Fellini
30.03.10,09:49
Ahojte poraďáci, počas 15-tich rokov zárobkovej činnosti sa mi v skriniach nazhromaždilo veľa oblečenia rôznych značiek, od drahých až po kúsky z tržnice. Teraz sa sťahujeme a každý jeden kus oblečenia môjho, aj manželovho a synovho, plus uteráky a obliečky, mi prejde rukami. Kopec oblečenia za drahé peniaze (najmä Promod, Zara, Esprit, ale aj obliečky Scan Quilt) o ktoré som sa poctivo starala (teda pranie podľa údajov na visačkách atď.) vyzerá ako zo sekáča, a paradoxne niektoré veci za pár korún vyzerajú aj po rokoch dobre. Preto mi napadlo založiť tému, s ktorými módnymi značkami ste fakt spokojní a do čoho sa oplatí investovať. A ešte pridám, že najkvalitnejším kúskom oblečenia môjho šatníka (pomer cena - výkon) sú jedny obyčajné letné šaty na ramienka, ktoré nosím v lete nonstop, a ktoré som kupovala v roku 1996. Sú značky Elle.
Laco-monter
30.03.10,07:54
Ja som najspokojneší z rifliami zn. YOUKON , ktoré som si zakupil vo výpredaji v METRO naraz troje, a stáli 180 SKK/kus.
Laco-monter
30.03.10,07:59
Tiež som spozoroval,že veĺa záleží od lokality, kde je butik, či predajňa umiestnená.
Čím vychytenejšia lokalita, alebo čím bližšie k centru,tým "kvalitnejší" a značkovejší tovar .

myslel som to ironicky.
truch
30.03.10,08:04
Mám rada športové oblečenie, kupujem Adidas a Pumu. Tričká od Adidasu sú kvalitné, aj po rokoch držia tvar, Puma je na tom horšie, farby vybledli aj tvar nedrží. Keďže nemám konfekčnú postavu, elegantnejšie veci si dávam šiť.
A čo sa týka posteľnej bielizne, tú som kupovala v Quelle, je príjemná a stále ako nová.
Manžel nakupuje všetko oblečenie cez net v Anglii a v Nemecku, tam totiž majú jeho veľkosti /výška 204 cm/.
Obaja žijeme na "veľkej nohe", takže aj topánky kupujem len cez net:):):)
truch
30.03.10,08:06
Tiež som spozoroval,že veĺa záleží od lokality, kde je butik, či predajňa umiestnená.
Čím vychytenejšia lokalita, alebo čím bližšie k centru,tým "kvalitnejší" a značkovejší tovar .

myslel som to ironicky.
Laci, to máš úplnu pravdu:D
Fellini
30.03.10,08:41
Mám rada športové oblečenie, kupujem Adidas a Pumu. Tričká od Adidasu sú kvalitné, aj po rokoch držia tvar, Puma je na tom horšie, farby vybledli aj tvar nedrží. Keďže nemám konfekčnú postavu, elegantnejšie veci si dávam šiť.
A čo sa týka posteľnej bielizne, tú som kupovala v Quelle, je príjemná a stále ako nová.
Manžel nakupuje všetko oblečenie cez net v Anglii a v Nemecku, tam totiž majú jeho veľkosti /výška 204 cm/.
Obaja žijeme na "veľkej nohe", takže aj topánky kupujem len cez net:):):)

