jamaso
30.03.10,14:00
Dobrý deň,
účtujem v JÚ a potrebovala by som poradit pri zúčtovaní medzi bežným účtom a kontokorentom.
Z banky /ČSOB/ mi príde výpis z BU a výpis z kontokorentu. Účtujem bežné pohyby príjmy, výdaje, ale nesedí mi konečný stav na účte v účtovníctve s výpisom z BU z banky presne o sumu vyrovnania s kontokorentným účtom. Tá suma je uvedená len vo výpise kontokorentu.
Ako mám správne zaúčtovať to vyrovnanie?
Ide hlavne o to, či je to VOZD.
Ďakujem
Polly404
30.03.10,12:07
Sú to dva bankové účty?
jamaso
30.03.10,12:23
Nie ide o jeden účet, na ktorom máme povolený debet.
Polly404
30.03.10,12:29
A líši sa Ti zostatok na účte alebo len disponibilný zostatok?
Zita5
30.03.10,12:33
Dobrý deň,
účtujem v JÚ a potrebovala by som poradit pri zúčtovaní medzi bežným účtom a kontokorentom.
Z banky /ČSOB/ mi príde výpis z BU a výpis z kontokorentu. Účtujem bežné pohyby príjmy, výdaje, ale nesedí mi konečný stav na účte v účtovníctve s výpisom z BU z banky presne o sumu vyrovnania s kontokorentným účtom. Tá suma je uvedená len vo výpise kontokorentu.
Ako mám správne zaúčtovať to vyrovnanie?
Ide hlavne o to, či je to VOZD.
Ďakujem

Vyrovnanie kontokorentu nikdy nemôže byť predsa VOZD . Je to pohyb medzi účtami a k tomu použijete priebežné položky.
Polly404
30.03.10,12:37
Účtovný zostatok by mal byť rovnaký na oboch výpisoch, iba disponibilný by sa mal líšiť. A vlastne ak je na účte účtovný zostaok mínus, tak vo výkazoch tú sumu dávaš ako úver a na účte je nula.
jamaso
30.03.10,12:41
Mohla by som poprosit, ako to myslíte s priebežnými položkami, tzn., že aj na koci roka budem mať z tohto dovodu stav na priebežných položkách - kedy sa to vyrovná?
Prepáčte, ale niekto ma predbehol v príspevku, chcem povedat, že viem, že nesmie byt zostatok na konci roka v mínuse, že sa to uvedie ako úver.
Len neviem s tým vyrovnaním, ak sa to účtuje na priebežné položky, aby sedel zostatok na bežnom účte v účtovníctve aj na výpise, tak čo potom s tými priebežnými položkami?