaľ daňovník žiada DB a potvrdenie o štúdiu .
V zápätí na to som išla na DU II. a tam im stačí len potvrdenie o štúdiu .
hanelie
29.03.10,11:31
DÚ TT požadovali preklad aspoň základných údajov pri potvrdeniach o prijme zo zahraničia :) keď som oponovala, že minulý rok nebolo treba, tak teraz, že treba lebo pracovníčky dú nie sú povinné ovládať cudzí jazyk / ale nič sa nedialo, hneď som doplnila :D , vďaka jednej skvelej poraďáčke, ktorá tu priložila kompletný preklad / neviem nájsť tému
Zoltán Kovács
29.03.10,11:38
Rodné listy aj v SC žiadajú každý rok. Argumentácia v štýle, že veď rodný list sa nemení ročne nezaberá.
Zita5
29.03.10,12:38
Rodné listy aj v SC žiadajú každý rok. Argumentácia v štýle, že veď rodný list sa nemení ročne nezaberá.

Teraz som si vzala doklady od klientky, kde má založené DP za rok 2008 /v tom roku som je ja účtovníctvo nerobila/ a tam má na poučení k DP poznámku červeným od správkyni - rodné listy netreba prikladať , keď sú potvrdenia o návšteve školy :D a to si tam klientka napísala na základe konzultácie so správkyňou . Tento rok tá istá správkyňa pýta rodné listy k potvrdeniam o návšteve školy .
Lenka1979
29.03.10,12:44
Rodné listy aj v SC žiadajú každý rok. Argumentácia v štýle, že veď rodný list sa nemení ročne nezaberá.

Aj v BJ sú rodné listy povinnou prílohou DP, ak žiadame DB..hoci ich tam majú už piaty rok... budiš..:o:rolleyes:;)
Modroocko
29.03.10,12:54
Rodné listy by som ešte pochopila, ak má DÚ doplatiť daňový bonus, ale povedzte mi, prosím vám, načo sú komu na Daňovom úrade kópie výpisov z účtov, kde môjmu dieťaťu z úrokov zo stavebného sporenia či vkladnej knižky zrazili daň. Vari je toto povinná príloha pri podaní daňového priznania?
Ako by to vyzeralo, keby každý podnikateľ ku daňovému priznaniu prikladal aj všetky originály dokladov?
Majú vari na DÚ málo papiera?
Ja mám toho toľko odloženého do zberu, s vďakou sa ho zbavím.
58vlasta
29.03.10,15:16
Zrejme sa musia niečim zamestnať, aby nemali čas kontrolovať žiadosti o miliónové vrátenia daní podvodníkom...