S Adidasom súhlasím, manželove tričká aj mikina tejto značky sú v pohode, ale len tie, čo kupoval v Rakúsku. Adidas tričko kúpené na Slovensku v Poluse stratilo glanc už po dvoch praniach (asi nebolo pravé).
truch
30.03.10,09:02
S Adidasom súhlasím, manželove tričká aj mikina tejto značky sú v pohode, ale len tie, čo kupoval v Rakúsku. Adidas tričko kúpené na Slovensku v Poluse stratilo glanc už po dvoch praniach (asi nebolo pravé).
Kupovala som tričká cez Quelle, najprv dve za plnú cenu/ sadla veľkosť aj kvalita bola dobrá/ a potom vo výpredaji ďaľších 5 vo všetkých farbách za polovičnú cenu. Sú vozené z Nemecka a sú perfektné. Škoda, že Quelle zrušili:(
Bionda
30.03.10,09:07
... ale na mnohých veciach sa to dá poznať na pohmat. Takže ja sa najviac spolieham na svoj úsudok- zväčša aj prišitý štítok o údržbe jasne naznačuje kvalitu výrobku. To je môj názor.
beba13
30.03.10,09:22
Kupovala som tričká cez Quelle, najprv dve za plnú cenu/ sadla veľkosť aj kvalita bola dobrá/ a potom vo výpredaji ďaľších 5 vo všetkých farbách za polovičnú cenu. Sú vozené z Nemecka a sú perfektné. Škoda, že Quelle zrušili:(
Quelle nezrušili, len patrí už spoločnosti Halens group, nový názov je Halens News a internetový obchod je na stránke
www.halens.sk
dudlo
30.03.10,14:10
Mala som uz rozne znacky.Naposledy ma napalila moja krasna nova bunda znacky Nord Blanc,to som si myslela ze bude aj super kvalitna.Vymakana ja na vyznamenananie ale material :-O.Rukav mam uz zosuchany na jednej strane ,kde nosim tasku...toto sa mi na ziadnej cinskej nikdy nestalo.Pre buducnost u mna plati radsej lacnu,po urcitom case ked ma omrzi ju vyhodim alebo darujem a kupim si radsej novu vec.Neoplati sa kupovat drahe handry ,ved aj tak je to vo vacsej miere cina a nevydrzi to ani z daleka tolko co sme za to zaplatili.Takze radsej lacne,ponosit ,vyhodit a kupit opat nove a krasne.:)
Bionda
30.03.10,16:45
Ja zas nesúhlasím, ja som sa pár ráz ulakomila na lacnú vec, že á čo potom vyhodím a nevydržala poriadne ani krátku dobu ( posledne to bola kabelka biela na leto- nevydržala ani celé leto!)- takže ja radšej volím kvalitnejšie a o čosi drahšie veci, najradšej nakupujem šatstvo v sieti Oviesse a Vendramini - v Taliansku, alebo aspoň v Rakúsku . U nás podobné alebo tie isté veci stoja oveľa viac!
Čo sa týka Quelle- no ja neviem ale mne sa zas stalo, že keď mi to prišlo, boli to obyčajné haraburdy a poslala som to hneď späť, takže oblečenie cez takéto spoločnosti prudko nemusím.Ale na druhej strane, zas peniaze mi vrátili a nemusela som sa s nimi doťahovať!
Toto sú moje skúsenosti a môj názor.
Designinka
31.03.10,08:12
Mala som uz rozne znacky.Naposledy ma napalila moja krasna nova bunda znacky Nord Blanc,to som si myslela ze bude aj super kvalitna.Vymakana ja na vyznamenananie ale material :-O.Rukav mam uz zosuchany na jednej strane ,kde nosim tasku...toto sa mi na ziadnej cinskej nikdy nestalo.Pre buducnost u mna plati radsej lacnu,po urcitom case ked ma omrzi ju vyhodim alebo darujem a kupim si radsej novu vec.Neoplati sa kupovat drahe handry ,ved aj tak je to vo vacsej miere cina a nevydrzi to ani z daleka tolko co sme za to zaplatili.Takze radsej lacne,ponosit ,vyhodit a kupit opat nove a krasne.:)



To hej :) Plne suhlasim.Tiez mi niektore veci z cinaka vydrzali ovela dlhsie ako znackove. Pred dvomi rokmi som si kupila VICTORY tenisky, na ktorych sa mi odlepila podrazka uz asi po mesiaci...Cinske za par korun mam dodnes...
Podobne aj s niektorymi trickami a bundickami z TERRANOVY versus bundicky z cinaku za euro na zlave :)

A mimochodom vacsina textilnych vyrobkov na trhu je made in CHINA. Ci uz taka znacka, alebo onaka:)

