fachman
29.03.10,17:56
Zdravím vás,meral som si tlak,sedel som v kľude,a hodnoty:122/65 pulz 132 aritmia,ďalší 115/68 pulz 92. Pracujem manuálne mám vyše 40 rokov výška 185,váha 79. Vždy som mával nišší tlak.Teraz 120/68 pulz 93.Som momentálne nachladnutý,ale,čo hovoria hodnoty?Ďakujem.
pasuliatko
29.03.10,17:09
určite si si meral TK digitálnym tlakomerom :D čo je najhoršie lebo nemerá presné hodnoty.
TK je nižší ale v normale čiže tomu sa nemusíš až tak venovať, a P je vysoký, nemáš problémy zo štítnou žľazou?
uct2007
29.03.10,17:20
určite si si meral TK digitálnym tlakomerom :D čo je najhoršie lebo nemerá presné hodnoty.
TK je nižší ale v normale čiže tomu sa nemusíš až tak venovať, a P je vysoký, nemáš problémy zo štítnou žľazou?

Veru máš pravdu, my sme si nedávno merali s manželom tlak práve takýmto digitálnym tlakomerom a skoro sme dostali infarkt z toho aký tlak sme obi2 mali :D
Lebo on mal 210/100 a ja 190/95, pulz 122 ja, on ani už neviem...však keby to bola pravda už spíme v drevenom spacáku asi ... Takže žiaden digitálny tlakomer :) ani vidieť nechcem.
Normálne hodnoty sú 120/80, vyšší vek do 140/90.
zdenka131
29.03.10,18:12
Želám pohodový večer.

Bolo by vhodné dať si zmerať pulz u lekára , aby sa zistila jeho skutočná hodnota. Fyziologické hodnoty pulzu sú od 50 do 80 za minútu. Priemerný srdečný pulz má hodnotu okolo 72 úderov za minútu.

Nad 90 úderov za minútu, hovoríme o tzv. tachykardii. Zrýchlený pulz zvykne bývať pri ochoreniach štítnej žľazy, strese,...Pri zrýchlenom pulze je hodné Magnézium, úprava životosprávy.

Tlak krvi- je v norme. Keby bol diastolický tlak pod 65- 60 mmHg, bol by nízky.
lujza.j
29.03.10,18:14
Zdravím vás,meral som si tlak,sedel som v kľude,a hodnoty:122/65 pulz 132 aritmia,ďalší 115/68 pulz 92. Pracujem manuálne mám vyše 40 rokov výška 185,váha 79. Vždy som mával nišší tlak.Teraz 120/68 pulz 93.Som momentálne nachladnutý,ale,čo hovoria hodnoty?Ďakujem.
pre klud na duši zájdi svojmu praktickému dr. zmeria ti tlak ortuťovým tlakomerom, a ten je presnejší. ja mám 40r a lieky na tlak užívam 5r, takže aby si niečo nezanedbal:D
truch
29.03.10,20:13
Tiež som mala podobný problém, tlak v norme, pulz okolo 100 v kľude. Zistili mi zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Dnes už ju mám von a pulz normálny, okolo 60.
Jana Motyčková
30.03.10,07:28
Ak si prechladnutý, pulz môže byť zvýšený aj z tohoto dôvodu.
Fany
30.03.10,09:25
Meriam si pravidelne tlak digitálnym. Raz ma hrozne bolela hlava, tak som si odmerala tlak a namerala opakovanie 150/110, pulz už ani neviem. Čakala som skôr nízky tlak, ale tlakomer meral, ako meral. Dala som si vasocardin. O pol hodiny som skoro skolabovala a letela na pohotovosť. Tlak nevedeli namerať, pulz tiež, bola som "podtlakovaná". RZP do nemocnice. Opakovane merali, namerali sotva 90/50. Nasledovali infúzie... Dostala som Holtzerov merač tlaku na 24 hod. Ten neustále meral tlak každú hodinu - vždy bol zvýšený, okolo 145/100. Vzápätí som si odmerala aj digitálnym a ten meral tentoraz vždy o 20-30 !!! bodov menej. Po konzultácii s internistkou a premeraní tlaku digitálnym a obyčajným tlakomerom už digitálnemu neverím.
Aký som teda naozaj mala tlak?
Prečo predávajú takéto nespoľahlivé veci, navyše značkové a zakúpené priamo v lekárni?
fachman
30.03.10,13:49
Tlakomer som kúpil Microlife za 73 eur.Včera,som ešte pred spaním meral a hodnota 129/81 pulz 79.
pasuliatko
30.03.10,16:15
Želám pohodový večer.

