Čaba
30.03.10,08:25
Ešte sa chcem opýtať čo mám priložiť k daňovému priznaniu, keď som bol v strate, nechceli mi zobrať daňové, že mi tam niečo chýba výdavky a príjmy treba doložiť, to mysleli zoznam faktúr alebo čo, poraďte, vďaka.
Tamila
30.03.10,06:27
Ak si nemal paušálne výdavky, tak príloha je výkaz o majetku a záväzkoch a výkaz o príjmoch a výdavkoch.
Timka1
30.03.10,06:27
Ešte sa chcem opýtať čo mám priložiť k daňovému priznaniu, keď som bol v strate, nechceli mi zobrať daňové, že mi tam niečo chýba výdavky a príjmy treba doložiť, to mysleli zoznam faktúr alebo čo, poraďte, vďaka.

k DP typ B pri vedení Jedn. účta prikladáš výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdajoch

a pri uplatnení daňového bonusu aj rodný list dieťaťa, ak je už na strednej škole aj potvrdenie školy

ale tuším som dnes už na toto odpovedala
mszv
30.03.10,07:04
Dávate do výkazov sumy s desatinnými čiarkami (napr. 19,58) alebo zaokrúhlené (napr. 20)?
Timka1
30.03.10,07:05
Dávate do výkazov sumy s desatinnými čiarkami (napr. 19,58) alebo zaokrúhlené (napr. 20)?

vo výkazoch sa zaokruhľujú na celé eura a to matematicky, žiadne desatinné miesta

v DP zaokrúhľuješ na eurocenty matematicky (dve des. miesta)
mszv
30.03.10,07:13
Ďakujem za rýchlu a užitočnú odpoveď.
Môžem sa ešte opýtať mimo témy? Som aj SZČO aj zamestnaná a vyšiel mi preplatok dane. Zaúčujem si vrátenie dane z DÚ ako VNZD?
Timka1
30.03.10,07:14
Ďakujem za rýchlu a užitočnú odpoveď.
Môžem sa ešte opýtať mimo témy? Som aj SZČO aj zamestnaná a vyšiel mi preplatok dane. Zaúčujem si vrátenie dane z DÚ ako VNZD?

ak je preplatok to znamená, že bude to tvoj príjem a to je PNZD

nedoplatok dane je VNZD
mszv
30.03.10,07:26
Áno pravdaže, zle som to tam napísala. Ďakujem ešte raz a prajem pekný deň a veselé veľkonočné sviatky (už bez daní). :-)
Vianocka
20.02.11,13:28
Môj klient si v roku 2010 vyplatil staré dividendy pred 01.01.2004. Musí si podať daňové priznanie a odviesť z nich daň 19%.
Otázka:
je potrebné v takomto prípade podať nejakú prílohu k daňovému priznaniu? Ak áno, čo by to malo byť? Má niekto skúsenosť? Vopred ďakujem.
Zuzka 335
24.02.11,13:13
Neviem, či som niečo nepostrehla, alebo zabudla, ale dnes som niesla na DÚ DPFO za rok 2010 a pýtali aj kópie výkazov, že tie sa tiež potvrdzujú pečiatkou daňového úradu, nielen tradičné tlačivo Potvrdenie o podaní DP. Je to novinka, alebo som niečo zabudla?
Ďakujem
Zuzka