Z irska som si priniesla krasnu tasku znacky SOVIET. Je krasna a nosim ju pomaly aj do postele :)
Ak na nej je stitok made in china :) tak co? :)
mixaella
14.04.10,12:25
Mne sa osvedcili vyrobky znacky Lifeline, ktore som kupovala vacsinou vo vypredajoch. Mam plno triciek s kratkym a dlhym rukavom, ktore su prijemne na nosenia, nezmolia sa a maju supe strih a krasnu farebnost. Tie, ktore mam dlhsie, tak aj po 5 rokoch vyzeraju super. :-)
michelle84
11.05.10,19:05
Mám pár kúskov z Quelle a už roky a som spokojná. Ale už som si dávno neobjednala, keďže máme obchodné domy plné obchodov. Raz som bola až šokovaná, keď som si v Paríži kúpila v H&M blúzku a potom o pár mesiacov také isté predávali v Tescu :mad::mad::mad:
U mňa značka ani nemusí byť, dôležité je, aby sa mi páčilo a bolo to kvalitné. Aj tak takmer všetky značky v našich obchodných centrách sú vyrábané v Číne alebo Turecku.
Lifeline bol kvalitný. Ešte sú niekde?
0123misa
11.05.10,19:32
Ahojte, osobne nemam skusenosti zo znackami ktore ste tu spominali, ale co sa mna tyka, cinak a botasky stadial nemusim, kupila som si raz za 500sk vydrzali necely mesiac a bola tam diera, no nosila som ich aspon 3mesiace potom som si kupila Puma a tie nosím pol roka, su fakt dobre, len sa mi kusok na boku odrala latka, lebo mam siroke chodidla. tricka z cinaku su inak ok, vecnost nevydrzia ale vydrzia aspon tolko kym nas neomrzia. Inak ja preferujem tiez sportovy styl, momentalne som sa dala na tricka a bundy z army shopu, v nasom meste je viacero ale len jeden dovaza aj prekrasne americke tricka, no proste nadhera to si ani neviete vybrat, potlac je kvalitna neosucha sa, neodlupuje, tricko sa neroztiahlo, ani nevybledlo, este ich nemam az tak dlho ale zatial som snimi max spokojna, a bunda taktiez, raz sa mi sice natrhol suchy zips ale predavacka to dala na svoje naklady zasit. No mile... inak tiez si kupujem adidas, pumu, nike, , ale som si to rozdelila na veci co casto nenosim a az tak nezoderem , to su lacny cinak a co potrebujem kvalitnejsie, za tie si radsej priplatim, ked to aj nevydrzi tolko tak nieje problem z reklamaciou. Plavky odporucam znacky Calcedonia. maju tam nadherne modely. A este na zaver tricka z New Yorker mate znicene po prvom prani, potlac sa sfarbi, tricko je pokrutene, nedrzi tvar, tak isto aj kik. Ale to tie najlacnejsie,,,inak z trickoviny su pomerne dobre veci. A este z ciny si nerada kupujem lebo na ulici uvidite v tom istom este dalsich 10 ludi...
alaya1
12.05.10,06:22
Naj je Made in China:):):):)
Anna123
12.05.10,09:23
V Quelle sa výborne nakupovalo, keď končili a robili výpredaj, rada som tam nakupovala posteľnú bielizeň, koberčeky do kúpelne, obrusy, ale i niektoré oblečenie, teraz začína Halens, takže ešte majú sortiment obmedzený. Aj pre mňa je dôležité, aby sa mi to páčilo, kvalitný materiál a primeraná cena a rada nakupujem vo výpredajoch.
piggos
12.05.10,10:38
u mňa je jedno či je oblečenie značkové a či
od číňana..furt je to jedno ....oblečenie sa ničí tým, že sa nosí a perie...pokiaľ nosím jedno tričko v kuse celý mesiac dva krát do týždňa ho operiem (to je 8x za mesiac) tak je normálne že sa my oblečenie rýchlo zničí...

ja si radšej kúpim toho viac, za lacný peniaz a striedam ..tak mi to vydrží oveľa dlhšie..:)
kamoska1
30.05.10,13:21
u mňa je jedno či je oblečenie značkové a či
od číňana..furt je to jedno ....oblečenie sa ničí tým, že sa nosí a perie...pokiaľ nosím jedno tričko v kuse celý mesiac dva krát do týždňa ho operiem (to je 8x za mesiac) tak je normálne že sa my oblečenie rýchlo zničí...

ja si radšej kúpim toho viac, za lacný peniaz a striedam ..tak mi to vydrží oveľa dlhšie..:)
U mňa nieje jedno či kupim od čiňanca alebo s kenvela.Mam dvoch dospelych synov,keď boli dospievajuci a oprali sme tričko od čiňancov dva krat,bočny šev išiel cez brucho.Kupujeme väčšinou v Kenveli,aj zimne bundy,stale sa to perie a su ako nove aj farby a na tričkach bočny šef ide cez bok a nie cez pupok.Aj manžel si kupuje väčšinou bundy v Kenveli,ked je akcia su lacnejšie ako u činancov je to kvalita.
iv@n
30.05.10,17:19
Kenvelo je kvalitka? uff no neviem.