Bolo by vhodné dať si zmerať pulz u lekára , aby sa zistila jeho skutočná hodnota. Fyziologické hodnoty pulzu sú od 50 do 80 za minútu. Priemerný srdečný pulz má hodnotu okolo 72 úderov za minútu.

Nad 90 úderov za minútu, hovoríme o tzv. tachykardii. Zrýchlený pulz zvykne bývať pri ochoreniach štítnej žľazy, strese,...Pri zrýchlenom pulze je hodné Magnézium, úprava životosprávy.

Tlak krvi- je v norme. Keby bol diastolický tlak pod 65- 60 mmHg, bol by nízky.

pulz si môže zmerať aj doma neni treba ísť k lekárovi kvôli tomu.
zdenka131
30.03.10,17:08
pulz si môže zmerať aj doma neni treba ísť k lekárovi kvôli tomu.

Dobrý večer.

1. Samozrejme sa dá pulz merať aj doma, ale domáce tlakomery nie sú také presné, ako majú lekári. Lekári okrem toho, že zmerajú hodnotu pulzu, zisťujú aj príčinu jeho zvýšenia a v prípade potreby navrhnú vhodnú liečbu.

2. Je všeobecne známe, že zrýchlený pulz je rizikovým faktorom srdcovo-cievnych ochorení a skracuje život človeka. Komu záleží na svojom zdraví, navštívi lekára.
ppg
02.04.10,10:41
No neviem čo to máte za tlakomery že máte také vysoké rozdiely,alebo si neviete správne merať tlak.Samozrejme ked chcem kvalitný tlakomer,tak si ho kúpim v zdravotníckych potrebách a nie niekde v supermarkete v akci Lidl atd.Kvalitné digitálne tlakomery sa vyrovnajú presnosťou ortuťovým.Odporúčam overenú japonskú kvalitu značku Omron.Uprednostnite s manžetou na rameno a s funkciou intellisense.Táto funkcia zabespečí rychlejšie a presnejšie meranie,lebo sa manžeta zbytočne neprefukuje a nedofukuje.Ak ešte nemáte veľke problémy s tlakom,tak by vam mohol stačiť aj lacnejší tlakomer s tým že je potrebné dodržiať zásady merania a to vždy.Sedieť opretý na stoličke s chodidlami na zemi (neprekrižujeme nohy),nehýbeme sa,nerozprávame,nezakláňame.Ak meriame zápestným tlakomerom,tak tlakomer musí byť v úrovni srdca.Ak ho máme vyššie,alebo nižšie tak v tedy su hodnoty nepresné!!Odporúčam si meriať tlak ráno nakoľko po zobudení stúpa tlak a tak sa da zavčasu zistiť nebezpečná ranná hypertenzia.A potom večer okolo 17tej.Na presnosť merania u lekára by som sa nespoliehal nakoľko veľa ludí trpí "syndromom bieleho plášťa" to znamená vyšší tlak z prostredia ambulancie,lekára.Tak isto podmienky na meranie u lekára niesu vždy ideálne,nakoľko tam je stále veľa ľudí,zhon a tie stare tlakomery by trebalo aj kalibrovať a to sa vždy nerobí.A povedzme si pravdu ako často chodíme k lekárovy ked nám nič nieje a koľky z nich Vám vôbec sami od seba zmerajú tlak?Takže kvalitný tlakomer v dnešnej dobe je mať doma samozrejmosťou ako mať tabletku od bolesti.Všetko dobré prajem...
Andy Kralik
02.04.10,14:17
Ani tak nejde o ten tlak, ako o ten pulz. Skus si ho sam zmerat na zapasti, pocitaj pocet uderov za jednu minutu.

