MrPerfecto
29.03.10,19:43
Pekný večer ,
ludia chcem spravit JU pre DP , asi by som mal ozrejmit, ze som v tomto smere zaciatocnik, takze k veci : co potrebujem je spravit penazny dennik na zaklade bankoveho vypisu a zavierku potom zapisat do vykazov (VPaV, VMaZ), avsak moj problem je , ze ucet som pouzival aj na sukromne ucely ako tieto transakcie oddelit ?
Druha cast otazky : k DP staci pripojit len spominane vykazy alebo aj výpisy z uctu a vsetky potvrdenia ? , napr. co sa povazuje za potvrdenie o zaplatení preddavkov na ZP ?
Dakujem pekne za reakcie ..
hanelie
29.03.10,17:58
osobné výdaje dáš ako VNZD / osobná spotreba
k DP ako prílohy /szčo/ dávaš len výkazy, výpisy nie, za doklad o zaplatení poistného sa považuje napr výpis z účtu, alebo PPD - to na účely zaučtovania do penden
MrPerfecto
29.03.10,18:07
aha dakujem a musia tam byt chronologicky uplne vsetky penazne pohyby na ucte ? aj bankove poplatky ?
jacekova
29.03.10,18:10
aha dakujem a musia tam byt chronologicky uplne vsetky penazne pohyby na ucte ? aj bankove poplatky ?

áno musia
hanelie
29.03.10,18:10
chronologicky v penden - ale ak si uplatňujem paušálne výdaVKY VEDIEš LEN ZJEDNODUšENú EVIDENCIU
MrPerfecto
29.03.10,18:26
jasne ,no riadne psycho to je :-) este mam dotaz k vykazu o majetku a zaväzkoch : rozdiel medzi bezprostrednym predchadzajucim uctovnym obdobím a beznym uctovnym obdím ? a ktore vyplnam ja ?
Ociviste
29.03.10,18:32
jasne ,no riadne psycho to je :-) este mam dotaz k vykazu o majetku a zaväzkoch : rozdiel medzi bezprostrednym predchadzajucim uctovnym obdobím a beznym uctovnym obdím ? a ktore vyplnam ja ?

do bezprostredneho predchadzajuceho uctovneho obdobia uvadzas zostatky z minuleho roka. Ak si nebol minuly rok zivnostnik, nechavas prazdne.
Bezne uctovne obdobie su zostatky k 31.12.2009.
mondes
29.03.10,19:41
Aký si mal príjem minulý rok? Nestačilo by ti urobiť paušál 40% poprípade 60%?
MrPerfecto
29.03.10,20:06
to mondes :ano , lenze musel by som platit odvody

este otazocka : ak som mal vyber z uctu ,ale peniaze som nepouzil ako to zapisem do dennika ?
MrPerfecto
29.03.10,20:07
este som zabudol uviest , ze som dostal dotaciu z UP na SZCO
mondes
29.03.10,20:21
Ten výber z účtu zaúčtuješ ako výdavok z banky na priebežnú položku a následne do pokladnice ako príjem z priebežnej položky(dotácia pokladne.)
MrPerfecto
29.03.10,21:06
ok mal by som to mat , som zvedavy ako zajtra dopadnem na DÚ :-)
este taky maly detail v tych vykazoch kolonky , do ktorych nic nepisem nechavam prazdne alebo pisem nulu ?
ego.mc
29.03.10,21:07
Prázdne