K tomu made in china, ono je rozdiel medzi výrobkom z číny a výrobkom z číny. Vyrobia vám to v takej kvalite, v akej si zaplatíte, nie všetko z číny je šmejd.
a povedal by som, že naši obchodníci pekne šidia, skoro nič čo som si kúpil u nás nevydrží ani sezónu a napríklad rifle Levis z Kanady sú k nezodratiu. Bud ich ošuškáva importér, alebo cielene nakupujú druhú/tretiu triedu a ryžujú na nás blbcoch.
lujza.j
30.05.10,18:54
pre každého z nás je kvalitná určite iná značka, pretože každý ma s tou alebo onou značkou iné skúsenosti:) ja teda určite nie Kenvelo, Teranova a iné značky, ktoré sa tu v SR tvária "luxusne" aspoň cenami, pritom v ostatných krajinách je to lacný textil.:);)
kamoska1
01.06.10,16:58
pre každého z nás je kvalitná určite iná značka, pretože každý ma s tou alebo onou značkou iné skúsenosti:) ja teda určite nie Kenvelo, Teranova a iné značky, ktoré sa tu v SR tvária "luxusne" aspoň cenami, pritom v ostatných krajinách je to lacný textil.:);)
Tak to maš pravdu,že u nas na slovensku sa tvaria luxusne cenami všetky obchody.Minuly rok sme boli na vypredajoch v Rakusku a tam som videla a aj sme nakupili značkovu obuv čo u nas stoji okolo 70 EU,tam bola v akcii za 20 EU.U nas sa to nemôže stať taka akcia.
lujza.j
01.06.10,17:21
Tak to maš pravdu,že u nas na slovensku sa tvaria luxusne cenami všetky obchody.Minuly rok sme boli na vypredajoch v Rakusku a tam som videla a aj sme nakupili značkovu obuv čo u nas stoji okolo 70 EU,tam bola v akcii za 20 EU.U nas sa to nemôže stať taka akcia.
mimotemyu nás je tragédia to, že naši "obchodníci" nevedia čo znamená slovo akcia, u nás v akcii nejde obchodníkovi o to aby sa sezónneho tovaru v prvom rade zbavil, ale aby zarobil:( už nehovoriac o tom, že tovar tu predávaný je určený pre východný trh:(
doktor23
02.06.10,19:18
Ja som spokojný so značkou Kappa
lujza.j
02.06.10,19:33
...inak ja roky /teda ešte pred rokom 1989/ fungujem na zn. Mustang-rifle a podprsenky zn. Triumph. to sú značky ktoré ma roky nesklamali a to ešte z éry Tutexu:);)
Anna123
03.06.10,09:58
...ja som spokojná s obchodom Marks Spencer...
michelle84
04.06.10,07:57
...ja som spokojná s obchodom Marks Spencer...