V kazdom pripade, ak mas vysoky pulz v klude (ale aj prilis nizky), pripadne akokolvek nepravidelny pulz - arytrmie, treba co najskor ist k lekarovi (aj na pohotovost v pripade potreby). Aby sa natocilo EKG a zistila pricina.
Dáša_
02.04.10,14:29
Ja som pôvodne vyštudovala Lekársku biokybernetiku. A tak sme v rámci výučby skúšali J automatické tlakomery. Prvá skúška na medzinárodnej výstave a tlak cca 220/110.- Samozrejme, hneď som z toho mala nervy. Po príchode domov bol ale tlak u lekára v rámci normy. Potom sme robili priamo v jednom výskumnom ústave nejakú štúdiu (už si preSne nespomínam, je to cca 20 rokov) a tam tlak rovnaký. Ale tam to už poznali, povedali, že zo svojej praxe vedia, že jednoducho niektorým ľuďom sa automatickým prístrojom tlak merať nedá. Netušili vtedy prečo, ale jednoducho je to fakt. prístroje ukazujú hodnoty úplne mimo kutočnosti.
babka - ježibabka
02.04.10,15:36
Súhlasím s ppg, akým spôsobom si treba merať tlak. Ja som si asi pred 3 týždňami merala najprv našim s manžetou na rameno. To som si vlastne merala iba pri príležitosti merania susede, ktorá už dávnejšie trpí vysokým tlakom a lekár jej kázal po zmene liekov tlak kontrolovať. Namerala som si 190/105. Neverila som tomu, lebo pred pár mesiacmi mi jeden lekár nameral dobrý a druhý mi povedal (taký srandista), že mám tlak ako slečinka. Na druhý deń som mala zasa vysoký, tak som tlakomeru neverila a ďalšie dni som si merala u dvoch kamarátiek s rozdielnymi typmi tlakomerov na zápästie a stále bol zvýšený. Tak som šla k obvodnému lekárovi a ten mi tiež nameral 185/100 a skončila som pri dvojích pirulách.
buchač
02.04.10,16:16
Zdravím vás,meral som si tlak,sedel som v kľude,a hodnoty:122/65 pulz 132 aritmia,ďalší 115/68 pulz 92. Pracujem manuálne mám vyše 40 rokov výška 185,váha 79. Vždy som mával nišší tlak.Teraz 120/68 pulz 93.Som momentálne nachladnutý,ale,čo hovoria hodnoty?Ďakujem.

...ak je toto nižší tlak , hm , tak teda neviem ...

Mám už viac rokov ;) - po 40-ke som dávno ...také tlaky mám bežne .
Na kontrole je vždy doktorka celá happy , že aký mám dobrý tlak a to si ho ani nestrážim ...:rolleyes:

P.S.:
Pozor si dávaj aj na iné tlaky ...:---:D, vtedy sa zvyčajne srdcová a tým aj tlaková činnosť zvyšuje ...:rolleyes:
Nika
02.04.10,17:17
Ja som pôvodne vyštudovala Lekársku biokybernetiku. A tak sme v rámci výučby skúšali J automatické tlakomery. Prvá skúška na medzinárodnej výstave a tlak cca 220/110.- Samozrejme, hneď som z toho mala nervy. Po príchode domov bol ale tlak u lekára v rámci normy. Potom sme robili priamo v jednom výskumnom ústave nejakú štúdiu (už si preSne nespomínam, je to cca 20 rokov) a tam tlak rovnaký. Ale tam to už poznali, povedali, že zo svojej praxe vedia, že jednoducho niektorým ľuďom sa automatickým prístrojom tlak merať nedá. Netušili vtedy prečo, ale jednoducho je to fakt. prístroje ukazujú hodnoty úplne mimo kutočnosti.
toto je aj môj prípad. kúpila som manželovi tlakomer. jemu meria dobre a mne vôbec. stále vypíše error. asi nemám tlak :)
ppg
02.04.10,17:50
Ja som pôvodne vyštudovala Lekársku biokybernetiku. A tak sme v rámci výučby skúšali J automatické tlakomery. Prvá skúška na medzinárodnej výstave a tlak cca 220/110.- Samozrejme, hneď som z toho mala nervy. Po príchode domov bol ale tlak u lekára v rámci normy. Potom sme robili priamo v jednom výskumnom ústave nejakú štúdiu (už si preSne nespomínam, je to cca 20 rokov) a tam tlak rovnaký. Ale tam to už poznali, povedali, že zo svojej praxe vedia, že jednoducho niektorým ľuďom sa automatickým prístrojom tlak merať nedá. Netušili vtedy prečo, ale jednoducho je to fakt. prístroje ukazujú hodnoty úplne mimo kutočnosti.
Ale to bolo pred 20 rokmi.:eek:Dnes su kvalitné tlakomery niekde inde a sú dosť presné;)Samozrejme aby nesplňali len zakladnu normu ako je EEC ale BHS,IP,EHS.
Dáša_
02.04.10,18:03
Ale to bolo pred 20 rokmi.:eek:Dnes su kvalitné tlakomery niekde inde a sú dosť presné;)Samozrejme aby nesplňali len zakladnu normu ako je EEC ale BHS,IP,EHS.

