perta
29.03.10,16:50
Dobrý den, ja viem, že je dosť neskoro na takúto tému, ale sú aj szčo, ktorý sa pozabudnú,že majú urobiť danové priznanie.
Mám jednu klientku, je českej národnosti a na slovensku mala od 1.6.2009 živnosť. v čechách bola zamestnaná od 1.1.2009 do 17.2.2009
a potom bola do 1.6 nezamestnaná a od 1.6.09 začala podnikať tu na slovensku. aké tlačivo mám vyplniť ? a potvrdenie o príjme z českej republike mám tiež zadať v danovom priznaní? alebo ako mám postupovať. prosím poraďte mi.
perta
29.03.10,15:28
prosím poraďte
perta
29.03.10,17:38
to mi nikto nevie poradiť?
money
29.03.10,19:19
najskor je potreba urcit jej rezidenciu a tym padom podla toho zistis ake prijmu bude kde zdanovat. V pripade ze bude rezidentkou SR bude na slovensku zdanovat celosvetove prijmy, t.j. aj prijmy zo zavislej cinnosti z CR. Ak je rezidentkou CR danove priznanie typu B bude podavat, ak jej zdan.prijmy presiahnu 50% z nezd.ciastky alebo nepresiahnu ale sa dostala do straty.
perta
30.03.10,07:45
je rezidentkou ČR, podať si chce danové priznanie aj ked nepresahuje zdan. prijmy 50%. budem jej robiť paušálne výdavky. môžem použiť v danovom priznaní aj nezdaniteľnú časť.
perta
30.03.10,07:46
a kedže je tou rezidentkou ČR tak musí zdaniť na slovensku iba slovenské príjmy?
perta
30.03.10,08:45
to naozaj mi nikto neporadí, ani na danovom úrade mi nevedeli poradiť, a to som si myslela, že tam by to mali vedieť.
money
10.04.10,12:23
neviem ci to je pre teba este aktualne, ale:
ak je po urceni rezidencie na slovensku danovnikom s obmedzenou danovou povinnostou /rezidencia je v CR/, tak uvedene prijmy zdanuje na slovensku len v pripade vzniku stalej prevadzkarne /§ 16/ a len z prijmov dosiahnutych v SR, a podavat mala danove priznanie typu B a kedze ma na uvedenu cinnost aj zivnostenske opravnenie, zaradi prijmy do §6 a moze k nim uplatnit percentualne vydavky a samozrejme aj nezdanitelnu ciastku na seba.
Silkov
10.04.10,18:32
Známy pracuje v ČR na ČR živnosť už 5 rokov musí podávať DP aj v SR. Samozrejme v ČR daňové podáva....
Silkov
14.04.10,17:59
Známy pracuje v ČR na ČR živnosť už 5 rokov musí podávať DP aj v SR. Samozrejme v ČR daňové podáva....
Prosím vie niekto
money
15.04.10,13:57
ma trvaly pobyt v SR alebo sa tu zdrziava viac ako 183 dni? ak aspon jedno z toho splna, tak mu vznikne rezidencia v SR a je moznost ze ma rezidenciu aj v CR. v tom pripade treba rozhodnut kde bude rezitentom a to v poradi-staly byt, stredisko ziv.zaujmov atd...ale predpokladam, ze v CR vykonava len zivnost, takze pravdepodobne musi podavat v SR danove priznanie z celosvetovych prijmov...