Netrpezlivec
30.03.10,10:38
Vedeli by ste mi poradiť, či môže učiteľ na základnej alebo strednej štátnej škole podnikať?

Vďaka :)
BLINDSIDE
30.03.10,15:32
Na základnej a strednej škole by mal učiť a venovať sa plne svojej profesii...
A po ukončení pracovnej doby sa môže venovať aj podnikaniu. A ked využíva skorší odchod z pracoviska, ktorý mu umožňuje zákon v rámci domácej prípravy tak v tomto čase sa môže venovať aj podnikaniu.
Netrpezlivec
31.03.10,05:34
Prosím ta blindside, vedel by si mi aj konkretnejsie povedat v ktorom zakone a paragrafe by som o tejto zalezitosti nasiel
nejaku zmienku?
Inak vdaka aj za tuto odpoved, potesila ma. Po pracovnej dobe
by to bolo celkom fajn si privirobit.
ewita888
31.03.10,05:40
privYrobiť, páán učiteľ..:-))
Netrpezlivec
31.03.10,05:46
no jo prepac ewita888, som skvor technicky zamerany a gramatika mi neide velmi, sustredujem sa skvor na cisla a operacie
s nimi.
Dantess
31.03.10,05:53
no jo prepac ewita888, som skvor technicky zamerany a gramatika mi neide velmi, sustredujem sa skvor na cisla a operacie
s nimi.
jasné. a keď my povieme v škole, že všelijaké rovnice nebudeme potrebovať v živote, tak sa učitel len zasmeje a ajtak to vyžaduje od študentov. A to, že sa zamerievaš na matiku neznamená, že môžeš robiť DO OKA bijúce chyby. Hrozné. Alebo to si nebol v škole, keďste sa to učili, čo ?
Netrpezlivec
31.03.10,06:03
Sak sa nejeduj Dantess, ber zivot trochu s nadhladom a humorom.
zdenka131
31.03.10,12:12
Vedeli by ste mi poradiť, či môže učiteľ na základnej alebo strednej štátnej škole podnikať?

Vďaka :)

Želám pohodový deň.

§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo obdobná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.