mareko
29.03.10,21:22
Máte niekto skúsenosti s regeneráciou nervov? Prosím, môžu byť aj babské vyskúšané recepty. Kde je najviac B-éčok (okrem Goji), čo treba pridať do stravy a čo ubrať, ako sa dajú uvolniť (to chcem asi už veľa) nervové zakončenia, sú na to napríklad dáke cviky? Ďakujem.
mareko
29.03.10,19:37
No a na akupunktúru mi neurologička povedal, že to by vraj odo mňa zbytočne ťahala peniaze (to bola u nej liečba na priamu platbu)...tak neviem, ale aj tak dík za radu.
zdenka131
29.03.10,20:24
Želám pekný večer.

Nervové tkanivo má malú regeneračnú schopnosť. Vitamín B1 má veľký význam pri prenose vzruchov z nervov do svalov a pri regenerácii nervového systému .

Zdroje vitamínu B1 sú : celozrnné obilniny, obilné klíčky, droždie, strukoviny , arašidy, ryby, zelenina, mäso , huby . Cukor a biela múka sú ničitelia vitamínu B1.

Rybí olej –podporuje regeneráciu CNS.

VYANA Čaj na cievny a nervový systém- čaj k regenerácii obehového a nervového systému

http://power-sport.sk/zaklady/93-regeneracia-cns-central-nervous-system
monika74
29.03.10,20:40
becka a kadeco ine uzitocne obsahuju (chrom, horcik, vapnik) aj pivovarske kvasnice - pangamin, dostat v lekarnach cca 3 EUR / 90 g
mareko
30.03.10,06:13
Dobré ránko dievčence, srdečná vďaka. :-)
hanelie
30.03.10,06:21
čaj z medovky lekárskej

Liečivé účinky: Táto bylinka s výrazne citrónovou vôňou má silnú protivírusovú a protibakteriálnu aktivitu, ktorá napomáha pri liečení oparu (herpes). Ak ju užívame vnútorne, pomáha pri nervových problémoch a podráždenosti, najmä u detí. Ľudia trpiaci stavmi úzkosti a búšením srdca majú z medovky prospech, pretože pôsobí sedatívne a uvoľňuje nervovú sústavu. Z liehových výťažkov medovky sa vyrábajú veľmi žiadané lieky proti bolestiam hlavy, hypochondrii a hystérii. Je účinná proti nespavosti, melanchólii a depresiám. Inhalácia silice napomáha pri odkašlávaní a uvoľňovaní hlienu. Čerstvé pomliaždené listy prikladáme na miesta po uštipnutí hmyzom. Odvar z medovky je vynikajúci ako relaxačný kúpeľ.

čaj z ľubovníka bodkovaného

Liečivé účinky: V 80.rokoch 20. storočia sa vedcom podarilo zistiť že ľubovník je silný a účinný prírodný prostriedok proti depresiám. Obsahuje hypericin, ktorý účinne pomáha pri depresiách. Ďalej obsahuje zložky s protivírusovým pôsobením a látky posilňujúce imunitný systém - flavonoidy, vďaka ktorým je účinný proti vírusom, baktériám a plesniam. Výluh z kvetov pôsobí ako sedatívum, pomáha pri bolestiach hlavy, reumatických bolestiach a pri nervových ťažkostiach. Je veľmi dobrý na nervy - upokojuje, priaznivo vplýva na psychiku, pomáha zbaviť sa stavov strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Výťažky dobre pôsobia i pri chorobách pečene a žlčníka, pri žalúdočných vredoch, pri chorobách močových ciest a taktiež proti pomočovaniu detí. Okrem toho urýchľujú krvný obeh a zvonka slúžia na kloktanie pri zápaloch slizníc hrdla a ústnej dutiny. Čaj z ľubovníka je veľmi chutný.
Odporúča sa piť ho aspoň tri týždne, aby sa prejavil jeho celkový účinok. Počas liečby ľubovníkom sa neodporúča slnenie!
Laco-monter
30.03.10,06:23
Na regeneráciu "nervov" a celého organizmu je dobrý hlavne spánok, odpočinok aj relax.

Na tých vítamínoch B niečo bude , ja viem o jednom doplnku výživy,

ktorý sa volá : "anti.stress B-komplex"
korcka
31.03.10,18:37
Ja som na nervovú oblasť mala naordinované B-čka a horčík, vápnik. Pangamín je dnes už v lekárňach v rôznych kombináciách, podľa nálady som skúšala rôzne chute. Potom som však natrafila na NUTRILITE výrobky, tam sa mi B-čka veľmi osvedčili, aj som z nich pribrala, čo som taktiež mala naordinované. Keďže si z Martina ohľadne tých cvikov skús sa niekde u Vás popýtať na či-kung cvičenia, dobrý cvičiteľ by Ti mohol vedieť pomôcť. Ja tieto cvičenia navštevujem, ale keďže píšeš iba všeobecne uvoľniť nervové zakončenia, neviem, či moja cvičiteľka bude niečo bližšie vedieť poradiť. Ak áno, odpíšem, ale asi až budúci týždeň.
Laco-monter
31.03.10,18:40
Ja som na nervovú oblasť mala naordinované B-čka a horčík, vápnik. Pangamín je dnes už v lekárňach v rôznych kombináciách, podľa nálady som skúšala rôzne chute. Potom som však natrafila na NUTRILITE výrobky, tam sa mi B-čka veľmi osvedčili, aj som z nich pribrala, čo som taktiež mala naordinované. Keďže si z Martina ohľadne tých cvikov skús sa niekde u Vás popýtať na či-kung cvičenia, dobrý cvičiteľ by Ti mohol vedieť pomôcť. Ja tieto cvičenia navštevujem, ale keďže píšeš iba všeobecne uvoľniť nervové zakončenia, neviem, či moja cvičiteľka bude niečo bližšie vedieť poradiť. Ak áno, odpíšem, ale asi až budúci týždeň.

