barbora25
29.03.10,14:55
Dobrý deň všetkým,

viete mi prosím poradiť, chcem si vybaviť hypotéku, najlepšie hypotéku pre mladých. Od apríla sa zvyšuje priemerná maximálna výška hrubého príjmu za minulý roka na 1057,19 eur. Ja túto sumu prekračujem, ale je to z dôvodu, že som minulý rok menila prácu, z predchádzajúcej práce som dostala odstupné. Moja otázka je, či toto odstupné sa musí taktiež zaratávať do priemernej výšky hrubej mzdy? Podľa info, ktoré som našla na internete, z odstupného sa odvádza len daň, odvody nie, ak som to správne pochopila.

Ďakujem vopred za akékoľvek odpovede
Lenka*1
29.03.10,14:00
Barborka, ak sa nemylim, tak ano. viem, ze ja som to len tak-tak "lizla" min. rok, lebo mne zas preplacali dovolenku... ale najistejsie budes mat, ked sa informujes priamo v banke.
barbora25
29.03.10,18:14
Ak je to tak, tak nebude spĺňať podmienku výšky príjmu. To mám za to, že v kríze som prišla o prácu a miesto toho, aby som išla na urad práce som si našla hneď novú prácu. A tak sa mi to teraz vráti na dlhúúúú dobu a bude ma to stáť veľa.
Caggie
02.06.10,11:28
Ahojte,
Ja by som sa chcela poradit ako je to v nasej situacii. Citam rozne clanky, diskusie a tiez som z toho len viac a viac zmagorena :D

Chceli by sme s priatelom kupit byt - hladame najvyhodnejsiu hypoteku.. Radi by sme prispevok pre mladych.
Neviem ako vyratat prijem za min. rok - rata sa to za rok dozadu od podania ziadosti (napr. jun-jun)? alebo za min. rok, teda cely 2009?
Ked som v min. roku pracovala len 5 mesiacov - zvysok na urade prace, ratam cely prijem za 5 mesiacov delene 12? (aj ked ja by som splnala tak ci tak...)
Priatel podobne... pracoval cca 6 mesiacov za predosly rok... (takze ak sa to tak rozrata delene 12, tak splna...) ale teraz ma plat tesne vyssi ako je ta hranica 1,3 nasobok. ako sa to potom riesi, ze uz ma vyssi prijem?

Ak by som hypoteku zobrala len na seba... ale v septembri-oktobri sa budeme brat... bude to mat nejaky vplyv na hypoteku?