svojar
30.03.10,03:52
Naše SVB odbržalo spolu s ročnou zúčtovacou fa /ktorá je v poriadku/ od dotávateľa tepla aj ďalšiu s nasledujúcim zdôvodnením :
Na základe výsledku kontroly v zmysle výnosu č. 6/2007 fakturujeme Vám prepočítaný objem oprávnených fixných nákladov za rok 2008 :
fakturovaný XX
prepočítaný XX
spolu XX
DPH XX
Celkom k uhrade XXX
Žiadne iné zdôvodnenie, ani príloha nie je.
Samozrejme túto fa s takýmto zdôvodnením, či skôr nezdôvodnením vraciame.
Pýtam sa - keď sa nám fa znova vráti bez riadne doložených právnych nárokov na požadovanú čiastku, tak akému orgánu môžeme nechať oprávnenosť dodávateľa tepla prešetriť.
sito
30.03.10,05:28
Jaroslav, správny postup. Vrátiť a zdôvodniť. Ak vám ju znova pošlú, vysvetlenie by malo byť na základe cenových výmerov URSO.

Takže, ak vám ju pošlú znova, preveriť by to malo URSO, či dodávateľ požaduje doplatok za rok 2008 v súlade s ich cenovými výmermi, schválenými URSOm na rok 2008.

Spomínal si, že ste mali tri a vám ich nejak priemerovali.
svojar
30.03.10,06:03
Áno, ale menila sa iba cena variabilnej zložky, fix ostával stále rovnaký.
sito
30.03.10,06:14
Zhodou okolnosti aj u nás sa tri krát menil výmer a tiež len vo variabilnej zložke, fixná bola tiež celý rok rovnaká.

Neviem na základe čoho vám ju po roku mení dodávateľ tepla?

Možno im to nejak zachádza, roky 2005, 2006, 2007 na roky 2009, 2010, 2011. Alebo skúšajú?
svojar
30.03.10,09:24
Asi skúšajú, kto je taký sprostý, a len tak bez riadneho zdôvodnenia im pošle dajaké korunky - ešte z r. 2008.
A Sitko, on ani fix nezmenil, len žiada akýsi doplatok. Napísali presne to som prepísal v zadaní. Nenamáhali sa ani na to aby napísali, že sa jedná o výnos ÚRSO. Takže my sa zasa môžeme robiť, že nevieme či sa nejedná o nejaký výnos NEI /Nezávislá erotická iniciatíva/.
sito
30.03.10,20:26
Jaroslav, vždy záleží na tom koho si zvolí SVB do čela, alebo akú ma hlavu. Prípadne kto je zástupcom vlastníkov. Pokiaľ som to robil ako člen družsatva, alebo zástupca vlastníkov, nikdy som nepovedal, že nesúhlasím s ich stanoviskom, ale vždy som žiadal vysvetlenie. Ak nebolo v súlade so zákonom, dali ho do súladu so zákonom. Aj najag to tu na porade napísal po latinsky, ja nie, "Každý má poznať svoje práva".

Klobúk dole! V každom dome by mal byť aspoň jeden človek ako si Ty, vo vašom dome.