Takže NUTRILITE, hm ,

je to naozaj taká kvalita ako sa to prezentuje ?
mareko
31.03.10,19:09
Ja som na nervovú oblasť mala naordinované B-čka a horčík, vápnik. Pangamín je dnes už v lekárňach v rôznych kombináciách, podľa nálady som skúšala rôzne chute. Potom som však natrafila na NUTRILITE výrobky, tam sa mi B-čka veľmi osvedčili, aj som z nich pribrala, čo som taktiež mala naordinované. Keďže si z Martina ohľadne tých cvikov skús sa niekde u Vás popýtať na či-kung cvičenia, dobrý cvičiteľ by Ti mohol vedieť pomôcť. Ja tieto cvičenia navštevujem, ale keďže píšeš iba všeobecne uvoľniť nervové zakončenia, neviem, či moja cvičiteľka bude niečo bližšie vedieť poradiť. Ak áno, odpíšem, ale asi až budúci týždeň.
korcka, ďakujem Ti pekne za námet na to cvičenie, priznám sa, že som ešte o tom či sa cvičí v MT nepočula. Mám pred sebou vyšetrenie EMG a potom budem aj ja viac vedieť, či moje nervy nie sú beznádejne porušené a zničené. Určite sa spojíme cez SS.:cool: :)
kukučka
31.03.10,19:25
preštuduj si EAW diagnostiku
ak by si jedla podľa výsledkov tohto testu, to znamená vylúčila potraviny,ktoré ti neprospievajú, mala by si oveľa viac energie atď, mám dobré skúsenosti, odporúčam

a cvičiť päť tibeťanov
mareko
31.03.10,20:26
Tak som trocha pátrala a dopátrala som sa vďaka korcke a jej námetu:
http://www.arcoiris.cz/12nervy.html

Popis Gotu Kola
Formula pre posilnenie centrálnej nervovej sústavy. Podporuje funkcie mozgu, podporuje srdce a obehový systém, podporuje hojivé procesy, znižuje únavu a depresiu. Podporu pamäť, úľavu od bolesti a únavy, regeneráciu a vitalizáciu organizmu.
Je formulou pre stimuláciu centrálnej nervovej sústavy. Potlačuje bolesti hlavy, pomáha telu poradiť si s teplotou, posilňuje pamäť, znižuje únavu a depresie, je prospešná pri poruchách spánku. Je vhodná pre podporu funkcii srdca, ciev a obehového systému, pečene, pre podporu hojivých procesov, proti reumatickým bolestiam, proti zadržiavaniu vody v organizme, pri chrapotu, kašli a liečení kožných ochorení.
Pomáha:
GOTU KOLA + LECITHIN - zvyšuje stimulačný účinok na centrálnu nervovú sústavu.
GOTU KOLA + SUPER NONI TEA - podpora účinku, regenerácie, vitalizácie.
Na choroby (problémy):
CNS (centr. nervový systém) , DEPRESIA , BOLESTI HLAVY , KAŠEĽ, KOŽA, (VRÁSKY) KOŽNÉ CHOROBY, PAMäŤ, SPÁNOK - PORUCHY , SRDCE - KARDIOVASK.SYSTÉM , REUMA , ÚNAVA - ÚNAVOVÝ SYNDROM (viď aj Vyčerpanosť).
Zloženie:
Gotu Kola, rice bleached, gelatin, magnesium stearate, silicon dioxide.
Dávkovanie: 2 kapsle 2x denn s jedlom. Balenie:90 ks Upozornenie:V priebehu tehotenstva, kojenia a užívania predpísaných liekov konzultujte s lekárom.
evuš
16.04.10,08:31
Na regeneráciu "nervov" a celého organizmu je dobrý hlavne spánok, odpočinok aj relax.

Na tých vítamínoch B niečo bude , ja viem o jednom doplnku výživy,

ktorý sa volá : "anti.stress B-komplex"

Prosím ťa aký je to doplnok - aká firma ho vyrába, alebo distribuje ? Dík
zdenka131
16.04.10,10:33
Prosím ťa aký je to doplnok - aká firma ho vyrába, alebo distribuje ? Dík


Želám pohodový deň. Tu sú požadované informácie:

http://www.sfhshop.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=61&category_id=144&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53
evuš
16.04.10,10:44
Želám pohodový deň. Tu sú požadované informácie:

http://www.sfhshop.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=61&category_id=144&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53

Zdenka131,
vďaka za skorú odpoveď a samozrejme za link... Krásny deň a pohodový víkend !