editasara
30.03.10,09:58
Prosím Vás, máte niekto skúsenosti s týmto produktom Poštovej banky?
jana007
30.03.10,08:03
Mám, ale veľmi zlé ...
editasara
30.03.10,08:13
Aj ja, preto sa pýtam. Otvorila som ju pre svojho otca, a keď som mu bola dať pripísať úroky, tak som skoro odpadla. 0,076€! A to som ich urgovala, prečo mu neposielajú poukážku o výške pripísaných úrokoch. Oni mi len tvrdili, že pod 1 € neposielajú. Pritom tam mal byť úrok 3%, čo bohato pri mojich výpočtoch prevyšovalo 1 €. Tak som to bola reklamovať, v banke mi zobrali knižku - netermínovanú, a už si ju držia mesiac. A peniaze z netermínovanej knižky vôbec nemôže teraz vybrať, lebo knižku poslali do Blavy. Pracovníčka mi tvrdila, že to vybavia za týždeň, maximálne do dvoch týždňov. Mne je už z toho zle, lebo otec má 83 rokov a vôbc nevie pochopiť, prečo nemá knižku, a ja vyzerám ako ......zlodej. Najnovšia odpoveď od nich bola - máme 30 dňovú lehotu!
jana007
30.03.10,09:55
Túto vkladnú knižku si založila moja svokra, keď sa premieňali koruny na eurá. Vložila tam asi 100 000,- Sk, čo je 3319,39 €. Úroky prišli poštovou poukážkou domov na adresu, že si ich má ísť pripísať na vkladnú knižku na poštu. Zobrala šek a išla. Úroky jej pripísali v poriadku 99,58 €, z toho daň 19,92. A na konci výsledná suma zostatok na vkladnej knižke bol nejakých 220 €. Ona si to samozrejme nevšimla. Ja som na to prišla až keď som jej vypisovala DP a pýtala som sa, či to vyberala. Pozerala na mňa, že nie. Vôbec sme neprišli na to, kde zmizlo tých 3179 €. Tak som poslala svokra na poštu opýtať sa, prečo tam je taký zostatok. Vôbec nevedeli, poslali ho na pobočku do mesta a tam 3 pracovníčky Poštovej banky hladali, volali do Bratislavy a stále dokola. Po hodine, keď svokra prešla trpezlivosť povedal, že ruší celú vkladnú knižku. Tak ďalšiu polhodinu rušili vkladnú knižku, ale vyplatili mu to našťastie všetko. Kde sa stala chyba nikto nezistil. Ešte, že som sa do toho pozerala pri vyplnaní DP. Keby sme to neboli zistili teraz, mohli by sme po rokoch pátrať, kde má babka svojich 100 tisíc.:(
editasara
30.03.10,10:01
Ja každý deň volám k našim domov, či už došla nejaká odpoveď. Na Veľký piatok uplynie 30 dní, potom zase pár dní voľna a majú "len tak" viac ako mesiac viazané neúročené peniažky. A to verím, že nie je jediný prípad a babka k babce, budú pre niekoho kapce.
jana007
30.03.10,10:23
Inak je to veľmi smutné, pretože klientmi Poštovej banky sú väčšinou dôchodci, ktorí slepo dôverujú "pani pri prepážke", uložia si tam posledné peniaze, ktoré si šetria na pohreb a keby prišlo k tomu poslednému, peniaze by tam neboli.
Chobot
31.03.10,06:56
Prosím Vás, máte niekto skúsenosti s týmto produktom Poštovej banky?

