VieraPopluharova
30.03.10,09:34
Pekny predposledny blaznivy den v marci,
prosila by som o informaciu: klient mi polozil otazku, v roku 2008 uctoval v sustave JU a dostal fond z EU na vytvorenie pracovneho miesta, tento fond necerpal, mal nulovy ZD a teraz chce podat dodatocne danove priznanie , kde pouzil naklady formou pausalu a cely fond z EU tak vlastne dal do nakladov a i tak by mu vysla danova povinnost 0, nakolko este stale ho necerpal a tento rok mu vychadza vysoka danova povinnost. Da sa podat dodatocne danove priznanie za rok 2008 kde vydavky budu pausalne i napriek tomu , ze v tom case viedol JU? Dakujem !!!!
IvoM
30.03.10,08:38
Ako môže dať fond z EU do nákladov, keď je to jeho príjem, ďalej si treba ujasniť o akú dotáciu vlastne ide, teda či je to investičná alebo prevádzková a podľa toho sa aj účtuje o zdaniteľných príjmoch z tejto dotácie.
VieraPopluharova
30.03.10,08:51
Prepač, do prijmov,ale tu ide o podstatu, ze ked uctoval v JU a on chce podat dodatocne za rok 2008 ako pausal. Podla mna to nejde, podla neho ano a trva na tom. Co Ty nato!
Dakujem
sarka1
16.04.10,08:52
mam opačny problem, zivnostnik dostal dotaciu z UP, DP bolo podane s uplatnenim pausalnych vydavkov a teraz sme zistili, ze vyhodnejsie bolo viest skutocne uctovnictvo a podat DP so skutocnymi vydavkami, pretoze mu takto od 1.7. nevznikne povinnost prihlasit sa do SP. zaujimal by ma nazor ostatnych, ci je mozne podat dodatocne danove priznaie z dovodu zmeny uplatnenia vydavkov? a ake rozumne vysvetlenie podat na DU
veronikasad
16.04.10,08:56
mam opačny problem, zivnostnik dostal dotaciu z UP, DP bolo podane s uplatnenim pausalnych vydavkov a teraz sme zistili, ze vyhodnejsie bolo viest skutocne uctovnictvo a podat DP so skutocnymi vydavkami, pretoze mu takto od 1.7. nevznikne povinnost prihlasit sa do SP. zaujimal by ma nazor ostatnych, ci je mozne podat dodatocne danove priznaie z dovodu zmeny uplatnenia vydavkov? a ake rozumne vysvetlenie podat na DU
žiadne vysvetlenie nemusíš na DU dávať - podáš dodatočné daňové priznanie, ak vznikne nedoplatok dane - doplatíš.
sarka1
16.04.10,08:59
dakujem za rychlost, nevznikne nedoplatok ani preplatok, ide cisto o povinnost nahlasit sa do SP z riadne podaneho DP
veronikasad
16.04.10,09:01
dakujem za rychlost, nevznikne nedoplatok ani preplatok, ide cisto o povinnost nahlasit sa do SP z riadne podaneho DP
nezabudni na opravný výpis z DP do soc. poisťovne a dodatočné RZZP
sarka1
16.04.10,09:03
ano, dakujem