Sharon
30.03.10,14:24
V RZZP za r. 2008 nám vyšiel nedoplatok na poistnom 107,19 €. Pri spracovaní RZZP za r. 2009 som zistila, že v účtovníctve neevidujeme úhradu nedoplatku 107,19 € a po konzultácii s pracovníčkou ZP mi potvrdila, že takú platbu naozaj nedostali (dala mi výpis platieb a sú tam len bežné preddavky), ale zároveň povedala, že NEMÁME žiadne podlžnosti a všetko je vyrovnané. Tak to naozaj nechápem, mali sme nedoplatok, ktorý sme neuhradili a napriek tomu poisťovni nič nedlžíme???
Nutricia
30.03.10,12:53
a nemali ste tam nejaký preplatok,ktorým sa to vykompenzovalo?
Sharon
09.04.10,13:33
nie, preplatok tam nebol žiadny, ani predchadzajuce roky - vždy sme všetko vyrovanali
Žabinka
09.04.10,13:49
V RZZP za r. 2008 nám vyšiel nedoplatok na poistnom 107,19 €. Pri spracovaní RZZP za r. 2009 som zistila, že v účtovníctve neevidujeme úhradu nedoplatku 107,19 € a po konzultácii s pracovníčkou ZP mi potvrdila, že takú platbu naozaj nedostali (dala mi výpis platieb a sú tam len bežné preddavky), ale zároveň povedala, že NEMÁME žiadne podlžnosti a všetko je vyrovnané. Tak to naozaj nechápem, mali sme nedoplatok, ktorý sme neuhradili a napriek tomu poisťovni nič nedlžíme???
V poisťovniach obvykle pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Radšej po tom ešte popátraj aj u inej pracovníčky, aby ťa to o pár rokov nezaskočilo.
mimotemyNa Slovensku, a v poisťovniach je všetko možné.
Andyke
09.04.10,15:22
Urobili ste RZZP za rok 2008 dobre?

Navrhujem, aby si išla do ZP a vyžiadaj od nich celú históriu predpisu a platieb na zdrav.poistenie.
A porovnáš s Vašou evidenciou. A z tej zostavy by si zistila príp. rozdiely. Je to najjednoduchší spôsob.
Xanti
09.04.10,15:28
Urobili ste RZZP za rok 2008 dobre?

Navrhujem, aby si išla do ZP a vyžiadaj od nich celú históriu predpisu a platieb na zdrav.poistenie.
A porovnáš s Vašou evidenciou. A z tej zostavy by si zistila príp. rozdiely. Je to najjednoduchší spôsob.
Ak je to VšZP,
tak či urobíte dobre alebo zle je to jedno.

U mňa robili sami, od samého začiatku a stále sú tam chyby. Vracali mi preplatky, tento rok zahlásili, že mám nedoplatok. Ale v RZZP im vyšiel preplatok /rátali oni/ 20 eura, a domov mi prišiel list, ktorým ma informovali, že preplatok 40 € mi zdania, a rozdiel použijú na úhradu nedoplatku. No medzitým ma dotlačili nejaký "nedoplatok" uhradiť.

Ako mám z toho ešte väčší bordel a hokej ako kedysi dávno na začiatku.
Aďka S
10.04.10,21:11
tiež sme potrebovali potvrdenie o tom, že ako firma nemáme pdlžnosti voči ZP. Vo VšZP mi povedali, že z RZZP roku 2008 máme pri 2 ľuďoch nedoplatok. Poslali mi aj predpisy, ako to majú oni nahraté. Naša evidencia vyzerala inak, tak som sa tam zastavila osobne a tam mi povedali, že neevidujú žiadne nedoplatky z RZZP. Tiež som si povedala, že počkám, kým upadne chaos okolo RZZP 2009 a opýtam sa zas. Aby ma opäť raz nezaskočili hláškou, že nereagujem na listy, keďže druhú informáciu mám len "per huba". :-(