to ale nebolo v kvalite. Ja dodnes na digitálnom nezmerám a skúšala som rôzne.
ludmilla
03.04.10,10:01
Digitálne tlakomery sú vhodné len na domácu sebakontrolu, ich hodnoty bývajú veľmi odlišné od skutočnosti, preto hlavne pri pacientoch s vysokým TK často nevhodným riešením. Tlak meraný týmito prístrojmi môže veľmi ovplyvniť už len malinký sťah svalu, hlbší nádych a podobne. Najviac falošných meraní je zvyčajne u obéznych ľuďoch a u ľudí, ktorí majú obvod paže viac ako 35 cm.
V zásade však platí, že tlakomery zápästné ukazujú viac odchýliek ako tie s manžetami na oblasť paže. Prečo je to tak?
U ľudí, ktorí majú poruchy prekrvenia malých krvých ciev je tlakomer na zápästie úplne bezvýznamný.Taktiež u starých ľudí a diabetikov, pretože u nich dochádza k zvápenateniu týchto malých ciev čo vlastne vyšetrenie korektného tlaku úplne sťaží.
Meranie ovplyvní správne nasadenie manžety - v správnej výške, najlepšie je držať ruku ako Napoleon a pritom dosiahnuť rukou protiľahlé plece, lakeť opierať o stôl a kĺby ruky by mali byť vo výške srdcových tónov, rukou nepohybovať, nerozprávať.
Hlavne pri tých zápästných tlakomeroch, keď je ruka vyššie ako srdcové tóny, hodnoty bývajú falošne nižšie, ak bude manžeta 10 cm pod srdcovými tónmi, príde k falošným hodnotám približne +7 mmHg.
Dôležité: meranie vo výške srdcových oziev, ráno pred zobraním liekov, večer takisto pred liekmi, pred meraním by sa mal človek ukľudniť, posedieť v kľude aspoň 4 minúty.
janka51
03.04.10,10:45
No neviem čo to máte za tlakomery že máte také vysoké rozdiely,alebo si neviete správne merať tlak.Samozrejme ked chcem kvalitný tlakomer,tak si ho kúpim v zdravotníckych potrebách a nie niekde v supermarkete v akci Lidl atd.Kvalitné digitálne tlakomery sa vyrovnajú presnosťou ortuťovým.Odporúčam overenú japonskú kvalitu značku Omron.Uprednostnite s manžetou na rameno a s funkciou intellisense.Táto funkcia zabespečí rychlejšie a presnejšie meranie,lebo sa manžeta zbytočne neprefukuje a nedofukuje.Ak ešte nemáte veľke problémy s tlakom,tak by vam mohol stačiť aj lacnejší tlakomer s tým že je potrebné dodržiať zásady merania a to vždy.Sedieť opretý na stoličke s chodidlami na zemi (neprekrižujeme nohy),nehýbeme sa,nerozprávame,nezakláňame.Ak meriame zápestným tlakomerom,tak tlakomer musí byť v úrovni srdca.Ak ho máme vyššie,alebo nižšie tak v tedy su hodnoty nepresné!!Odporúčam si meriať tlak ráno nakoľko po zobudení stúpa tlak a tak sa da zavčasu zistiť nebezpečná ranná hypertenzia.A potom večer okolo 17tej.Na presnosť merania u lekára by som sa nespoliehal nakoľko veľa ludí trpí "syndromom bieleho plášťa" to znamená vyšší tlak z prostredia ambulancie,lekára.Tak isto podmienky na meranie u lekára niesu vždy ideálne,nakoľko tam je stále veľa ľudí,zhon a tie stare tlakomery by trebalo aj kalibrovať a to sa vždy nerobí.A povedzme si pravdu ako často chodíme k lekárovy ked nám nič nieje a koľky z nich Vám vôbec sami od seba zmerajú tlak?Takže kvalitný tlakomer v dnešnej dobe je mať doma samozrejmosťou ako mať tabletku od bolesti.Všetko dobré prajem...
Súhlasím s tebou ja mám tiež dig. tlakomer zakúpený v zdravotníckych potrebách a som s ním nadmieru spokojná. Mam aj hodinkový ktorý som si dala prekontrolovať(ocejchovať) alebo ako sa to správne povie a niekedy si zmerám aj jedným aj druhým ale ešte ma nikdy digit. nesklamal