ZO zaujímavosti som si pozrel podmienky tej zlatej VK, Musím povedať, že niekto musel veľa špekuľovať, aby vymyslel také komplikované podmienky pre produkt. Najprv veľká reklama, že VK s 3% úrokom a potom keď si človek pozrie podrobne podmienky, tak zistí, že tie 3% platia len pre obdobie od 1.1.2009 do 31.12.2009 a len maximálne na sumu, ktorá bola na knižke 16.1.2009 a je na úrok nárok len vtedy, ak knižka nebude zrušená do 31.12.2009. Od 1.1.2010 je tam úrok len 1,5%.

http://postovabanka.sk/sk/osobne-financie/vkladove-produkty/vkladna-knizka/zlata-vkladna-knizka

No komplikované jak hovado. V čase konverzie boli aj výnosnejšie produkty na 1 rok. Ale ľudí nachytali.

Všimol som si, že poštová banka často hodí na trh takéto bombastické produkty, ktoré nakoniec ani nie sú tak výhodné, ako hovorí reklama. Ale účel splnia.
JanaJB
31.03.10,12:42
Aj ja, preto sa pýtam. Otvorila som ju pre svojho otca, a keď som mu bola dať pripísať úroky, tak som skoro odpadla. 0,076€! A to som ich urgovala, prečo mu neposielajú poukážku o výške pripísaných úrokoch. Oni mi len tvrdili, že pod 1 € neposielajú. Pritom tam mal byť úrok 3%, čo bohato pri mojich výpočtoch prevyšovalo 1 €. Tak som to bola reklamovať, v banke mi zobrali knižku - netermínovanú, a už si ju držia mesiac. A peniaze z netermínovanej knižky vôbec nemôže teraz vybrať, lebo knižku poslali do Blavy. Pracovníčka mi tvrdila, že to vybavia za týždeň, maximálne do dvoch týždňov. Mne je už z toho zle, lebo otec má 83 rokov a vôbc nevie pochopiť, prečo nemá knižku, a ja vyzerám ako ......zlodej. Najnovšia odpoveď od nich bola - máme 30 dňovú lehotu!
Máme podobnú skúsenosť so zlými vypočítanými úrokmi do 1 EUR. Vraj to systém zle napočítal. Po telefonickom rozhovore s pracovníčkami s BA sme podali reklamáciu cez poštu na prepočet úrokov a bolo nám oznámené, že odpoveď nemáme čakať skôr ako za 2 mesiace. Vôbec ich nezaujíma, že dôchodcovia si môžu uplatniť zrážkovú daň z úrokov, čiže mali by ich mať pripísané na vkladných knižkách do podania DP.
editasara
01.04.10,07:11
ZO zaujímavosti som si pozrel podmienky tej zlatej VK, Musím povedať, že niekto musel veľa špekuľovať, aby vymyslel také komplikované podmienky pre produkt. Najprv veľká reklama, že VK s 3% úrokom a potom keď si človek pozrie podrobne podmienky, tak zistí, že tie 3% platia len pre obdobie od 1.1.2009 do 31.12.2009 a len maximálne na sumu, ktorá bola na knižke 16.1.2009 a je na úrok nárok len vtedy, ak knižka nebude zrušená do 31.12.2009. Od 1.1.2010 je tam úrok len 1,5%.

http://postovabanka.sk/sk/osobne-financie/vkladove-produkty/vkladna-knizka/zlata-vkladna-knizka

No komplikované jak hovado. V čase konverzie boli aj výnosnejšie produkty na 1 rok. Ale ľudí nachytali.

Všimol som si, že poštová banka často hodí na trh takéto bombastické produkty, ktoré nakoniec ani nie sú tak výhodné, ako hovorí reklama. Ale účel splnia.

K tomu ešte pikoška. Ja som sa tým tiež začala zaoberať preto, aby som stihla urobiť DP pre otca a aby mu vrátili zrážkovú daň. Keď robili kampaň na tento produkt, vybrali sme mu peniaze z jeho netermínovanej VK, ktorú tam mal a všetko sme mu dali na túto jednu. Ten šok z tej výšky úroku bol aj z toho dôvodu, že "vraj zlatá VK" a úrok 3% sa vzťahoval iba na nových klientov, teda nesmeli mať predtým žiaden produkt v poštovej banke. Takto sa odmenili tým, ktorý mali u nich uložené peniaze.