NONAME
30.03.10,15:47
Dobrý deň,

Idem zakladať s.r.o. , ktorej predmet činnosti bude 1.výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia. 2. výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch so sídlom v obci....atď

Bude to viac osobová s.r.o. Vie mi niekto poradiť ako postupovať v tejto delikátnej situácii. Ako založiť pálenicu.Máte niekto skúsenosť.

Na porade som k tejto téme našiel veľmi málo. Dúfam, že máte radi výzvy a spolu to zvládneme zatiaľ štdujem príslušné zákony napr. 467/2002

ďakujem :D
zalobaba
30.03.10,14:04
Dobrý deň,

Idem zakladať s.r.o. , ktorej predmet činnosti bude 1.výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia. 2. výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch so sídlom v obci....atď

Bude to viac osobová s.r.o. Vie mi niekto poradiť ako postupovať v tejto delikátnej situácii. Ako založiť pálenicu.Máte niekto skúsenosť.

Na porade som k tejto téme našiel veľmi málo. Dúfam, že máte radi výzvy a spolu to zvládneme zatiaľ štdujem príslušné zákony napr. 467/2002

ďakujem :D


a čo je delikátne na založení SRO? tá pálenka?mimotemy
NONAME
30.03.10,14:10
...asi viem na čo narážate....čiže stačí založiť s.r.o. a ostatné náležitosti a povolenia sa vybavujú až keď je založená s.r.o.? pri založení v tomto prípade nie sú žiadne špecifiká?
pavol54
30.03.10,17:13
Najprv by som išiel na Colnú správu, tí budú u teba varení pečení, tak nech ti povedia čoho sa máš vyvarovať pri výrobe liehu.
mimkonr
08.09.11,16:35
Dobrý deň,

Idem zakladať s.r.o. , ktorej predmet činnosti bude 1.výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia. 2. výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch so sídlom v obci....atď

Bude to viac osobová s.r.o. Vie mi niekto poradiť ako postupovať v tejto delikátnej situácii. Ako založiť pálenicu.Máte niekto skúsenosť.

Na porade som k tejto téme našiel veľmi málo. Dúfam, že máte radi výzvy a spolu to zvládneme zatiaľ štdujem príslušné zákony napr. 467/2002

ďakujem :D



Prvým krokom je spravit si kurz na prevadzkovanie lihovaru na pestovatelske palenie ovocia... na ministerstve podohospodarstva ti poskytnu info.A tiez povolenia davaju ony, colnica spracuvava len kontroli mnozstva a dane z liehu...
sroservis
09.09.11,20:48
Dobrý deň,

podľa našich vedomostí, najskôr je potrebné založiť a zaregistrovať s.r.o. (výpis z obchodného registra je jednou z príloh žiadosti o povolenie) a následne vybaviť povolenie od min. pôdohospodárstva + na prevádzkovanie liehovarníckeho závodu je potrebné povolenie na prevádzkovanie daňového skladu.
Pozor na požiadavku zvýšeného zákl. (resp. vlastného) imania v závislosti od zvoleného druhu činnosti.

Pekný deň.