punka
30.03.10,14:12
Dobry den,
tento rok ma caka vynimocny den....svadba a nasledne po nom svadobna cesta. Svadbu mame az koncom oktobra, takze svadobna cesta sa planuje na zaciatok novembra. Nechceme to odkladat az na jar, lebo by sa peniazky mohli rozkotulat na ine veci a po vsetkych tych pripravach a stresoch si tu cestu zasluzime co najskor. Tak som sa chcela s vami poradit. Ja som este nikdy pri mori nebola, nepoznam destinacie, tak by ste mi mohli poradit vy, kam sa da zaciatkom novembra ist a uzit si vsetko, co k tomu patri, kupanie, slnenie na plazi atd...urcite mate nietore osobne skusenosti, tak budem vdacna, za vase tipy. Len Tunis a Egypt by sme radi vynechali. Ak je to moze, piste mi aj konkretne skusenosti s cestovkami, hotelmi a samozrejme je pre mna dolezita aj cena..dakujem vopred
marko182
30.03.10,12:50
Myslim, ze v prvom rade by ste si mali s nastavajucim stanovit svoj financny limit a potom rozmyslat, kam na svadobnu cestu.
Moja osobna skusenost v novembri - Thajsko. Vrelo odporucam. A myslim, ze je to skvela destinacia na svadobnu cestu. Samozrejme by som opat isiel bez cestovky.

Ak chces viac info, kukni sem, pripadne sa pytaj:
http://www.porada.sk/t49491-thajsko.html
BXLmiami
30.03.10,12:59
Miami,pripadne lodou po Karibiku.Nádhera.
punka
30.03.10,13:37
Tak Francuzska polynezia je fakt pre nas nieco nedosiahnutelne...
Max. mozme do toho dat 2000EUR, chceli by sme skusit potom nejaku lastminutku
marko182
30.03.10,14:00
Tych €2000 je na osobu alebo za vas oboch?
A chceli by ste ist radsej na dlhsie niekam blizsie alebo na kratsie niekam dalej?
Ake ubytovanie si asi predstavujte? Kolko hviezdiciek?
Ako chcete riesit stravovanie? Vo vlastnej rezii, ranajky, polpenzia, plna penzia, all inclusive?
Chcete zostat iba priamo v rezorte, alebo chcete aj nejake aktivity, vylety a podobne?
Skus napisat co najviac...
sfinks
31.03.10,00:03
Tak Francuzska polynezia je fakt pre nas nieco nedosiahnutelne...
Max. mozme do toho dat 2000EUR, chceli by sme skusit potom nejaku lastminutku
Odporucal by som Vam nepouzivat agenturu co sa tyka ohladom sprostredkovania dovolenky, je to zbytocne predrazene, znama co isla na tyzden Hawaii tak zaplatila za letenku zo slovenska na hawai + ubytovanie na 7 dni a spat letenku cca 40 000 sk na osobu. Jedlo je tam lacne - ako v amerike a sikovny slovak sa tam aj zadarmo prestravuje formou svedskych stolov ;)
Alebo skuste volit Miami (Florida), akurat pozeram ten Vas termin tak stalo by vas to letenka hore dole cca 1040 € pre obe osoby 2,11-12.11
Ubytovanie najdes od tych 30€ za noc za izbu, zalezi od polohy alebo aj
50 € zalezi aka poloha napriklad toto
http://www.hotelclub.com/directhotel.asp?id=14719&checkin=2010-11-02&checkout=2010-11-12 =to je uz aj s ranajkami:) - hotel priamo na plazi
cca tento vylet na 10 dni vas by stal 1400€ (2 osoby)a 500€ mozete minut len tak a 100€ naklady na letisko a z letiska doprava a poistenie:)
V usa neodporucam si brat polpenziu alebo plnu.. Jedlo tam je lacne a funguju tam restauracie na principe zaplatite povedzme 8$ za vstup do restiky a papate kolk ovladzete, potom si nalozite na tanier papanie a to vam potom zabalia domov akoze ste to nesjedli vramci toho vstupu.
Pravdaze vsetko si musite sami vybavit cez net za chvilku .. teraz porovnanie s agenturou ... http://www.holidaybeach.sk/usa/florida/sheraton-four-points-miami-beach/d20478165/
kde je cenna 1440 e na osobu teda usetrite 1400:) ale vy uz ranajky mate :)v tom termine co pisem. Takze osobne by som volil tuto destinaciu a je tam ozaj nadherne a za super cennu.
Osobne by som tam urcite siel, poziciate si auto a mozete celu Floridu popozerat, pripadne blizko su mocariska Everglades kde sa pozicat vznasadlo a zazit troska adrenalinu - jazda pomedzi aligatory.Alebo kuknut raketoplaty na Mys Canaveral, pripadne lodou na Kubu, priapdne kuknut koralovy ostrov Key West -krasna priroda, dokonca sa tu nachadza aj rodny dom Hemingway-a hmm... nuz vratil by som sa vratil .. :)
BXLmiami
01.04.10,09:45
Pokiaľ ideš lodou z Miami,tak je to tam all inclusiv a tie sumy nie su veľké,najviac stojí cesta,ale ak to zabezpečujete sami,nie je to až také drahé.