pizzanoel
29.03.10,20:26
prosim Vás ako je to s preplacanim nákladov na prevadzku motor.vozidla ?
Aka sadzba sa pouziva na km a v ktorom zakone nieco najdem ohladom preplacania nakladov mojho vozidla ak je pouzivane na sluzobne cesty ?
Som pracovnikom v jednej firme na dohodu a pouzivam tam moje vozidlo.

Ďakujem vopred za odpovede.
Timka1
29.03.10,18:35
prosim Vás ako je to s preplacanim nákladov na prevadzku motor.vozidla ?
Aka sadzba sa pouziva na km a v ktorom zakone nieco najdem ohladom preplacania nakladov mojho vozidla ak je pouzivane na sluzobne cesty ?
Som pracovnikom v jednej firme na dohodu a pouzivam tam moje vozidlo.

Ďakujem vopred za odpovede.

poštuduj aj tento zákon

http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach-od-01-09-2007-a.html
palčo
29.03.10,18:38
pizzanoel
29.03.10,18:56
A aka je prosim vás ta sadzba/nahrada na 1 km, lebo v tom zakone som ju nenasla... (som pracovnik na dohodu)

Vopred vďaka..
palčo
29.03.10,19:04
Ako mi kolega hovorí: treba čítať...

Súkromné auto (alebo manželove) používané na podnikateľské účely musí viesť knihu jázd a môže podľa počtu km uplatniť paušálnu náhradu 0,183 € na km
pizzanoel
29.03.10,19:08
Ako mi kolega hovorí: treba čítať...

Súkromné auto (alebo manželove) používané na podnikateľské účely musí viesť knihu jázd a môže podľa počtu km uplatniť paušálnu náhradu 0,183 € na km

Ale ja ho nepouzivam na podnikatelske ucely... ale na pracovnu cestu, ktoru mi nariadil moj zamestnavatel...
palčo
29.03.10,19:15
pavol54
29.03.10,19:22
Ale ja ho nepouzivam na podnikatelske ucely... ale na pracovnu cestu, ktoru mi nariadil moj zamestnavatel...
Aj to tu už bolo, treba vygúgliť zákon o cestovných náhradách aj tu na porade
1. cestovný príkaz (známy cesťák,)
2. kilometrovné podľa vzdialenosti
3. spotrebované pohonné látky v cene aktuálnej pre daný deň
to je všetko
pizzanoel
29.03.10,19:26
Aj to tu už bolo, treba vygúgliť zákon o cestovných náhradách aj tu na porade
1. cestovný príkaz (známy cesťák,)
2. kilometrovné podľa vzdialenosti
3. spotrebované pohonné látky v cene aktuálnej pre daný deň
to je všetko

Ok, vďaka...
pizzanoel
03.04.10,08:58
ešte sa chcem spytat pri vyplnani cestovneho prikazu musim dat zamestnavatelovi aj kopiu dokladu o natankovani ?
Na akej stranke sa da najst cena pohonnej hmoty za cely mesiac alebo rok cize vdany den ked som pouzila svoje vozidlo na sluzobnu cestu?
pavol54
03.04.10,09:08
ešte sa chcem spytat pri vyplnani cestovneho prikazu musim dat zamestnavatelovi aj kopiu dokladu o natankovani ?
Na akej stranke sa da najst cena pohonnej hmoty za cely mesiac alebo rok cize vdany den ked som pouzila svoje vozidlo na sluzobnu cestu?
doklad nepotrebuje, ale potrebuje z technického kópiu o spotrebe pri uzavretí dohody,
www.natankuj.sk ceny od roku 2006
pizzanoel
03.04.10,10:04
doklad nepotrebuje, ale potrebuje z technického kópiu o spotrebe pri uzavretí dohody,
www.natankuj.sk ceny od roku 2006

ďakujem za odpoveď
Ociviste
03.04.10,14:34
Dobry den, chcela by som sa opytat. Ak je niekto na dohodu, tiez sa mu preplacaju cestovne nahrady? Pretoze uz som sa na toto niekedy v minulosti pytala, otazka znela trochu inak, ale bolo mi odpovedane, ze na ak nie je priamo zamestnancom, tak to nie je mozne.
Dakujem
Xanti
04.04.10,08:20
Dobry den, chcela by som sa opytat. Ak je niekto na dohodu, tiez sa mu preplacaju cestovne nahrady? Pretoze uz som sa na toto niekedy v minulosti pytala, otazka znela trochu inak, ale bolo mi odpovedane, ze na ak nie je priamo zamestnancom, tak to nie je mozne.
Dakujem
Pokiaľ to má uvedené v dohode, že sa mu budú preplácať cestovné náklady podľa platných právnych predpisov , tak áno je to možné aj u dohodárov.

My takúto formulku v dohode o vykonaní práce máme. A diety, cestovné a iné náležitosti preplácame aj dohodárom. ;)
pizzanoel
09.04.10,17:03
Ahojte , chcela by som si overit ze cenu pohonnej hmoty ma byt suma ktora je aktualna este v ten dany den kedy som mala sluzobnu cestu? Pretoze ja som v dany den mala sadzbu 1,07 aj som dala kopiu dokladu a uctovnicka mi ratala 0,90. Ako to ma prosim vás byt ma to byt cena v dany den alelebo sa to rata nejakou priemernou cenou PHM? Ďakujem
ccokoladecka
22.07.10,10:15
chcela by som sa ešte k tejto teme spýtať, či musí zamestnávateľ prihlásiť súkromné vozidlo zamestnanca na DU za účelom vyplácania náhrad?
Tweety
22.07.10,10:21
chcela by som sa ešte k tejto teme spýtať, či musí zamestnávateľ prihlásiť súkromné vozidlo zamestnanca na DU za účelom vyplácania náhrad?
Nie, oznamovaciu povinnosť nemá, musí len podať DP a daň za MV aj zaplatiť.
ccokoladecka
22.07.10,10:51
a to platí kto a podáva DP? zamestnanec či zamestnávateľ?
Tweety
22.07.10,10:53
a to platí kto a podáva DP? zamestnanec či zamestnávateľ?
V príspevku č. 16 si sa pýtala na zamestnáv., nie?
ccokoladecka
22.07.10,11:00
ano, dakujem ti za odpoved :)
Tweety
22.07.10,11:01
ano, dakujem ti za odpoved :)
Takže jasné?
ccokoladecka
22.07.10,11:13
hej, je. Som si to neuvedomila :)