Je to dobrá značka, ale nemajú malé veľkosti. Vybrala by som si, ale smola, na mňa tam nemajú...
vieragash
10.06.10,06:07
Z tych luxusnejsich Ralph Lauren alebo Lacoste. Tie tricka jednoducho skoro nezoderies. Roky vyzeraju rovnako, tvarom aj farbou. Velmi ma sklamal Hugo Boss. Rifle sa manzelovi roztrhli pri vrecku hadam hned o mesiac, tricka sa vygajdaju a stratia farbu :mad:. No proste ksunt na entu.
Pre zeny su este krasne a materialovo genialne talianske znacky Fornarina A Fracomina, ale tam to uz vidno dost aj na cene :cool:
Jedna sa samozrejme o originaly, kupene v Peek and Cloppenburg. Inak tam sa vyborne nakupuje, a ked su zlavy, tak tam mate luxusne znacky za dobre ceny. A pripadne ine kvalitne a lacnejsie znacky ako Tom Tailor, Jack and Jones, Montego, Esprit, S. Oliver a pod.
Kenvelo a Terranova.... No, tam som nakupovala kedysi, ale nestalo to za to. Za malo penazi malo muziky doslovne. Nic to nevydrzalo. Akurat rifle z Terranovy mam rada, vyborne sedia a nemenia tvar. Teraz som tam kupila dvojo po 10E a paraaada.
lola87
29.10.10,08:08
Ja som investovala do zimnej bundy Burton s vodným stĺpcom 5000, cca 6 rokov dozadu. vtedy ta bunda stala cca 5000 sk, ale musím povedať, že kúpa sa oplatila. Cez zimu nosím bundu Burton takmer nonstop nielen na bežné nosenie, ale aj na svah a musím povedať, že som nad mieru spokojná. Tá bunda aj po toľkých rokoch vyzerá ako nová a spĺňa všetky funkcie.
Pokiaľ ide o spodné prádlo, je dosť ťažké nájsť kvalitu. Nedávno som však natrafila na značku spodného prádla Milavitsa. Mám od nich pár kúskov a zatiaľ som spokojná
marleau
29.10.10,10:00
mne stačí 4-pásikový adidas - vidieť,a mám nervy.čím viac pásikov,tým lepší adidas.či adiads?:):):):):):):):):):):):)
Luky89
29.10.10,15:38
Najlepšia značka na obuv Island:) Obuv Slovenskej alebo českej výroby. Mal som od nich botasky vydržali 3 roky (nie že by sa rozpadli ale zvršok už bol dosť znečistený a ani čistenie nepomohlo) dennodenného nosenia mesto,les,.... Cena vtedy stáli niečo okolo 500 Sk. A opäť som si ich kúpil vrelo odporúčam.
lenkavi
02.06.12,10:25
Ahojte, nechcete vyhadzovat vela penazi za nakup kvalitneho spodneho pradla /detske, panske, damske/ v malych obchodoch ci nakupnych centrach? ozvite sa. Doveziem vam ho priamo z Talianska od vyrobcu cim pekne usetrite.
jess
02.06.12,11:13
Quelle !...strašné...čo prišlo, to som vrátila. Niečo som si nechala - pyžamo - viac široké ako dlhé (hrôza), kvalita ako od Číňana. Terranovu taktiež nemusím, číňanov detto. Nekupujem podľa značky, ale podľa celkového dojmu - materiál, kvalita šitia / cena . Nakupujem s rozumom ! Radšej dám trošičku viac peňazí za jednu vec, ktorá mi vydrží viac rokov ako 5krát niečo lacné. Potom to dopadne tak, že raz operiem a môžem to použiť ako handru.

Posteľné prádlo jedine "Matějovský" z Čiech . Výborná kvalita bavlny, husté tkanie, pekné vzory :)

A nie je Made in CHINA ako MADE IN CHINA. Všetci svetoznámi výrobcovia si dávajú vyrábať veci v Ázii, pretože je tam lacná pracovná sila, ale materiál si dodávajú sami.

A naše "obchodné centrá " ??? ....handry H@M, Newyorker, Gate a im podobné...všetko rovnaké veci, rovnakej kvality, bohužiaľ cenovo strašne vysoko a každý má prišitú LEN tú svoju visačku, ale model je rovnaký, aj farby :((((
Manual
02.06.12,11:29
Radšej dám trošičku viac peňazí za jednu vec, ktorá mi vydrží viac rokov ako 5krát niečo lacné.
Daška, ale takto budeš každý rok držať krok s modou... Nie ? :D :D :D
jess
02.06.12,15:57
Janko, na to som už staráááá :D:D:D a postava už nie je č.36 :D . Včul musím véééľmi dobre vyberať, aby dačo aj sadlo :o , lebo na "eiffelovky" prestali vyrábať :D:D:D
allgreen
02.06.12,16:17
pekna tema, pekne som sa zacital az tak ze som otovril skrinu a pozrel na tricka.. takto to dopadlo ...pred 6 rokmi som pracoval v anglicku zopar triciek co som si kupil mam dodnes a su v slusnom stave jedno zn. ANIMAL a druhe XPLICIT - u nas, neviem este som ich nevidel nikde
dalej bolo svajciarsko pred 4 rokmi a zn. LERROS tiez 2 tricka a su ako nove + nike botasky aj tie mam dodnes ale uz len do vinice a zahrady
A najnovsie veci co som kupil doma su na tom najhorsie slovensky Newyorker HM a pod. sa tricka vytahaju vyblednu potlac sa vyperie no vsetko su to tie lacnesie kusky, kedze uz som doma :)
lma633593
01.10.21,11:15
Ja som kupovala komerčné značky ale nič dlho nevyržalo, poslednou dobou nakupujem z....., majú tam fakt všetko navyše za dobré ceny.