silviad
30.03.10,08:24
Dobrý deň! Moja otázka : učiteľku sme zaradili od 01.11.09 ako nekvalifikovanú PT 9, podpísala dodatok o doplnení vzdelania. Teraz doniesla rozhodnutie z MŠ SR, kde jej uznali skúšku zo zahraničia ako rovnocennú. Takže od 03/10 je už kvalifikovaná PT 10 ale čo s tým dodatkom, ako to ďalej máme riešiť?
Ďakujem za odpoveď!
Sabadka
30.03.10,07:59
Dobrý deň! Moja otázka : učiteľku sme zaradili od 01.11.09 ako nekvalifikovanú PT 9, podpísala dodatok o doplnení vzdelania. Teraz doniesla rozhodnutie z MŠ SR, kde jej uznali skúšku zo zahraničia ako rovnocennú. Takže od 03/10 je už kvalifikovaná PT 10 ale čo s tým dodatkom, ako to ďalej máme riešiť?
Ďakujem za odpoveď!

Málo informácií.

O akú učiteľku sa jedná, čo učí, aké má ukončené vzdelanie, akú skúšku vykonala v zahraničí, koľko rokov praxe, bez týchto základných informácií ti nevieme poradiť.
silviad
30.03.10,08:30
Tak ďaľšie informácie : učiteľka 2 stupeň, skončila VŠ v Maďarsku má štátnu skúšku zo slovenského jazyka, čo jej teraz uznalo MŠ. Toto všetko je mi jasné, len neviem akou formou sa doriešiť ten dodatok, čo podpísala o doplnení vzdelania / vtedy ešte nemala uznanú tú skúšku/ a má tam podmienku, že keď nesplní, končí jej PP. Teraz napísať ďaľší dodatok že to splnila? Ďakujem!
Sabadka
30.03.10,09:29
Tak ďaľšie informácie : učiteľka 2 stupeň, skončila VŠ v Maďarsku má štátnu skúšku zo slovenského jazyka, čo jej teraz uznalo MŠ. Toto všetko je mi jasné, len neviem akou formou sa doriešiť ten dodatok, čo podpísala o doplnení vzdelania / vtedy ešte nemala uznanú tú skúšku/ a má tam podmienku, že keď nesplní, končí jej PP. Teraz napísať ďaľší dodatok že to splnila? Ďakujem!

§ 11 ods. 1 zákona 317/2009 ukladá predložiť potvrdenie o vykonaní skúšky najneskôr do 1 roka od nástupu do zamestnania. Ona podmienku splnila, ak ste jej dávali dodatok o doplnení vzdelania, dáte jej druhý, že podmienky splnila a od xy ju zaraďujete ako samostatnú, začínajúcu, určíte podľa odpracovaných rokov, samozrejme vtedy ak spĺňa ostatné kvalifikačné predpoklady. Dáte jej nové oznámenie o plate ak sa jej menila aj platová trieda, s tým že plat sa jej mení napríklad od 01. apríla 2010, ale započítaná prax pre výpočet zvýšenej tarify ostáva, teeda berie sa započítaná prax k 31.12.2009.