Zuziana
12.10.05,16:23
Existuje nejaké usmernenie,ktoré by určovalo ako musí prijímateľ 2% dane naložiť s týmito financiami?

Za odpovede ďakujem
bea
12.10.05,14:37
megyzah
07.11.11,11:49
Dobrý deň, prosím o radu, pri škole máme občianske združenie, ktoré z 2% dane financovalo tlač 100 ks kníh. Tieto knihy používali žiaci ako učebnú pomôcku. Na skalde nám ostalo ešte 68 kníh a jeden z rodičov prejavil záujem ich odkúpiť za cenu, v ktorej sa knihy vytlačili. Môžeme mu ich predať? Naša ekonómka totiž tvrdí, že ak na tlač boli použité prostriedky z 2% daní, tak sa predať nesmú. Prešla som zákon o dani z príjmov, ale nenašla som tam nič čo by mi pomohlo. Ďakujem
megyzah
07.11.11,13:15
Dobrý deň, prosím o radu, pri škole máme občianske združenie, ktoré z 2% dane financovalo tlač 100 ks kníh. Tieto knihy používali žiaci ako učebnú pomôcku. Na skalde nám ostalo ešte 68 kníh a jeden z rodičov prejavil záujem ich odkúpiť za cenu, v ktorej sa knihy vytlačili. Môžeme mu ich predať? Naša ekonómka totiž tvrdí, že ak na tlač boli použité prostriedky z 2% daní, tak sa predať nesmú. Prešla som zákon o dani z príjmov, ale nenašla som tam nič čo by mi pomohlo. Ďakujem

Prosím veľmi pekne, sk viete skúste mi poradiť, prípadne ma aspoň navigovať, veľmi mi pomôžete
megyzah
07.11.11,17:38
Prosím veľmi pekne, sk viete skúste mi poradiť, prípadne ma aspoň navigovať, veľmi mi pomôžete

Skutočne nikto neporadí?
ivuliatko
07.11.11,17:47
Môžu sa tie knihy vyradiť (pri inventarizácii)? A rodič by peniaze za knihy mohol oficiálne "venovať škole ako sponzorský dar", takže predaj by v papieroch nefiguroval, knihy by zbytočne netrčali v sklade a priniesli škole trochu peňazí, veď v škole každé euríčko dobré :)
Možno fantazírujem, ale čo ak... motyka vystrelí?
megyzah
07.11.11,17:55
Môžu sa tie knihy vyradiť (pri inventarizácii)? A rodič by peniaze za knihy mohol oficiálne "venovať škole ako sponzorský dar", takže predaj by v papieroch nefiguroval, knihy by zbytočne netrčali v sklade a priniesli škole trochu peňazí, veď v škole každé euríčko dobré :)
Možno fantazírujem, ale čo ak... motyka vystrelí?
Ivuliatko, dakujem, len ten rodic to kupuje do firmy, potrebuje normalne fakturu, co nemam problem urobit, len neviem ci to mozem urobit, ked tlac knih bola financovana z 2% dani. Vopred dakujem za kazdu radu, lebo som zufala a zajtra rano mam riaditelovi dat jasnu odpoved.
ivuliatko
07.11.11,18:03
Nepomohol by mu vo firme (rovnako ako faktúra) doklad o sponzorskom dare? Alebo keby kúpil na faktúru nejaké knihy alebo pomôcky, ktoré v škole potrebujete, a venoval vám ich ako dar a vy by ste mu na výmenu dali tie "vyradené"?
megyzah
07.11.11,18:20
Bohužiaľ, tie knihy sa vyradiť nedajú, to je na dlhú históriu, tu vyslovene musí ísť o kúpu uvedených kníh. Ivuliatko , ja by som nešpekulovala, keby že tuším, ktorý zákon mi zakazuje to aj tak urobiť.
veronikasad
24.02.12,14:29
Ahojte, účtuje niekto prijímatela 2% dane ? Akým spôsobom a kedy ich poukazuje DU na účet prijímatela ? Zobrazuje sa na výpise prijímatela aj meno prispievatela ?