eva.dd
30.03.10,05:11
moja mrtva babka neprededila pocas zivota podu po svojich mrtvych rodicoch a mrtvych bratoch,ktori nemali pribuznych.
Moji Rodicia uz neziju a ja mam brata nevlastnu sestru
1.otazka
Nemam uz ziadne doklady o tom ze babka bola dcerou svojich rodicov. a neviem ako dokazat pribuzenstvo medzi babkinymi surodencami .
2.otazka
je teoreticky mozne dedicstvo aj po bakinych bratoch?
3.otazka
Niektore LV. ma napisane ze je neznama majetkova podstata.Viete vysvetlit?
4.otazka
v akych pomeroch mozem s bratom a sestrou dedit majetok ktory patril babkinmu otcovy?teda som pra pra vnucka.
5.otazka
poplatok za to vsetko sa odvija od velkosti majetku ,alebo od poctu L.V. ktore treba spracovat a prepisat {tych je aj 100kusov},alebo od nejakeho percenta prave schvaleneho?
dakujem za vycerpavajuce odpovede...vycerpana:}
Mgr.Shrek
30.03.10,17:12
moja mrtva babka neprededila pocas zivota podu po svojich mrtvych rodicoch a mrtvych bratoch,ktori nemali pribuznych.
Moji Rodicia uz neziju a ja mam brata nevlastnu sestru
1.otazka
Nemam uz ziadne doklady o tom ze babka bola dcerou svojich rodicov. a neviem ako dokazat pribuzenstvo medzi babkinymi surodencami .
2.otazka
je teoreticky mozne dedicstvo aj po bakinych bratoch?
3.otazka
Niektore LV. ma napisane ze je neznama majetkova podstata.Viete vysvetlit?
4.otazka
v akych pomeroch mozem s bratom a sestrou dedit majetok ktory patril babkinmu otcovy?teda som pra pra vnucka.
5.otazka
poplatok za to vsetko sa odvija od velkosti majetku ,alebo od poctu L.V. ktore treba spracovat a prepisat {tych je aj 100kusov},alebo od nejakeho percenta prave schvaleneho?
dakujem za vycerpavajuce odpovede...vycerpana:}

Myslím, že ti odpoviem na všetky otázky jednou odpoveďou.
Vzhľadom na uplynuté roky je zbytočné si čokoľvek nárokovať. Všetok majetok je buď vlastníctvom niekoho iného titulu vydŕžania (§ 134 z.č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník) , alebo vlastníctvom štátu z titulu odúmrte (§ 462 už spomínaného zákona).

Určite sa ti neoplatí v tom hrabať, iba ťa to bude stáť kopec financií.