kifo77
30.03.10,00:00
prosim o radu.ako mam postupovat ak som mal zaujem o kupu domu cez realitku dal som zalohu330eur a zmluvu sme podpisaly na dobu urcitu teda na 10 dni aby som vedel zdokladovat financie cez uver ja som zdokladoval vsetko ale predavajuci nevedel dodat vsetky papiera tak som ziadal o vratenie depozitu a realitak mi povedal ze standardna zmluva sa roby na mesiac a ze nomoze mi vratit zalohu ale ak by som nezdokladoval uver ze viem kupit dom tak by som prisiel o zalohu tak tiez by mi nevratil nic.povedal zo predavajuci moze napadnut zmluvu,tak realitak napisal novu Ale je som junepodpisal za ju chce predlzit o dalsich 20 dni aby poslaly vsetka papiere lebo dotycne majitelka byva v australii a jej mama nemala generalnu plnu moc na predaj domu doslo to az 2dni pred koncom zmluvy ktoru predlzil realitak a ktoru som nepodpisal.a chcel by som spet eura.dakujem za skoru odpoved od vas poradaci.a neviem co mam robyt.
Mgr.Shrek
30.03.10,09:43
O aký typ zmluvy išlo?
Píšeš tu trocha chaoticky. Nevedel by si tú zmluvu zoscanovať a prilepiť ju na poradu? Tak by sme ti vedeli skôr pomôcť.
Petra Nová
30.03.10,14:00
prosim o radu.ako mam postupovat ak som mal zaujem o kupu domu cez realitku dal som zalohu330eur a zmluvu sme podpisaly na dobu urcitu teda na 10 dni aby som vedel zdokladovat financie cez uver ja som zdokladoval vsetko ale predavajuci nevedel dodat vsetky papiera tak som ziadal o vratenie depozitu a realitak mi povedal ze standardna zmluva sa roby na mesiac a ze nomoze mi vratit zalohu ale ak by som nezdokladoval uver ze viem kupit dom tak by som prisiel o zalohu tak tiez by mi nevratil nic.povedal zo predavajuci moze napadnut zmluvu,tak realitak napisal novu Ale je som junepodpisal za ju chce predlzit o dalsich 20 dni aby poslaly vsetka papiere lebo dotycne majitelka byva v australii a jej mama nemala generalnu plnu moc na predaj domu doslo to az 2dni pred koncom zmluvy ktoru predlzil realitak a ktoru som nepodpisal.a chcel by som spet eura.dakujem za skoru odpoved od vas poradaci.a neviem co mam robyt.

Ak zmluva o rezervácii nehnuteľnosti, ktorú si mienil kúpiť, bola uzavretá na dobu určitú, potom zmluva uplynutím času zanikla. Bez naplnenia účelu zmluvy, čo si Ty nezavinil, ako tvrdíš . Realitka Ti bezdôvodne zadržuje zaplatenú zálohu. Vyzvi ju písomne, aby Ti zloženú zálohu vrátila a stanov jej krátku lehotu - 3 dni . Upozorni ju, že po tejto lehote budeš zálohu vymáhať cestou súdu, bez ďalšej korešpondencie, a že pri spore sa dáš zastupovať advokátom. Samozrejme, že na ten spor nepotrebuješ advokáta, lebo ho dokážeš vybaviť aj sám. Ale niekedy to pomôže. Podáš návrh na vydanie platobného rozkazu, ktorého vzor nájdeš aj na Porade. Faktom však je , že ak Ti ju dobrovoľne nezaplatia, budeš sa musieť súdiť.

P.S.1. To predĺženie zmluvy dodatkom, ktoré Ti dala podpísať, nerobila realitka len tak. Bez neho už s Tebou nie je v žiadnom právnom vzťahu a to si veľmi dobre uvedomuje. To tvrdenie o štandardných zmluvách je len také bla bla......, nemá právny význam. Oni s Tebou uzavreli "neštandardnú zmluvu" :cool: Rada - nič nepodpisuj, ak dom nechceš kúpiť.

P.S.2 neviem co mam robyt - okrem toho čo som Ti navrhla - treba trochu pozornejšie písať zadanie.;)
Darina Trnkova
23.02.11,09:57
nevie niekto poradit,zlozila som depozit za prenajom bytu ale zmluvu este nemam podpisanu ani som tam este nebyvala. kedze som si to rozmyslela chcu mi vratit iba polovicu depozitu poradi mi niekto ako ziskat cely maju na to pravo??????????
buchač
23.02.11,10:17
nevie niekto poradit,zlozila som depozit za prenajom bytu ale zmluvu este nemam podpisanu ani som tam este nebyvala. kedze som si to rozmyslela chcu mi vratit iba polovicu depozitu poradi mi niekto ako ziskat cely maju na to pravo??????????
...a sa čuduješ ????

Bez papiera dáš peniaze z ruky ???
Buď vôbec rada , že aspoň tú polovičku dostaneš ...
Darina Trnkova
23.02.11,10:49
mam potvrdenie o tom ze som zlozila depozit
buchač
23.02.11,11:15
mam potvrdenie o tom ze som zlozila depozit
No dobre ...ALE

... zmluvu este nemam podpisanu....
...v ktorej sa podmienky nejaké zvyknú spisovať ...